Į Pradžią Naujos knygos

Warning: Creating default object from empty value in /home/radvilisk/senoji.radviliskiobiblioteka.lt/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 155

Naujos knygos

2021-10-19

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje gautų knygų sąrašas 2022 m. rugpjūčio 1 d.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje gautų knygų sąrašas

2022 m. birželio 28 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje gautų knygų sąrašas

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje gautų knygų sąrašas


SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

Be pavadinimo1

Geležinkeliečių sostinės haiku / [Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka]– Radviliškis, 2022 (Radviliškis). – [32] p. : iliustr.

Knygelė „Geležinkeliečių sostinės haiku“ buvo išleista,  įgyvendinant Radviliškio viešosios bibliotekos projektą, skirtą  455-ajam Radviliškio miesto jubiliejui.Šio projekto tikslas buvo organizuoti kūrybines haiku dirbtuves ir haiku konkursą.  Į knygelę  sudėti visi konkursui atsiųsti darbai. Juose atsispindi miestas, geležinkelis ir atskiri jo objektai. Haiku sukūrė Radviliškio gyventojai.

2Be pavadinimo2

Bareckas, Karolis

Viena žiema Šiaurėje su šunimis / Karolis Bareckas. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 223, [1] p.

Kiek lietuvių yra vairavę Šiaurėje šunų kinkinius? Ne valandą ar dvi, o pusę metų? Kiek lietuvių yra gyvenę už poliarinio rato, kas rytą šėrę daugiau nei šimtą Aliaskos haskių, o vakare grandę nuo barzdos šerkšną? Ir kiek lietuvių ten ieškojo atsakymų į egzistencinius klausimus?  Bent vienas – tikrai. Keliautojas Karolis Bareckas Šiaure susižavėjo vaikystėje skaitydamas Jack‘o London‘o knygas, iš jų sužinojo ir apie šunų kinkinius. Anuomet būtų bet ką atidavęs už galimybę pamatyti, kaip tie kinkiniai atrodo realybėje. Tačiau savo klajonių rokenrolą jis pradėjo nuo šiltų kraštų. Ir tada Šiaurė pati jį surado...

3Be pavadinimo3

Denisenko, Viktor

Vilniaus apokalipsė : romanas / Viktor Denisenko. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. – 366, [1] p

Šiandien kaip niekad aktualus klausimas – kaip išlikti žmogumi? Kaip išvis išlikti? Visa tai – neįtikėtinai įtemptame, pilname pavojingų įvykių, netikėtų siužeto vingių ir kraupios realybės debiutiniame Viktoro Denisenkos romane „Vilniaus apokalipsė“. Nuostabus senasis Vilnius neatpažįstamas – išplėšti ir suniokoti pastatai tarsi neregiai žvelgia išdaužytų langų akimis, vėjas draiko šiukšlių paklodę. Už apleistų sienų slepiasi šešėliai – negali žinoti, ar jie priklauso gyviesiems, ar tiems, kurių gyvais nepavadinsi…Vladas klaidžioja po Vilniaus Naujamiestį vienui vienas. Nuolat budrus, nuolat įsitempęs, ir negali atsipalaiduoti nei sekundei...

4Be pavadinimo4

Iškauskas, Česlovas

Lietuviais esame mes gimę : [garsiausi pasaulio žmonės, kurių šaknys Lietuvoje] / Česlovas Iškauskas. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. – 359, [1] p. : iliustr., portr.

Ar tikrai Kristupas Kolumbas – Jogailos vaikaitis? Ar skandalingojo režisieriaus Vudžio Aleno protėviai kilę iš Panevėžio? Ar Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas kilęs iš buvusių Lietuvos gyventojų, o JAV prezidentas Džo Baidenas tikrai turi lietuviškų šaknų? Lietuvių pasaulyje yra tik kiek daugiau nei 4 milijonai. Užsienio šalyse išsibarstę net 1,3 mln. lietuvių kilmės žmonių, ir jie yra ne tik braškių ar pomidorų skynėjai, statybininkai, fabrikų ir kavinių darbuotojai ar perspektyvūs biurų kerkai. Savo pėdsaką, neretai labai ryškų, mūsų tėvynainiai palikę visame pasaulyje.

5Be pavadinimo5

Kumža, Algirdas

Oranžinis romanas : ambasadoriaus užrašai / Algirdas Kumža. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 239, [1] p. : iliustr., portr.

Tai knyga apie šalį, į kurią dabar nukreiptos viso pasaulio akys. Apie jos žmones, kurių kovingumu ir narsa nepaliaujame stebėtis. Tai knyga apie valstybę, kurioje vyksta nuožmi kova ir už mūsų laisvę.

Ukrainą ir jos žmones Algirdas Kumža pažino, eidamas Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Ukrainoje pareigas. Talentinga jo plunksna dienoraštyje fiksavo politinių batalijų užkulisius, neoficialią oficialių vizitų pusę, neprotokolinę diplomato kasdienybę, Ukrainos miestų didybę ir gamtos grožį, istorinį paveldą ir ateities viziją. Iš anuomet užrašytų istorijų ir gimė ši knyga apie Ukrainą, kuri jau niekuomet nebus tokia, kokia buvo iki 2022-ųjų vasario 24 d.

6Be pavadinimo6

Rimkuvienė, Virginija

Jis vadina mane mama : tikra istorija / Virginija Rimkuvienė. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 255, [1] p.

Tai – tikra, šokiruojamai atvira, jautri ir skausminga istorija apie vaiko globą. Kaip išlaviruoti tarp šeimos ir globojamo vaiko poreikių? Ar įmanoma išeiti iš šio užburto rato, nieko neaukojant? Kas geriau – atverti dalį širdies ar laikyti ją saugiai uždarytą, nesuteikiant tuščių vilčių? Tai klausimai, į kuriuos kiekvienas skaitytojas ras savo atsakymą. „Gali būti, kad smerkimo sulauksiu daugiau nei palaikymo, – sako knygos autorė. – Bet niekas negali manęs prikalti prie kaltės kryžiaus labiau, nei pati save esu prikalusi.“ Šioje istorijoje nėra teigiamų ar neigiamų herojų, kulminacijos, laimingos arba tragiškos pabaigos. Ji banguota ir daugiaprasmė kaip ir pats gyvenimas.

7Be pavadinimo7

Arlidge, M.J.

Slėpynės : [romanas] / M.J. Arlidge ; iš anglų kalbos vertė Loreta Gema Baltaduonė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 346, [1] p.- Orig. antr.: Hide and seek

Neteisingai apkaltinta policijos pareigūnė ištrūkti iš kalėjimo gali tik teisme įrodžiusi savo nekaltumą. Tačiau prieš tai jai teks sustabdyti serijinį žudiką ir išvengti keršto trokštančių kalinių smūgių. Nenuspėjami siužeto vingiai, kibirkščiuojanti įtampa ir netikėta atomazga patenkins visų skaitytojų lūkesčius.

8Be pavadinimo8

McConaughey, Matthew

Žalia šviesa : [atsiminimai] / Matthew McConaughey ; iš anglų kalbos vertė Eglė Černiauskaitė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 297, [8] p. : iliustr.- Orig. antr.: Greenlights.

Ši knyga -tai meilės laiškas. Meilės gyvenimui. „Oskaru“ apdovanoto aktoriaus Matthew McConaughey atsiminimai „Žalia šviesa“ kupini šmaikščių nutikimų, laisvūnų išminties ir sunkiai išmoktų pamokų, kaip džiaugtis gyvenimu.

9Be pavadinimo9

Scobie, Omid

Laisvės paieškos : Harry ir Meghan: šiuolaikinės karališkosios poros istorija / Omid Scobie, Carolyn Durand ; iš anglų kalbos vertė Karolina Masaitytė. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2021 (Vilnius : BALTO print). – 351, [1] p., [8] iliustr. lap. : portr., nuotr.- Orig. antr.: Finding freedom.

2016 m. žinia apie besimezgantį visų numylėtinio britų princo ir amerikiečių aktorės romaną prikaustė pasaulio dėmesį. Naujienos apie Sasekso hercogą ir hercogienę – nuo sužadėtuvių, vestuvių iki pasitraukimo iš rūmų – masina skaitytoją, bet mažai kas žino tikrąją Harry ir Meghan istoriją. „Laisvės paieškos“ pirmą kartą peržengia žiniasklaidos antraščių rėmus ir pasakoja nežinomas Harry ir Meghan bendro gyvenimo detales, išsklaido begalę gandų, persekiojančių hercogus abiejose vandenyno pusėse. Ši knyga pagaliau atskleidžia, kodėl jie pasirinko nepriklausomą kelią, ir įvardija priežastis, nulėmusias drastišką sprendimą atsisakyti karališkojo gyvenimo.

10Be pavadinimo10

Slaughter, Karin

Gera duktė : trileris / Karin Slaughter ; iš anglų kalbos vertė Jurgita Jagminaitė. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2021 (Vilnius : BALTO print). – 511, [1] p. - Orig. antr.: The good daughter.

Šarlotės ir Samantos Kvin tėvų negalėjai pavadinti tipiškais. Tėvas, keistuolis Paikvilio advokatas, visada gynė tuos, kurių vieta neabejotinai yra kalėjime. Mama, kažkodėl netapusi NASA mokslininke, virė nevalgomus patiekalus ir mokė dukras keisčiausių dalykų. Miestelio gyventojai apie juos turėjo aiškią nuomonę, ir ji nebuvo teigiama. Tad kai vieną dieną šeimos namai pražuvo gaisre, niekas pernelyg nenustebo. Tačiau po gaisro įvykęs išpuolis virto tragedija, pareikalavusia aukų ir visiškai sužalojusia ją išgyvenusių Kvinų likimus.

1Be pavadinimo11

Sullivan, Mark T.

Paskutinis žaliuojantis slėnis : romanas / Mark Sullivan ; iš anglų kalbos vertė Aistis Kelertas. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 541, [1] p. - Orig. antr.: The last green valley.

„Paskutinis žaliuojantis slėnis“ atskleidžia mažai žinomus Antrojo pasaulinio karo aspektus, nagrinėja dramą vokiečių, nors ir nedalyvavusių kare, tačiau turėjusių pakelti svetimos kaltės naštą. Daugybe interviu ir kruopščiais tyrimais paremtas romanas veda skaitytoją keliu, kurį turėjo įveikti knygos herojai. 1944 m. kovo pabaigoje, Stalino pajėgoms veržiantis į Ukrainą, jaunai sutuoktinių porai Emiliui ir Adelinai Martelams tenka apsispręsti: laukti grįžtančios sovietų „meškos“ ir rizikuoti būti išvežtiems į Sibirą ar keliauti į Vakarus su nekenčiamais nacių „vilkais“, įsipareigojusiais apsaugoti grynakraujus vokiečius.

Emilis Martelas žino, kad vienintelis jo šeimai tinkamas kelias – į laisvę. Dėl laisvės jis pasiryžęs palikti namus, keliauti pro tankų pabūklus, kęsti nepriteklių ir pažeminimą.


VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

1ž

Nordqvist, Sven

Petsonas ir Findusas konstruoja mašiną : [žaislinė knyga su atvartais ir ištraukiamomis detalėmis] / Sven Nordqvist ; [vertė Elžbieta Kmitaitė]. - 2-asis leid.. - Vilnius : Nieko rimto, [2022]

„Petsonas ir Findusas konstruoja mašiną“ nuostabi, šilta knygelė daugelio vaikų jau pamėgtus veikėjus. Švedų rašytojo ir iliustratoriaus Sven Nordqvist istorijos užbūrė viso pasaulio skaitytojus. Knygų apie Petsoną ir Findusą pardavimai jau viršijo penkiolika milijonų kopijų.  Knygos „Petsonas ir Findusas konstruoja mašiną“ siužetas ir vėl sukels šypseną. Ūkininkas Petsonas tikrai nori gerai išsimiegoti, bet kur tau! Jau nuo ankstaus ryto jį žadina katinėlis Findusas. Ko gi jis nerimsta? Laukia mašina! Juk Petsonas su Findusu pradėjo konstruoti nepaprastą išradimą! Katinėlis nekantrauja ir Petsonui teks ropštis iš lovos, susiruošti, iškuisti pašiūrę, stalčius ir spinteles bei imtis konstravimo. Knygelė „Petsonas ir Findusas konstruoja mašiną“ smagi ne tik savo istorija, bet ir kitomis detalėmis! Čia gausu ištraukiamų durelių, stalčiukų ir kitokių dalykėlių. Nuolat spėliosite kas slepiasi už vienų ar kitų durų ir galiausiai kartu su Findusu galėsite išbandyti sukonstruotą mašiną!

2ž

Cowley, Joy

Antis patrankoje / parašė Joy Cowley ; iliustravo Robyn Belton ; iš anglų kalbos vertė Viltaras Alksnėnas. - Vilnius : 700 eilučių [i.e. Socialinių inovacijų institutas], [2020]

Generolas ir jo vyrai rengiasi apšaudyti miestą, su kuriuo kariauja. Bet Karys praneša Generolui blogą naujieną – negalima užtaisyti patrankos, nes jos vamzdyje lizdą susisukusi antis! Pasiryžęs neleisti, kad kažkokia antis sukliudytų armijai, Generolas eina pas priešininkų miesto Ministrą Pirmininką, nusiteikęs rasti išeitį iš padėties. Juk viena antis negali sustabdyti ištisos armijos... Ar ne?

3 1ž

Engedal, Marianne Gretteberg

Dešrelių vagis / Marianne Gretteberg Engedal ; [vertėja Justė Nepaitė]. - Kaunas : Misteris Pinkmanas, 2022

O kaip jaustumeisi TU, jei vieną vakarą mama lieptų susitepti sumuštinių ir pasiruošti rimtam žygiui, nes tąnakt visa šeima eis... vogti? Taip taip, VOGTI! Manai, taip nebūna? Bet taip nutiko berniukui Egiliui, gimusiam vagių šeimoje. O vagių darbas yra vogti. Vis dėlto Egilis nenori būti vagis. Jis mieliau vairuotų sniego mašiną ar pinigų užsidirbtų kaip nors kitaip.

 „Dešrelių vagis“ – labai smagi ir šiek tiek filosofinė istorija apie tokias situacijas, kai turi daryti tai, ko nenori, arba būti tuo, kuo verčia kiti. Taigi šis pasakojimas – apie tikrojo pašaukimo, savojo aš paieškas ir drąsą gyventi taip, kaip iš tikrųjų norisi.

4ž

Liutkevičius, Tomas

Mano geriausios atostogos / Tomas Liutkevičius. - Vilnius : Alma littera, 2022

O kas yra atostogos? – klausia mažoji Gretutė.

Atostogos – tai toks metas, kai ilsimės nuo visų darbų. Tuomet galima važiuoti į kaimą pas močiutę, pramogauti gamtoje arba keliauti prie jūros, – atsako jai tėtis.

Linksma istorija apie mažąją Gretą, kuri taupo pinigus ir laukia savo pirmųjų atostogų su šeima, o per jas patiria įvairių nuotykių – ir smagių, ir pamokomų. Knygą žaismingai ir šmaikščiai iliustravo autorius.

Mano geriausios atostogos:

   padeda pasiruošti pirmosioms atostogoms ir jų netikėtumams;

   stiprina vaiko ir tėvų ryšį;

   vaikui lengva tapatintis su pagrindine heroje;

   lengvai papasakota šmaikšti istorija lavina humoro jausmą.

5ž

Matiukaitė, Lina

Miesto detektyvas : apie kasdienius darbus, įdomias profesijas ir atkaklius smalsuolius! / nutrūktgalviškai pasakoja Lina Matiukaitė ; fantastiškai piešia Simonas Kvintas. - Vilnius : Alma littera, 2022

Uostamiesčio darželinukus nauja diena pasitinka netikėtumais. Žaidimų aikštelėje jie randa krūvą popierinių lėktuvėlių. Kas juos išlankstė? Kodėl? Ir kaip jie čia atsirado?

Mažieji smalsuoliai su auklėtoja sekdami lėktuvėlių pėdsakais leisis į žygį per miestą, aplankys daugybę įstaigų ir sutiks įvairių profesijų žmonių. Jie nenuleis rankų, kol neišsiaiškins, kas nutiko!

O kaip tu manai, kas galėjo sulankstyti šitokią daugybę lėktuvėlių? Gal atspėsi pirmas?

Patiks „Ką žmonės dirba visą dieną“ gerbėjams.

 „Miesto detektyvas“:

    supažindina su įvairiomis profesijomis;

    mažuosius sudominanti, dėmesį prikaustanti istorija;

    plečia žodyną ir pasaulio suvokimą;

    lavina loginį mąstymą ir skatina smalsumą;

    gausybė iliustracijų ragina įsižiūrėti, ieškoti, pastebėti įvairias svarbias smulkmenas.

6ž

Sykes, Julie

Frėja ir Meilutė / Julie Sykes ; iliustravo Lucy Truman ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė. - Vilnius : Alma littera.

Frėja ir Meilutė patiria nuostabių nuotykių Vienaragių akademijoje. Frėjai puikiai sekasi kurti visokius prietaisus, o Meilutė yra nepaprastai smalsi.

Tačiau mokykloje dedasi keisti dalykai. Kai Frėja su Meilute aptinka slaptą tunelį ir nutaria jį ištirti, joms tenka gerai pasukti galvas, kaip iš tunelio ištrūkti sveikomsomis mergaitėmis.

7ž

Sykes, Julie

Frėja ir Meilutė / Julie Sykes ; iliustravo Lucy Truman ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė. - Vilnius : Alma littera, 2022

Pasaka apie tai, kaip išmintinga karalaitė, vardu Baltoji Gėlelė, nugali piktą despotą Juodąjį Princą ir išvaduoja Tylos karalijos gyventojus

8ž

Wolf, Tony

Didysis smaragdas ; Robinzono sugrįžimas / Tony Wolf ; [tekstai: Peter Holeinone] ; iš italų kalbos vertė Ieva Mažeikaitė, Algimantas Gudaitis. - Vilnius : Alma littera, 2021

Net jei gyveni ramiame miške, nuotykiai tavęs tikrai neaplenks!

Tomas su naujuoju draugu Leo leidžiasi į pavojingą žygį išlaisvinti savo bičiulės Penės, kurią pagrobė plėšikas Atila. Nenaudėliui rūpi tik smaragdai, todėl jis grobia miško gyventojus, kad vergautų jo brangakmenių kasykloje.

O Pepis, pramintas Robinzonu, leidžiasi į kvapą gniaužiančią kelionę aplink pasaulį. Vos sugrįžęs namo, apie ją su malonumu pasakoja visiems savo bičiuliams.

Leiskis į nuotykius ir tu drauge su drąsiaisiais pasakų herojais!

„Didysis smaragdas. Robinzono sugrįžimas“:

   moko vertinti draugus, skatina jais rūpintis ir jiems padėti;

   žadina teisybės jausmą, ragina nesitaikstyti su neteisybe;

   išradingi veikėjų poelgiai ugdo kūrybingumą ir sumanumą;

   skatina domėtis pasauliu ir kitomis kultūromis.

9ž

Martin, Helen

8 minučių istorijos vaikams / Helen Martin ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė ; iliustravo Anil Tortop. - Vilnius : Alma littera, 2022

Sąmyšį keliančios beždžionėlės, nepraustaburnė papūga, būrys karingų balandžių, vėžliukų vakarėlis, vaiduokliškas urvas, geriausias limonadas pasaulyje, kungfu judesiais su rykliais kovojantis piratas, snargliais besitaškanti drakonė, vienaakis statybininkas ir daug daug kitų dalykų, kuriuos rasi šioje aštuonių minučių istorijų rinktinėje!

„8 minučių istorijos vaikams":

 lavina vaizduotę ir humoro jausmą;

 skatina problemas spręsti kūrybingai.

Nesudėtingas knygos tekstas didelėmis raidėmis tinka tiems, kurie dar tik pradeda skaityti.

10ž

Zarambaitė, Ignė

Debesėlis / Ignė Zarambaitė, Greta Alice. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

Ar turi draugą, su kuriuo jauku kaip namie, kad ir kur bebūtum?

Su kuriuo gali dalintis didžiausiomis paslaptimis ir užmiršęs visas baimes leistis į nuotykį?

Aistis neturi... Su tėvais nuolat kraustosi iš vienos šalies į kitą, kur jaučiasi svetimas. Tai kasdien pro langą stebi debesis, skaito knygas ir dėlioja savo daiktus taip, kad jo kambarys primintų ankstesnį. Ką jam daugiau veikti, kai nieko nepažįsta? Ir kai lauke – vien pavojai... Bet į svečius atskriejęs baltas balandis staiga apverčia berniuko kasdienybę.

11ž

Creech, Sharon

Du mėnesiai kelio / Sharon Creech ; iš anglų kalbos vertė Dalia Zaikauskienė. - Vilnius : Alma littera, 2022

Trylikametė Salamanka Hidl pasakoja savo patirties istoriją. Svarbiausia joje – paslaptingas mamos dingimas. Salamanka įsitikinusi, kad mama negalėjo šiaip sau palikti „savo mergaitės“. Siekdama viską išsiaiškinti, ji godžiai geria į save kitų žmonių gyvenimo istorijas: draugės Febės, senelių, ponios Kadaver ir atskleidžia sau neįtikėtinus dalykus.

12ž

DiCamillo, Kate

Luizianos kelias namo : [apysaka] / Kate DiCamillo ; iš anglų kalbos vertė Inga Tuliševskaitė. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

Mano prosenelis buvo iliuzionistas ir seniai, labai seniai užtraukė patį šiurpiausią prakeiksmą.

Tik jums kol kas nebūtina žinoti to šiurpaus prakeiksmo smulkmenų.

Pakaks žinoti, kad jis egzistuoja ir kad eina iš kartos į kartą.

Ir dabar jis pakibo virš mano galvos.

Luiziana Elefantė žino, kad iš savo močiutės gali tikėtis visko. Tad nė trupučio nenustemba prižadinta vidury nakties ir išgirdusi, kad išaušo atpildo diena, taigi reikia kuo skubiau iškeliauti. Luiziana jau daugybę kartų girdėjo apie jas persekiojantį baisų prakeiksmą – nieko keisto, kad kartais reikia keltis ir bėgti.

Tačiau Luiziana labai pasiilgo savo geriausių draugių Reimės ir Beverlės, o nesibaigiantys atsisveikinimai jau seniai įkyrėjo. Mergaitė nusprendžia nepaisyti prakeiksmo ir žūtbūt grįžti namo – tačiau šis kelias bus nelengvas. Kai gyvenimas toks nenuspėjamas, kartais gali būti sunku suprasti, kur iš tiesų yra tavo namai.

13ž

Farook, Nizrana

Berniukas, susipažinęs su banginiu / Nizrana Farook ; iš anglų kalbos vertė Vainius Bakas. - Vilnius : Alma littera, 2022

ŽVEJYS. BĖGLYS. NUOTYKIŲ IEŠKOTOJAS!

Dvylikametis Razis paplūdimyje stebi ką tik išsiritusius vėžliukus, kai jūroje pamato valtį. Joje – visai išsekęs bendraamžis berniukas. Vos Razis spėja juo pasirūpinti, į salą atplaukia grėsmingi vyrai, ieškantys pabėgėlio. Raziui pavyksta jų atsikratyti, deja, neilgam.

Atsipeikėjęs valtyje rastas paslaptingas nepažįstamasis Džengas papasakoja Raziui jaudinančią istoriją apie laivo sudužimą, dingusį lobį, jūrų monstrus ir blogiukus. Bet ar visa tai tiesa? Kad išsiaiškintų, Razis ir jo sesuo dvynė Šifa turės leistis į jūrą, į kvapą gniaužiantį nuotykį...

Ar susitikus su didžiausiu jūrų monstru kam nors pavyks išgyventi ir atskleisti visas paslaptis?

14ž

Berniukas akvariume : [romanas] / Lisa Thompson ; iš anglų kalbos vertė Gediminas Gudavičius ; [iliustravo Mike Lowery]. - Vilnius : Tyto alba, 2022

Aš tik gūžtelėjau pečiais, o tėtis šiek tiek susierzino. Žinau, kad jam buvo gėda, jog tiek daug laiko praleidžiu žiūrėdamas pro langą. Jis mieliau būtų matęs mane žaidžiantį „Xbox“ ar darantį kažką „normalaus“.

 Dvylikametis Metju dienų dienas leidžia savo kambaryje. Pro langą lyg pro akvariumo stiklą jis stebi, kas vyksta mažoje priemiesčio gatvelėje, ir viską kruopščiai fiksuoja dienoraštyje. Berniuką kamuoja obsesinis kompulsinis sutrikimas. Jis paniškai bijo mikrobų, tad nuolat plauna rankas, valo ir dezinfekuoja savo kambarį. Dėl to Metju jau kurį laiką nelanko ir mokyklos. Atrodo, kad padėtis be išeities... Tačiau vieną dieną Metju ir visos gatvelės gyvenimą sujaukia netikėtai dingęs pono Čarlzo anūkas. Netrukus paaiškėja, kad Metju buvo paskutinis, kuris jį matė. Berniukas labai nori padėti surasti mažąjį Tedį, tad jam tenka nugalėti savo baimes ir kartu su bičiuliais imtis tyrimo. „Berniukas akvariume“ – be galo jautri, paslaptinga, iki paskutinio puslapio įtraukianti istorija apie drąsą, norą būti savimi ir tikrą draugystę.

15ž

Thompson, Lisa

Berniukas akvariume : [romanas] / Lisa Thompson ; iš anglų kalbos vertė Gediminas Gudavičius ; [iliustravo Mike Lowery]. - Vilnius : Tyto alba, 2022

Pasakojimas, įkvėptas tikros istorijos apie musulmonus, gelbėjusius žydų vaikų gyvybes Antrojo pasaulinio karo metu.

1942-ieji. Vienuolikmetis Rubenas slepiasi nuo nacių Didžiojoje Paryžiaus mečetėje. Prapuolė jau tūkstančiai žydų vaikų, o Rubeno tėvai beviltiškai bando rasti jo seserį. Jei tik kam kils bent menkiausias įtarimas, kas Rubenas yra iš tiesų, jį nužudys. Taip pat ir jam padedančius žmones. Rubenas turės išmokti gyventi kaip musulmonas, kol sulauks garsiojo Lapino, kuris padės jam nusigauti į Ispaniją pas savo šeimą. Bet kai mečetėje prasideda kratos, o Lapinas taip ir nepasirodo, Rubenas privalo bėgti. Prancūzijos pietuose jam tenka priprasti prie naujos tikrovės ir susitaikyti su trikdančia žinia, kas yra tikrasis Lapinas.

„Berniukas su žvaigžde kojinėje“:

skatina empatiją ir gerumą;

      padeda geriau suprasti Holokausto istoriją ir suvokti, ką per Antrąjį pasaulinį karą patyrė žydai;

      skatina apie žmones spręsti pagal jų poelgius, o ne pagal tautybę, rasę, religiją;

      suteikia vilties, kad net siaubingiausiose situacijose atsiranda gerų ir patikimų žmonių.

 

SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

Misionierius

Savickienė, Aurelija

Misionierius : Antanas Saulaitis – žmogus, kuris visada šypsosi / Aurelija Savickienė. – Vilnius : Alma littera, 2022 ([Vilnius] : Petro ofsetas). – 355, [3] p.

Tėvą Antaną Saulaitį būtų galima vadinti kunigu be sutanos: jis nepataikauja Bažnyčiai, nesmerkia tų, nuo kurių nusisuka kai kurie dvasininkai. Jis niekada nepameta savo tikėjimo kelio, net kai išbandymai, atrodo, ne žmogaus jėgoms. Tėvas Antanas žino, kokia sprangi pabėgėlio duona, kokia ta tikroji Amerika, kurioje doleriai ant medžių neauga. Kaip atrodo akistata su mirtimi, kai akimirksniu turi reaguoti ir išsigelbėti.

Tai vieno žmogaus istorija – ne tik apie misijas Brazilijoje, o ir apie visą gyvenimą teiktas dovanas kiekvienam, nepaisant rasės, lyties, tautybės ir net tikėjimo.

Kur upė Šysa teka

Flick, Rokas

Kur upė Šyša teka… : biografinis romanas / Rokas Flick ; [kn. panaudotos nuotr.: Šilutės Hugo Šojaus muziejus] ; [viršelio dailininkė Asta Puikienė]. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 451, [4] p.

„Kur upė Šyša teka...“ – septintasis Roko Flick romanas. Tai biografinis pasakojimas apie dvi garsias XIX a. antros pusės – XX a. pradžios Prūsų Lietuvos asmenybes: Šilutės, anuomet Šilokarčemos, mecenatą, dvarininką, lietuvininkų kultūros ir šnekos puoselėtoją Hugo Šojų ir iškilų vokiečių rašytoją Hermaną Zudermaną, kuris savo apysakomis kaip niekas kitas pasaulyje išgarsino Lietuvos pamario kraštą. Talentinga Roko Flick plunksna iš pavienių pasakojimų apie kasdienybę, kūrybą, santykius su aplinkiniais dėlioja šių dviejų veikėjų gyvenimo mozaiką. Skaitytojui prieš akis atsiveria plati to meto istorinė, politinė ir kultūrinė Prūsų Lietuvos ir Europos miestų panorama: nerami ir nuolat kintanti politinė situacija, dvarų spindesys, Pirmojo pasaulinio karo suirutė ir pamario krašto žmonių kasdienybė prie visą menančios ir siejančios Šyšos...

Sugįžimas į rojų

Hilderbrand, Elin

Sugrįžimas į rojų : romanas / Elin Hilderbrand ; iš anglų kalbos vertė Jovita Liutkutė. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 357, [2] p.- Orig. antr.: What happens in paradise. – „Karibų trilogijos“ 2-oji knyga.

Išvyka į idilišką Sent Džono salą dabar atrodo kaip blankus miražas. Airinė Stil sugrįžta į namus Ajova Sityje, mėgindama susitaikyti su vyro netektimi, išdavyste ir ilgametės santuokos klaidomis. Jos sūnūs Kešas ir Beikeris taip pat džiaugiasi pabėgę iš Sent Džono pakrančių – dabar galės užmiršti salietę Ersą ir numalšinti tarpusavio įtampą. Tačiau Raselo Stilo mirtis vis dar neduoda ramybės. Ar sraigtasparnio katastrofa tikrai tik nelaimingas atsitikimas? Kur jis iš tiesų skrido su jauna Sent Džono salos gyventoja Rouze Smol tą lemtingąją dieną? Ir kam paliktas visas Raselo turtas prieš pat žūtį pakeistu testamentu?

Kiltų nuoma

Tüür, Aldona

Kiltų nuoma : romanas / Aldona Tüür. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2022] (Vilnius : BALTO print). – 235, [3] p.

...Ieva užsibūti Dandi neketino, bet štai jau kone metus dirba kiltų nuomoje šiame nedideliame Škotijos mieste. Matuodama vyrus ir pritaikydama jiems tradicinį kostiumą, ji svajoja apie kitokį gyvenimą. Ieva vis dar nelaiko savęs emigrante, bet būsena, kad gyvena „tarp“ – skirtingų šalių, kultūrų, miestų, kalbų – stiprėja. Panašiai jaučiasi ir kiltų nuomos savininkė Anabelė, prieš pusantrų metų palaidojusi vyrą. Įsitikinusi, kad meilei jos kasdienybėje neliko vietos, moteris pati save nustebindama pajunta aistrą gerokai jaunesniam svetimšaliui. Trečioji pasakojimo veikėja Ana – jauna tatuiruočių salono administratorė. Ji turi vaikiną, darbą, bet nepailsdama ieško savęs, savo kelio, kurio pradžia merginai tampa šeimos drama...

Geresnė ji

Kubica, Mary

Geresnė ji : trileris / Mary Kubica ; [iš anglų kalbos vertė Emilija Žičkytė]. – Vilnius : Svajonių knygos, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 413, [1] p. - Orig. antr.: The other Mrs.

Seidė ir Vilas Foustai su sūnumis iš Čikagos persikrausto į tylią salelę prie Meino krantų. Čia visi vieni kitus pažįsta. O naujakuriai stebimi ypač akylai.
Paskui Foustus velkasi ilgas Čikagoje likusių klaidų, nutylėjimų, nuoskaudų ir melagysčių šleifas. Meine pasitinka išbandymai: ne tik maištinga, motinos savižudybės sutraumuota paauglė, kurią Foustai privalo priimti į savo šeimą, bet ir nejaukus namas, persmelktas skausmu ir paslaptimis. Kaimynystėje randama negyva moteris. Žmogžudystė sujaukia mažytės salos ramybę, bet Seidę sukrečia labiausiai. Įtarių gyventojų akims sekant jos šeimą, Seidė karštligiškai pasineria į kaimynų ir savo šeimos paslapčių narpliojimą. Ar mylinčių sutuoktinių įvaizdis – tik apgaulė? Kokias nuoskaudas slepia vaikai? Sutuoktinis? Ji pati?
Sulig kiekvienu atsakytu klausimu tampa akivaizdu, kad tiesa iš Seidės gali atimti labai daug. Per daug.

Mirtis Rytuose

Mukherjee, Abir

Mirtis Rytuose : ketvirtoji Semo Vindemo byla : romanas / Abir Mukherjee ; iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 470, [1] p. - Orig. antr.: Death in the East. – Ciklo „Kalkutos detektyvas“ 4-oji knyga.

ABIR MUKHERJEE (Abiras Mukerdži) – Vakarų Škotijoje užaugęs imigrantų iš Indijos sūnus, šiuo metu su šeima gyvena Londone. Jo detektyvų serija apie britų valdomą Indiją iškart sulaukė didžiulio skaitytojų dėmesio. Lietuviškai išleistos trys serijos knygos – „Kalkutos detektyvas“, „Neišvengiamas blogis“ bei „Dūmai ir pelenai“. Šios knygos – tai kelionė laiku į praeitį, į Britų Indiją – valstybę, kuri nebeegzistuoja, į kolonijinio pasaulio prabangą ir pragaištį. Buvęs Skotland Jardo detektyvas Semas Vindemas atvyksta į Kalkutą tikėdamasis čia pradėti naują gyvenimą, tačiau netikėtai neria į tamsų, politinių ir asmeninių intrigų kupiną pasaulį.

Tokie kaip tu

Hornby, Nick

Tokie kaip tu : romanas / Nick Hornby ; iš anglų kalbos vertė Emilija Visockaitė. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2022] (Vilnius : BALTO print). – 332, [2] p. - Orig. antr.: Just like you.

Tai įžvalgi, išmintinga ir šmaikšti istorija apie meilę. Apie užgimusį, atrodytų, neįmanomą jausmą žmogui, kokio niekada nesitikėjai sutikti. Liusė savo romantinį gyvenimą susitvarkė pagal paprastą scenarijų. Sutiko tokį pat vaikiną kaip ji – tokio pat amžiaus, kilmės, turintį panašių vilčių ir svajonių. Jie susituokė ir sukūrė šeimą. Dabar, praėjus dviem dešimtmečiams, Liusė – beveik išsiskyrusi keturiasdešimt vienerių metų mokytoja, auginanti du mokyklinio amžiaus sūnus. Ir jokio scenarijaus nebėra. Ji nebeieško meilės. Ji gal būtų kiek paklausesnė kaip... auklė?  Džozefas gyvena su motina ir dirba keliuose darbuose. Įskaitant mėsos parduotuvę, kurioje susipažįsta su Liuse. Jiedu – priešingybės visais atžvilgiais. Jis priklauso kitai klasei, kitai kultūrai ir kitai kartai. Bet... kas nutinka, kai sau netikėtai stačia galva įsimyli visai kitokį, bet patį geriausią?

Išeinančių medžių  sala

Şafak, Elif

Išeinančių medžių sala : romanas / Elif Shafak ; iš anglų kalbos vertė Rūta Razmaitė. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 393, [3] p. : iliustr. - Orig. antr.: The island of missing trees

1974 metai, netrukus įsiplieksiančio graikų ir turkų karinio konflikto Kipre išvakarės. Nesantaikos draskomoje Nikosijoje gyvena įsimylėję Kostas ir Defnė, priversti slapstytis nuo priešiškų akių – graikui ir turkei, krikščioniui ir musulmonei nevalia bičiuliautis, juo labiau mylėti. Saugiu prieglobsčiu jaunuoliams tampa „Laimingosios figos“ taverna, vienintelė vietelė, kurioje po svyrančiomis medžio šakomis ir prieskonių girliandomis Kostas ir Defnė gali pamiršti už durų tvyrančius įtampą ir nerimą.

Monarcho-meilužė-1

Turnbull, Bryn

Monarcho meilužė : [romanas] / Bryn Turnbull ; iš anglų kalbos vertė Asta Buckiūnaitė. – Vilnius : Svajonių knygos, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 447, [1] p. - Orig. antr.: The woman before Wallis

1926 m. vasarą Telma Morgan išteka už vikonto Djuko Ferneso ir įžengia į tviskantį turtų ir privilegijų pasaulį. Amerikiečių diplomato dukteriai naujasis anglų aristokratijos atstovės gyvenimas primena pasaką – ypač, kai vyras supažindina su Velso princu Edvardu.
Sutuoktinio neištikimybė paskatina Telmą stačia galva nerti į meilės romaną su Edvardu. Tačiau laimė trunka neilgai. Kai Telmos dvynė sesuo Glorija Vanderbilt įsivelia į visų plačiai aptarinėjamą skandalą, jųdviejų su princu meilei iškyla grėsmė. Išvykdama į Niujorką palaikyti sesers, Telma paprašo savo naujosios draugės Volisos Simpson paslaugos – palaikyti Edvardui draugiją, kad nesijaustų vienišas. Ji nė nenumano, kuo visa tai baigsis…

Paraščių-vaikai

Tamulaitienė, Loreta

Paraščių vaikai : tikros istorijos apie tuos, kurių nereikia / Loreta Tamulaitienė. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2022] (Vilnius : BALTO print). – 342, [1] p.

Loreta Tamulaitienė – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos direkt­rė, trijų suaugusių vaikų mama. Visas knygos „Paraščių vaikai“ istorijas jungia bendra erdvė – jaunimo mokykla, į kurią jie išstumiami – turbūt taip būtų tinkamiausia sakyti – dėl elgesio, mokymosi, socialinių ir šeiminių problemų. Kai kuriems vaikams tenka išgyventi tokių patirčių, kurios sunkiai būtų pakeliamos ir suaugusiam, gyvenimo patirties įgijusiam žmogui. Šios istorijos – išties unikalios, nepakartojamos, gebančios priversti skaitytoją permąstyti savo požiūrį į skaudžius, tarytum nustumtus į paraštę gyvenimo reiškinius.


VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

poo1

Jurgaitis, Raimondas

Drambliukas netelpa į žaidimų aikštelę : [pasaka] / [Raimondas Jurgaitis] ; [iliustravo Ieva Zalepugaitė]. - Kaunas : Jūsų Flintas, 2022

Drambliukas netelpa į žaidimų aikštelę.

Mažas drambliukas per didelis buvo. Su juo niekas nežaidė, jis visiems kliuvo. Tačiau vienąkart, kai ištiko bėda, iškart baisiai pravertė dramblio jėga. Ši istorija „Drambliukas netelpa į žaidimų aikštelę“ moko, kad reikia draugauti visiems, nesvarbu, kaip atrodo - mažiems, dideliems.

poo

Dmuchovskienė, Rasa

Kiškutis Mikutis ir dičkis bumbumsis : [penktadienio pasakėlės] / Rasa Dmuchovskienė ; [iliustravo Jurgita Jakaitienė, Neringa Daumantaitė]. - Kaunas : Jūsų Flintas, [2022]

Kiekvienoje knygelėje rasite tris linksmas pasakėles apie tai, kaip kiškutis Mikutis susipažįsta su namų aplinka, išmoksta deramo elgesio, liūdi ir džiaugiasi, sapnuoja ir myli, pažįsta spalvas. Šioje knygelėje sužinosite, kas Mikučio namuose nutiko penktadienį.

Penktadienio knygelėje – trys linksmos pasakėlės apie tai, kaip kiškutis Mikutis sužinojo, kad ir dideli būgnai gali groti tyliai, pasidalijo balionėliais su vėju ir saule, bei išmoko pažinti raudoną spalvą. Klausydamasis šių pasakėlių mažylis geriau suvoks supantį pasaulį, savo jausmus ir spalvas.

poo1111

Bryan, Lara

Lėktuvas : žvilgtelk vidun : [žaislinė knyga] / Lara Bryan ; iliustravo Caroline Attia ; [vertė Indrė Jočienė]. - Vilnius : Nieko rimto, [2021]

Skirta 2–4 m.

Ši knygelė kviečia sėsti į lėktuvą ir keliauti aplink pasaulį.

Atverk langelius ir žvilgtelk vidun į piloto kabiną, variklį ir net sparnus.

Netrukus sužinosi, kaip veikia lėktuvas!

Kuo ši knyga naudinga:

poo3

Dirgėla, Tomas

Islandija šiandien nedirba / parašė Tomas Dirgėla ; nupiešė Vilija Kvieskaitė. - Vilnius : Tyto alba, 2022

Šiandien yra mano tėčio gimtadienis. Padarysiu jam staigmeną – padovanosiu kelionę į svajonių šalį Islandiją! Laivas jau laukia kieme tarp mašinų, todėl čiumpu tėtį už rankos ir mes leidžiamės į kelią. Bet... Bet kas parašyta ant to iš vandens išlindusio ženklo?

„Kiekvienas turime savo Islandiją – savo tikslą. Tačiau kartais smagiausias būna ne jis, o kelionė link jo. Ypač kai jį pasiekti bandome su pačiais artimiausiais žmonėmis."

„Smagiausia gyventi, kai turi svajonių – tada niekuomet nebūna nuobodu."

poo2

Wechterowicz, Przemysław

Vanda ieško meilės / Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak ; iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

Šios knygos puslapiuose gyvena sliekytė Vanda.

Ji – visiška svajotoja ir nori po savęs palikti pėdsaką, kuris būtų kur kas didesnis už išpurentą žemę.

Vanda nusprendžia ĮSIMYLĖTI.

Kandidatų į porą daugybė, bet kodėl Vandai taip sunku mylėti?

Šmaikšti, šiek tiek ironiška ir labai miela paveikslėlių knyga apie sliekę Vandą, kuri vieną dieną nusprendžia išvykti ir rasti savo gyvenimo meilę. Keliaudama Vanda patiria netikėčiausių nuotykių. Juk kartais keisčiausi dalykai ima ir atsitinka. Tikėkime, kad ne tik knygose.

Pšemyslavas Vechterovičius (Przemysław Wechterowicz) – daugelio pamiltas lenkų vaikų rašytojas. Jo knygos pripažįstamos kritikų ir gavusios ne vieną apdovanojimą Lenkijoje bei užsienyje.

Bpoo4

Landsbergis, Vytautas V.

Rudnosiuko klišės : (psichologinė Rudnosiukiškių gyventojų dekonstrukcija) / Vytautas V. Landsbergis ; [dailininkas Jonas Landsbergis]. - [Vilnius] : Dominicus Lituanus, 2022

Šioje knygelėje rasite be galo daug rudnosiukiškų klišių. Iš kur jos čia atklydo, kam ir kodėl?
Ogi tam ir todėl, kad Rudnosiukui visąlaik rodėsi, jog gimtųjų Rudnosiukiškių gyvenime per mažai gerų klišių. Dažnai nebežinoma, kokiomis klišėmis vadovautis sudėtingoje nūdienoje. Užtat Rudnosius pamėgo traukti iš palovio senas, apdulkėjusias, laiko patikrintas klišes, jas truputį dar paklišinti, kitąsyk net perklišinti ir paleisti klipatuoti atgal į pakankamai jaukų, bet nepakankamai klišą Rudnosiukiškių gyvenimą.

poo5

Reider, Katja

Deimantų vagies pėdsakais / Katja Reider ; iliustravo Dirk Hennig ; iš vokiečių kalbos vertė Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

Komisaras Letena – šaunus policijos šuo, turintis neįtikėtiną uoslę. Žinoma, tokią uoslę reikia nuolat treniruoti! Šįkart tam pasitaiko ypatinga proga: sumanus vagišius (o gal tai vagišė?) įsigudrina nukniaukti deimantų vėrinį tiesiai po komisaro Letenos ir jo šeimininko policininko Paulio nosimis.

Toks įžūlus nusikaltimas privalo būti tuojau pat išaiškintas!

Jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams skirta vokiečių rašytojos Katjos Reider detektyvinių knygelių serija „Komisaras Letena“ apie policijos šunį komisarą Leteną ir jo šeimininką policininką Paulį – smagus galvosūkis jaunajam skaitytojui. Kiekvienoje istorijoje policininkas ir šaunusis šuo aiškinasi vis kitą nusikaltimą ar tvarkos pažeidimą, taip supažindindami vaikus su policijos darbu, tarnybinių šunų gebėjimais ir sumaniais būdais spręsti kasdienes bylas. Šįkart komisarui Letenai prireiks jo stulbinančios uoslės, kad susektų itin sumanų deimantų vagį. Jaukiai vokiečių dailininko Dirko Hennigo iliustruotos detektyvinės istorijos ugdo vaikų pastabumą, įžvalgumą ir teisingumo jausmą.

pooo6

Higgins, Cam

Širdis visada parves namo / parašė Cam Higgins ; iliustravo Ariel Landy ; iš anglų kalbos vertė Mindaugas Eidimtas. - Vilnius : Alma littera, 2022

Susipažinkite – tai Bo Deivisas!

Jis – išdykęs, bet labai geras šunelis, turintis auksinę širdį.
Bo papasakos apie visus savo draugus, nuotykius ir išdaigas: kaip kvailioja, laksto, voliojasi purve ir auklėja šeimininkus.

Vieną dieną šunelis pameta savo pakabutį. Jis labai brangus – ant jo užrašytas Bo vardas ir adresas, kad visada rastų namus. Ar pavyks Bo surasti savo pakabutį? Ar kiti ūkio gyvūnai jam padės?

Serija „Gerasis šunelis Bo" skirta skaityti pradedantiems vaikams. Knygos parašytos lengvai ir žaismingai, o kone kiekviename puslapyje yra paveikslėlių!

poo7

Kitsy enciklopedija vaikams / [parengė Viktorija Karpovaitė]. - Vilnius : Alma littera, 2022

Kitsy enciklopedija vaikams. Visata, Žemė, žmogaus kūnas, pasaulio įdomybės

Kitsy įsitikinusi, kad mokytis yra nepaprastai smagu. Ar tu manai taip pat?

Linksmoji edukacinės laidos vaikams ir tėvams „Kitsy“ vedėja atsakys į šimtus įdomiausių klausimų ir klausimėlių apie kosmosą, mūsų Žemę ir žmones.

Kas yra Didysis Sprogimas?

Kodėl Žemė apvali?

Kurio miesto pavadinimas ilgiausias pasaulyje?

Koks automobilis greičiausias?

O kas būtų, jei... neturėtume kaulų? Arba... jei dingtų uodai?

poo8

Leonardi Hartley, Stefania

Gražiausios pasaulio pasakos apie gyvūnus / atpasakojo Stefania Leonardi Hartley ; [iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė]. - Vilnius : Alma littera, 2022

Atvertęs šią knygą išgirsi daug puikių pasakų... Kaip senas šuo iš naujo pelnys savo šeimininkų meilę, kaip žvirblis gausiai atsidėkos jį išgelbėjusiam medkirčiui, kaip gudrus šakalas pamokys nedėkingą tigrą, o auksinė žuvelė pagelbės jos pasigailėjusiam geraširdžiam jaunuoliui.

Net dvidešimt aštuonios gražiausios pasakos, surinktos iš viso pasaulio, laukia tavęs. Jos mokys gerumo ir išminties.

pooo9

Receptai jauniesiems šefams / [iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė]. – Vilnius : Alma littera, 2022

100+ receptų, pagal kuriuos pamėgsi gaminti ir valgyti pasigamintą maistą!

Vaikams nuo 8 metų.

Norėtum iškepti nuostabiausių pasaulyje blynų? Nustebinti savo šeimą takais sekmadienį per pusryčius? Svarstai, kokį užkandį įsimesti į mokyklą? Gal nori tiesiog ko nors... skanaus, bet nežinai ko?
Viskas yra čia! Receptai išbandyti daugiau nei 750 vaikų ir tiks visiems jauniesiems šefams, nesvarbu, kokie jų įgūdžiai. Savo virtuvėje jie pasijus tikri profesionalai!

Gaminti lengviau ir smagiau, nei manai!

Receptai išbandyti daugiau nei 750 ir tiks visiems jauniesiems šefams, nesvarbu, kokie jų įgūdžiai.
Daugybė nuotraukų ir patarimų padės jauniesiems šefams pasijusti tikrais profesionalais savo virtuvėje ir žingsnis po žingsnio supažindins su įvairių patiekalų gaminimo procesais.
Gausu puikių pusryčių, užkandžių, desertų, vakarienės ir kitų receptų.

Knyga padės įgyti patirties virtuvėje ir sustiprins pasitikėjimą savo žiniomis bei gebėjimais.

poo10

Irving, Ellie

Matildos efektas : [apysaka] / Ellie Irving ; iš anglų kalbos vertė Šarūnas Šavėla. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

Matilda svajoja tapti mokslininke ir išradėja. Ji žavisi Marija Kiuri, Leonardu da Vinčiu ir Tomu Edisonu – ir nė neabejoja, kad vieną dieną taip pat atras ką nors, kas pakeis pasaulį. Jau dabar Matilda jaučiasi išradusi kai ką ganėtinai įspūdingo, tad labai nuliūsta nepavykus nugalėti mokslo konkurse. Ypač pikta todėl, kad teisėjai nepatikėjo, jog ji – mergaitė – viską sugalvojo ir padarė pati. Taip nesąžininga!

Matilda, pasiguodusi apie savo bėdas senelei, sužino, kad ši kadaise buvo mokslininkė – ir netgi atrado naują planetą! Tačiau profesorius Smokas pasisavino jos atradimą ir netrukus už jį gaus Nobelio premiją... Visiška neteisybė!

Senelė ir anūkė sugalvoja beprotišką planą: jos nuvyks į apdovanojimų ceremoniją Stokholme ir papasakos tiesą! Laukia nutrūktgalviška ir pilna neįtikėtinų nuotykių kelionė po visą Europą.

poo11

Johnson, Terry Lynn

Šunų kinkiniais : [apysaka] / Terry Lynn Johnson ; iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

Ši knyga „Šunų kinkiniais“ – istorija apie drąsą, greitį, atšiaurią Kanados gamtą, draugystę, pasiaukojimą ir meilę šunims. Taip pat tai pasakojimas apie įveiktas baimes ir vidinę jėgą, stipresnę už bet kokią negalią.

Makenos regėjimas vis silpsta – ji įtaria, kad kalta ta pati klastinga liga, kuria serga jos mažoji sesutė. Siekdama tai nuslėpti nuo aplinkinių ir net nuo savo šeimos, paauglė ima visų šalintis ir vis daugiau laiko leisti viena. Ji nenori, kad tėvai baimintųsi, o draugai guostų, tad renkasi viską ištverti pati.

Tačiau padrąsinta sesers Makena užsirašo į Didžiąsias pašto lenktynes, kurių dalyviai šunų kinkiniais visai kaip senovės paštininkai gabens laiškus. Jeigu pavyks laimėti, tai bus nuostabi proga atkreipti visų dėmesį į ligą, kuria serga sesuo – ir ji pati.

Makenos laukia trys dienos ir naktys pašėlusių lenktynių užšalusiu ežeru, užpustytais rogių takais, čiuožiant per pavojingas išvartas ir ledo kaskadas. Ji – tikra šunų žinovė, tačiau ne vienintelė, kuriai be galo svarbu laimėti būtent šias lenktynes...

Bpoo12

Sorosiak, Carlie

Aš esu Leonardas : ateivio nuotykiai žemėje / Carlie Sorosiak ; iš anglų kalbos vertė Elžbieta Kmitaitė. - Vilnius : Alma littera, 2022

Mūsų tikroji šeima – nebūtinai ta, kurioje gimstame.

Leonardas niekad nėra turėjęs vardo. Ir kūno. Ir geriausio draugo. Bet jis siaubingai trokšta pabūti žmogumi.

Per trisšimtąjį gimtadienį Leonardo planetos gyventojai gauna progą mėnesį praleisti Žemėje, įsikūniję į bet kokią jos būtybę. Leonardas turėjo tapti Jeloustono nacionalinio parko eiguliu, bet įvyko klaida. Jis užstrigo katino kūne.

Laimė, Leonardas sutinka mergaitę Oliviją – jiedu leidžiasi į kelionę namo.

Knygos „Aš esu Kosmas“ autorės išmintinga, linksma ir jautri istorija apie tai, ką reiškia atrasti savo tikrąją šeimą.

pooo13

Vaitkutė, Neringa

Vaivorykščių arkos / Neringa Vaitkutė ; iliustravo autorė. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

ŽVILGTELK į nepaprastą pasaulį, kuriame prijaukintuose medžiuose gyvena skrajūnai, ateitį spėja pranašai, okeano pakrantėje aitvarus gamina nuotykiautojai, atradimų ieško gudruolės, o požeminėse olose žemsliekiais jodinėja kurmiai...

KELIAUK vieninteliu išlikusiu skraidančiu burlaiviu, kuris gali lėkti greitai kaip mintis, o prireikus – tilpti į mažą stiklinį buteliuką.

PASIRUOŠK pajusti iš kiekvieno puslapio pulsuojančią magiją, pakilti vaivorykštės arka, pasinerti į kvapą gniaužiančius nuotykius ir stoti į lemiamą gėrio ir blogio kovą, kol iš visa gaubiančios tamsos dar sklinda trupinėlis šviesos... 

poo14

Myers, Eugene Charles

Teisinga moneta / E.C. Myers ; iš anglų kalbos vertė Indrė Jočienė. - Vilnius : Nieko rimto, 2022

E. C. Myers (g. 1978) – amerikiečių rašytojas. „Teisinga moneta“ – debiutinė pirmoji dilogijos knyga, už kurią autorius gavo Andre Norton apdovanojimą, skiriamą už geriausią metų mokslinės ar maginės fantastikos kūrinį jaunimui.

Šešiolikmetis Efraimas tarp į save neįtikėtinai panašaus žuvusio paauglio daiktų randa jį sudominusią ketvirčio monetą, o netrukus savo mokyklos spintelėje ir raštelį, kuriame teigiama, kad moneta gali išpildyti visus norus. Kad ir kaip sunku patikėti, Efraimas greit įsitikina, kad moneta tikrai stebuklinga. Tačiau tikrasis monetos veikimo mechanizmas jį nustebins ne mažiau nei stebuklo galimybė.

poo15

McManus, Karen M.

Vienas iš mūsų meluoja : [romanas] / Karen M. McManus ; iš anglų kalbos vertė Rita Kaminskaitė. - Vilnius : Alma littera, 2022

Uždara klasė. Penki mokiniai, palikti po pamokų. Ir tik keturi išeina gyvi... Sutelkite dėmesį, galbūt būtent jums pirmiems pavyks išsiaiškinti, kas čia įvyko! 

Aišku viena, Saimono mirtis tikrai nebuvo nelaimingas atsitikimas. Jis populiaraus Beivju gimnazijos gandų tinklaraščio „Apie tai“ kūrėjas, bet ir atstumtasis, nes savo gandais ir atskleistomis paslaptimis sugriovė ne vieno reputaciją. Rytoj jis planavo paskelbti itin skandalingų naujienų apie keturis gerai žinomus bendramokslius. Kaip tik su jais ir praleido savo paskutinę gyvenimo valandą. Ketveriukė tuojau pat tampa įtariamaisiais žmogžudystės byloje.

Visi tvirtina esą nekalti, bet juk vienas iš jų turi būti žudikas! O gal jie tapo tobulos žmogžudystės atpirkimo ožiais?

Visi turi paslapčių, ar ne? Svarbu tik viena: kaip toli gali nueiti žmogus, kad jas apsaugotų.

Bronvina – SMEGENYS. Būsimoji Jeilio universiteto studentė, niekada nesulaužiusi taisyklių. 

Adė – GRAŽUOLĖ kaip iš paveikslėlio, absolventų susitikimo pokylio princesė.

Neitas – NUSIKALTĖLIS, lygtinai paleistas už narkotikų platinimą. 

Kuperis – SPORTININKAS, garsus beisbolo įžaidėjas. 

Ar vienas iš jų meluoja?

Be pavadinimBe pavadinimo16

Mikėnaitė, Monika

Atsikovoti gyvenimą / Monika Mikėnaitė. - Vilnius : Alma littera, 2022

Trylika žaidėjų, pasmerktų mirčiai.
Trylika dienų ir naktų kovoti už savo gyvybę.
Du paslaptingi žaidimo sergėtojai, norintys padėti žaidėjams.
Vienas paprastas klausimas – ko nori tavo širdis?
Atsakysi teisingai – gyvensi. Neatsakysi – mirsi.
Prasideda svarbiausia gyvenimo kova.
Kas po jos?

Kai atrodo, kad blogiau būti nebegali, Mantvilė susapnuoja besanti paslaptingame vienuolyne, kur jai ir kitiems žaidėjams pranešama, jog po trylikos dienų jie mirs. Kai sapnas ima kartotis, mergina pradeda nujausti, kad už jo slypi kažkas tamsaus ir grėsmingo. O gal priešingai – vis labiau į realybę įsiliejantis mirties žaidimas gali padėti suprasti, kas esi iš tikrųjų ir ko labiausiai trokšti?

Tai mistiškas, svaigus ir aistringas pasakojimas apie tai, kaip mūsų pasirinkimai keičia gyvenimą.

„Knyga įtraukianti, siužetas sunkiai nuspėjamas, o pokyčiai netikėti. Knygą rekomenduoju tiems, kurie mėgsta originaliai pateikiamas mintis."

poo17

Mielas Liūdesy : jaunimo rašytojai ir paaugliai apie tamsiąją meilės pusę / į jaunuolių laiškus nuoširdžiai atsakė Becky Albertalli, Adi Alsaid, Libba Bray, Heather Demetrios, Amy Ewing, Zach Fehst, Gayle Forman, Corey Ann Haydu, Varian Johnson, Amy Sarig King, Nina LaCour, Kim Liggett, Kekla Magoon, Sarah McCarry, Sandhya Menon, Cristina Moracho, Kasmine Warga, Ibi Zoboi ; sudarė Heather Demetrios ; iš anglų kalbos vertė Vida Bėkštienė. - Vilnius : Gelmės, 2020

„Mielas Liūdesy“ – tai rašytojos Heather Demetrios sumanyta knyga, kurią sudaro paauglių iš viso pasaulio ir aštuoniolikos jaunimo rašytojų laiškai. 2017 metais H. Demetrios aplankė daugybę mokyklų JAV ir pakvietė paauglius rašyti laiškus Liūdesiui apie skaudžius jų meilės išgyvenimus. Pasak autorės, „laiškuose rašyta apie smurtą namuose, apgavystes, išdavystes, prievartą, mintis apie savižudybę ar net mėginimą nusižudyti, gniuždančią vienatvę, gailestį, meilę be atsako, LGBT. Juose buvo eilėraščių ir pažadų. Buvo laiškų, skirtų visai ne Liūdesiui, o tėvams, draugams, draugėms, kurie sudaužė autoriaus širdį“.

Be paBe pavadinimo17

Strandberg, Mats

Pabaiga : [romanas] / Mats Strandberg ; iš švedų kalbos vertė Mantas Karvelis. - Vilnius : Alma littera, 2022

„Veiksmo kupinas skandinaviškas romanas, kuriame artėjančios pasaulio pabaigos akivaizdoje persipina jaunystė, nusikaltimas, romantika ir veidmainystė."
Publishers Weekly, USA

Tau septyniolika. Vasara. Pasaulis atrodo kaip visada, bet tu žinai, kad artėja pabaiga. Po mėnesio nieko nebeliks. Koks apima jausmas, žinant tikslų savo mirties laiką? Ką norėsi nuveikti per likusias dienas ir su kuo norėsi būti?

Pabaiga – tai pasakojimas apie du jaunus, vienišus žmones, gyvenančius paskutines dienas skaičiuojančiame pasaulyje. Jaunuoliams neduoda ramybės juos suvedęs tragiškas įvykis, tik ar pavyks rasti atsakymus į klausimus dar prieš pabąlant dangui ir išgaruojant vandenynams?

Atlikti paskutiniai skaičiavimai. Nebėra jokių abejonių. Kiek daugiau nei po mėnesio viskas tikrai baigsis. Žinome net tikslų laiką. Rugsėjo 16 dieną, 04.12 val. (Švedijos laiku), Foksvortos kometa įskries į Žemės atmosferą. Oras po ja įkais dešimt kartų smarkiau už Saulės paviršių. Kometa viską sunaikins savo kelyje dar prieš nukrisdama į šiaurės vakarus nuo Afrikos krantų, netoli Kanarų salų. Degant atmosferai dangus nušvis ryškiau, nei kada esame regėję. Smūginė banga mus pasieks tyliai, nes jos greitis didesnis nei garso. Kometai nukritus, vos po poros minučių vandenynai išgaruos, o kalnai sugrius. Keturis milijonus metų trukusi evoliucija baigsis akimirksniu ir mes nieko nebegalėsime padaryti.

 

SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

Gaidelis, Povilas

Lietuvos kovos dėl laisvės 1941–1953 m. / Povilas Gaidelis. – Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 173, [2] p. : iliustr., portr., faks., žml., nuotr.

Šioje knygoje pasakojama apie dramatišką Lietuvos istorijos laikotarpį – ginkluotą tautos pasipriešinimą raudoniesiems okupantams, pradedant 1941 m. birželio sukilimu ir baigiant partizanų kovomis, kurios užsitęsė iki pat šeštojo dešimtmečio pradžios. Daugiausia dėmesio skiriama ginkluotiems susirėmimams ir mūšiams, narsiausioms Laisvės kovotojų operacijoms, pasaloms ir išpuoliams prieš kur kas gausesnį priešą – sovietų enkavėdistų būrius ir jų vietinius pakalikus.

 

Petrauskaitė, Žilvinė

Gulago bėgliai : lietuviai, ištrūkę iš sovietų lagerių : [tikri įvykiai, veiksmas, netikėti gyvenimo posūkiai] / Žilvinė Petrauskaitė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 239, [1] p. : iliustr., faks., portr., nuotr.  

Penkios lietuvių išsiveržimo iš sovietinio Gulago istorijos, artimos įtempto veiksmo filmo scenarijui. Ir... jose viskas tikra!  Pabėgimai iš deportacijos vietų, priverstinio darbo stovyklų, sukilimai ypatinguosiuose lageriuose – nedaug kam žinoma lietuvių pasipriešinimo sovietinei Gulago sistemai pusė. Išsiverždami iš itin griežtai saugomų įkalinimo zonų, rizikuodami savo gyvybėmis, vykdami į gimtinę be dokumentų šie žmonės siekė ne asmeninės laisvės, o turėjo tikslą grįžti ir kovoti dėl okupuotos Lietuvos nepriklausomybės. Knygos herojai apie šį savo jaunystės epizodą kalba be patetikos, gyvai, su įdomiomis detalėmis ir pastebėjimais.

 

Tuuri, Antti

Amžinasis kelias : romanas / Antti Tuuri ; iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė. – Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 339, [1] p.- Orig. antr.: Ikitie

      Vieno garsiausių savo kartos suomių prozininkų Antti Tuuri romanas „Amžinasis kelias“ įkvėptas tikros istorijos ir paremtas realiais faktais. Kritikai iš karto pavadino jį literatūriniu įvykiu, nušvietusiu vieną juodžiausių, bet mažai nagrinėtų sovietų nusikaltimų suomiams – stalinistų žudynes Krasnyj Bore ir Sandarmoche.

1930-ųjų rugpjūčio naktį Jusį Ketolą iš namų pagrobia ekstremalaus Lapua judėjimo, valančio iš Suomijos komunistus, veikėjai ir etapais veža iki Rusijos sienos. Lapua judėjimo vyrai įsitikinę, kad Ketola – komunistas, nors prieš dvidešimt metų iš Amerikos sugrįžęs vyras tėra taikos šalininkas ir idealistas. Ketola pasprunka nuo pagrobėjų, bet rusų pasieniečiai nuveža jį į Petrozavodską, kur greitai atsiskleidžia darbo žmonių valstybės tikrovė. Vyrui prievarta suteikiama pilietybė, nauja pavardė ir jis įdarbinamas viename iš Kanados suomių sukurtų kolchozų. Čia Ketola nuoširdžiai dirba, sukuria naują šeimą, bet po kelerių metų sovietinis rojus virsta raudonuoju pragaru.

Mahaffey, James A.

Atominės avarijos : branduolinių sprogimų ir nelaimių istorija / James Mahaffey ; iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė. – Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 443, [1] p. : iliustr. - Orig. antr.: Atomic accidents.

Radiacija: kas gali nepavykti? Trumpai tariant, daug kas. Nuo Marie Curie, kišenėje besinešiojusios buteliuką su radžio druska, mat ji spindi miela mėlyna spalva, iki didžiulių nelaimių Černobylyje ir Fukušimoje – XIX a. pabaigoje prasidėjęs branduolinis mokslas išsiskiria turininga inovatyvių tyrimų ir atradimų, o kartu ir klaidų, nelaimingų atsitikimų bei visa griaunančių avarijų istorija.

Criado-Perez, Caroline

Nematomos moterys : duomenų spragų nulemta nelygybė šiandienos pasaulyje / Caroline Criado Perez ; iš anglų kalbos vertė Daiva Repečkaitė. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : ScandBook). – 490, [1] - Org. antr.: Invisible women

„Ne visada lengvai įtikinsi žmogų, kad yra poreikis, jei jis <...> tokio poreikio neturi.“

Įsivaizduokite: jūsų išmanusis telefonas netelpa į kelnių kišenę; eilė prie tualetų kaskart driekiasi per visą teatro fojė ir jums tenka laukti, atrodytų, amžinybę; daktaras išrašo jūsų kūnui netinkamą vaistų dozę, nes taip nurodyta standartiniame vartojimo lapelyje, o automobilyje gerokai arčiau pritraukiate sėdynę, kad pasiektumėte pedalus. Jei bent pora dalykų skamba pažįstamai, tikėtina, jog jūs... moteris. Viso to priežastis – duomenys, tiksliau – duomenų spragos. 

Urbach, Karina

Alicės knyga : kaip naciai pavogė mano močiutės receptų knygą / Karina Urbach ; iš vokiečių kalbos vertė Irena Žuolytė-Jankauskė. – Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 409, [3] p. : iliustr., faks., portr., nuotr.- Orig. antr.: Das Buch Alice.

Vienoje gyvenusi žydė Alicė Urbach, maisto patiekalų receptų knygų autorė, atėjus į valdžią nacionalsocialistams, prarado tėvynę, šeimą ir karjerą. Ji pabėgo į Angliją, ten gavo tarnaitės darbą, o vėliau ėmė vadovauti žydų pabėgėlių mergaičių prieglaudai. Mokydama gaminti maistą, Alicė bandė nukreipti savo globotinių mintis apie karą.

Po karo Alicė pasitraukė į Niujorką. San Fransiske rengė maisto gaminimo kursus ir per amerikiečių televiziją pristatė geriausius savo miltinių bei mėsos patiekalų receptus. Viename Vienos knygyne ji netgi aptiko savo knygą. Bet kas gi yra tas vyras, kurio pavardė puikuojasi ant jos viršelio? Ar apskritai buvo toks virtuvės meistras Rudolfas Rӧschas?  Alicės vaikaitę istorikę Kariną Urbach paieškos nuvedė į Vienos, Londono ir Vašingtono archyvus – ten ji aptiko seniai dingusių laiškų, įrašų ir filmuotų dokumentų. Jie atskleidžia nežinomų faktų apie nacių nusikaltimus.

Knausgård, Karl Ove

Mano kova : romanas / Karl Ove Knausgård ; iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018]. - Kn. 5, Kartais turi lyti. – [2022] (Vilnius : BALTO print). – 588, [1] p.

Orig. antr.: Min kamp.  

Penktoji autobiografinių romanų ciklo „Mano kova“ knyga „Kartais turi lyti“ pasižymi gaivališku nuoširdumu. Karlas Uvė išvyksta į Bergeną studijuoti Rašymo meno akademijoje. Mokslai atneša didžiulį nusivylimą: vaikino užmojai platūs, tačiau suvokimas dar menkas, ir iš studijų nieko neišeina. Apsiginklavęs, regis, visai nepagrįstu atkaklumu, jis toliau daug skaito ir rašo. Karlo Uvės pažįstami vienas po kito debiutuoja ir tampa rašytojais, o jis pats bando susitaikyti su mintimi, kad bus jei ne kūrėjas, tai bent gabus literatūros kritikas. Jo rašymo stilius keičiasi. Keičiasi ir santykis su pasauliu. Romane pasakojama apie užsimezgusias tvirtas draugystes, sudėtingą ir gyvenimą aukštyn kojomis apverčiančią meilę ir vėl grįžtama prie egzistencinių išgyvenimų, paskatinusių rašytoją sukurti šį romanų ciklą.

vienas-i-everesta-kristolinis-horizontas-1-1 1645628905-1c3e7dfbaf38f2eb7e47b0a7c8730221

Messner, Reinhold

Vienas į Everestą : krištolinis horizontas / Reinhold Messner ; iš vokiečių kalbos vertė Zofija Stanevičienė. – Vilnius : Aukso pieva, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 215, [4] p. : iliustr., portr., žml.- Orig. antr.: Everest Solo

Kai 1979 metais Reinholdas Messneris, būdamas Katmandu, sužinojo, kad japonų alpinistas Naomi Uemura gavo leidimą 1980–1981 metų žiemą solo kopimui į Everestą, tematė vienintelį tikslą prieš akis: jis privalo įkopti anksčiau. Po solo kopimo į Nanga Parbatą (8125 m) 1979 metais Messneris neabejojo, kad įmanoma vienam įkopti ir į aukščiausią pasaulio kalną Everestą (8848 m). Nieko nelaukdamas jis ima veikti ir gauna leidimą ekspedicijai 1980 metais, nuo birželio iki rugpjūčio pabaigos. Messnerio pasakojimas apie jo sensacingą solo kopimą apima ne tik kovą dėl išgyvenimo, susidūrus su rimtais gamtos išbandymais, tokiais kaip musoninės audros, ledyno plyšiai ir išretėjęs oras 8000 metrų aukštyje, bet ir psichinę patirtį, priartėjus prie žmogaus pajėgumų ribos, bei mistinius vienatvės išgyvenimus ledinėje gamtoje.

mosado-amazones-isskirtines-izraelio-zvalgybos-moterys

בר זוהר, מיכאל

Mosado amazonės : išskirtinės Izraelio žvalgybos moterys / Michael Bar-Zohar, Nissim Mishal ; iš anglų kalbos vertė Romualdas Grigaliūnas. – Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 338, [1] p., [4] iliustr. lap.  – (Šaltasis karas)- Orig. antr.: לוחמות המוסד.

Pažvelkime į audringus geriausių Mosado lohamet, Izraelio slaptosios tarnybos kovotojų moterų, gyvenimus, meilės istorijas ir pražūtingas misijas. Pribloškiantys šių stiprių, drąsių moterų žygdarbiai įrodo, kad jos nė kiek nenusileidžia vyrams, o neretai juos netgi pranoksta. Joms tenka susidurti ne tik su savo tautos priešais, bet ir su skausminga vienatve, nemaloniu kolegų vyrų požiūriu į jas, dažnai jos priverstos atsisakyti svajonės susituokti ir susilaukti vaikų. Ir vis dėlto savo misijas jos vykdo puikiai.

mogus-saudantis-nuodais-altojo-karo-snipo-istorija

Плохій, Сергій Миколайович

Žmogus, šaudantis nuodais : Šaltojo karo šnipo istorija / Serhii Plokhy ; iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė. – Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Standart Impressa). – 355, [1] p. : žml. ; 25 cm. – (Šaltasis karas) - Orig. antr.: The man with the poison gun

Tai Harvardo universiteto profesoriaus Serhii Plokhy, vieno iškiliausių istorikų iš buvusios Sovietų Sąjungos, dokumentinis šnipų trileris apie KGB žudiką, kurio pabėgimas į Vakarus pakeitė Šaltojo karo žvalgybos veidą.

KGB žudikas Bogdanas Stašinskis 1961 metų rudenį pabėgo į Vakarų Vokietiją. Išdavęs CŽA savo paslaptis, jis buvo teisiamas, o jo žudymo byla tapo garsiausia per visą Šaltojo karo istoriją. Šios bylos sukelta viešumo banga privertė KGB pakeisti savo veiksmų taktiką užsienyje ir prisidėjo prie vieno ambicingiausių ir pavojingiausių sovietų vadovų Aleksandro Šelepino karjeros griūties. Stašinskio liudijimas, kad Kremliaus vadovai tiesiogiai susiję su SSRS užsienyje vykdytomis politinėmis žmogžudystėmis, sudrebino visą tarptautinių santykių pasaulį.

internatas 1

Жадан, Сергій Вікторович

Internatas : romanas / Serhij Žadan ; iš ukrainiečių kalbos vertė Vytas Dekšnys. – [Vilnius] : Kitos knygos, [2021] ([Vilnius] : Petro ofsetas). – 291, [1] p.- Originalo antraštė: Iнтернат

„Internatas“ – tikrais įvykiais paremtas romanas apie karą Donbase ir jame atsidūrusį daug galios neturintį žmogų. Ukrainiečių kalbos mokytojas Paša keliauja per fronto liniją pasiimti sūnėno iš internato. Pavojingos kelionės metu jis priverstas permąstyti savo pažiūras ir pasirinkti, į kurią pusę stoti. Pro langą matomi nuniokoti miestai ir miesteliai, ginkluoti kareiviai ir be namų likę žmonės nepadeda apsispręsti. Leisgyvis senukas su ką tik iš mokyklos parbėgusia anūke, paskubomis svetimus kailinius užsimetusi ir gatvėje atsidūrusi Vira, kita kiek isteriška moteriškaitė, kažkodėl įsikibusi tuščio lagamino, – kiekvienas jų turi savitą įvykių versiją. Surasti vieną tiesą tampa sunku. Ar tai išvis įmanoma?


SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

anglu-kalbos-zodynas

Cicėnaitė, Akvilina

Anglų kalbos žodynas : romanas / Akvilina Cicėnaitė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 317, [2] p.

Moteris ir jos vyras iškeliauja iš Sidnėjaus į Broken Hilį, vildamiesi, kad kelionė gali pataisyti viską – net tai, kas nepataisomai broken. Tačiau tai, kas jų laukia, yra kur kas daugiau nei tik fizinė kelionė per Australijos žemę – pirmiausia tai kelionė per fragmentais išnyrančią, prisiminimais blykstelinčią praeitį; per neišverčiamas migracijos ir gyvenimo svetur patirtis; per bendros kalbos ir bendrų namų paieškas; per savo ir kito atmintį.

kraujo-kvapas

Gailius, Bernardas

Kraujo kvapas : trileris / Bernardas Gailius. – Vilnius : Aukso žuvys, 2022 ([Vilnius] : Spauda). – 479, [1] p.

1949-ųjų ruduo, okupuotoji Lietuva. Jausdamas, kad karas pralaimėtas ir žūtis neišvengiama, Ventos tėvūnijos partizanų vadas Andrius Karnauskas-Drakonas ieško išeities savo kovotojams. Jis dar nežino, kad blogiausios nuojautos jau pildosi: Ventos tėvūniją savo taikiniu pasirinko MGB specialioji grupė, o operaciją vykdo negailestingas žudikas agentas Maskva. Žemaitijos miškuose prasideda mirtina dvikova, kurioje priešams nebus pasigailėjimo, o išdavystė tykos kiekviename žingsnyje. Tačiau Andrius Karnauskas žino viena: į karą jis išėjo ne tam, kad pralaimėtų. Atšiauriame pogrindyje subręsta planas, pasukantis įvykius netikėta kryptimi.

nakvyne-berlyne-istorijos

Katkus, Laurynas

Nakvynė Berlyne : keturios istorijos / Laurynas Katkus. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2022] (Vilnius : Spauda). – 197, [2] p. – Turinys: Paukščiai virš Lenino aikštės ; Nakvynė Berlyne ; Vienas nulis ; Kada gali pasakyti, kad (s-mėlis)

Laurynas Katkus po beveik dešimtmetį trukusios pauzės sugrįžta su nauja prozos knyga. Rašytojui knieti „išmėginti kalbą visu pločiu". Naujos šnektos, žargonas ir slengas vykusiai sintetinami ir jungiami su literatūrine kalba.

Vaikinas pamilsta bendrakursę, kuri labiau nei žmonėmis domisi paukščiais. Į Berlyną atvykęs menininkas negali atsikratyti įspūdžio, kad jį stebi šeimininko palikta matrioška. Nuo audrų, bangų ir technomuzikos ritmų Kuršių neriją ištinka neregėti dalykai. Tame pačiame pastate šalia prašmatnių influencerio apartamentų kali būrys vyrų. Už ką jie čia pakliuvo ir kodėl nebando išeiti į laisvę?

griuvantis-dangus-autobiografiniai-fragmentai

Lankauskas, Romualdas

Griūvantis dangus : autobiografiniai fragmentai / Romualdas Lankauskas. – Vilnius : Versus, [2021]-. – d. : iliustr., portr.

Atsiminimų knyga „Griūvantis dangus: Autobiografiniai fragmentai“ skaitytoją nukelia į neseniai Anapilin iškeliavusio rašytojo gimtuosius kraštus – prieškario Klaipėdą, kurioje gimė ir augo, o vėliau, vokietmečiu, į tolimesnį gyvenimą Žemaitijoje, pasitraukus iš nacių užimto miesto. Netrukus prasidėjusi pirmoji sovietų okupacija, karas ir pokaris su dramatiškais jo įvykiais antrosios sovietinės okupacijos metu, galutinis nepriklausomos Lietuvos žlugimas ir su tuo susijusios istorinės šalies permainos, kurių liudytoju autoriui teko būti ir daug ką patirti, skaudžiai pakeitė žmonių likimus, nulėmė visuomeninės sąmonės kaitą.

turiu-tave-isduoti

Sepetys, Ruta

Turiu tave išduoti : [romanas] / Ruta Sepetys ; iš anglų kalbos vertė Zita Marienė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 318, [2] p. - Orig. antr.: I must betray you

Ruta Sepetys (g. 1967 m.) išgarsėjo istoriniu romanu „Tarp pilkų debesų“.  „Turiu tave išduoti“ yra jos  naujausia, šeštoji knyga.

Rumunija, 1989 metai. Europoje vienas po kito žlunga komunistiniai režimai. Septyniolikmetis Kristianas Floresku svajoja tapti poetu ir filosofu. Tačiau rumunai neturi teisės svajoti – juos riboja taisyklės ir jėga. Siautėjant maniakiškai Nikolajės Čaušesku diktatūrai, kai šalyje valdo melas, smurtas ir baimė, Kristianą pradeda šantažuoti saugumo struktūros, kad jis taptų jų šnipu. Jam telieka dvi galimybės: išduoti visus, ką myli, arba pasinaudoti informatoriaus padėtimi ir kenkti baisiausiam Rytų Europos režimui.

deimantu-ieskotojas

McIntosh, Fiona

Deimantų ieškotojai : [romanas] / Fiona McIntosh ; iš anglų kalbos vertė Irma Šlekytė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 477, [2] p. - Orig. antr.: The diamond hunter.

    Per Afrikos pietuose 1871-aisiais prasidėjusią deimantų karštligę miršta šešiametės Klementinos Nait motina. Dukters globa atitenka skurstančiam tėvui Džeimsui Naitui. Tačiau mergaite daugiausia rūpinasi patikimas šeimos draugas Džozefas Vienabatis, kilęs iš zulų genties, ir tarp jų užsimezga laikui bei atstumui nepavaldus ryšys. Vyrams iškasus stulbinantį deimantą, Džeimsas apsidžiaugia išgelbėjęs dukros ateitį, tačiau netrukus jam tenka sumokėti milžinišką lobio kainą. Trijulės likimą aptemdo slaptas giminaičių iš Anglijos susitarimas žūtbūt pargabenti Klementiną namo, į prabangų Grantų šeimos dvarą šalies šiaurėje. Be to, paslaptingai dingsta didysis deimantas...

beveidis-nusikaltelis

Kerr, Philip

Beveidis nusikaltėlis : Bernio Giunterio tyrimas : [istorinis detektyvas] / Philip Kerr ; iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis. – Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). – 309, [1] p. ; Orig. antr.: The pale criminal

     Alpią 1938-ųjų vasarą Vokietijos žmonės su nerimu laukia Miuncheno konferencijos pabaigos ir spėlioja, ar Hitleris įtrauks Europą į dar vieną karą. Tuo tarpu privatus tyrėjas Bernis Giunteris imasi dviejų bylų, susijusių su šmeižtu. Pirmoji auka – turtinga našlė, antroji – pats Bernis.

Demaskuota, kai nepagrįstai apkaltino virtine žiaurių žmogžudysčių niekuo dėtą žydą, Berlyno kriminalinė policija Kripo nusiteikusi sučiupti tikrąjį žudiką ir nepasibodi griebtis šmeižto prieš buvusį kolegą, kad tas įvykdytų šią užduotį. Laikinai paaukštintas į komisarus Bernis imasi aiškintis dvilypes paslaptis ir pradeda tyrimą, kuris atvers jam tamsiausias žmonijos gelmes...

intuicija

Gounelle, Laurent

Intuicija : romanas / Laurent Gounelle ; iš prancūzų kalbos vertė Lina Perkauskytė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 379, [2] p. - Orig. antr.: Intuitio

Jaunas niujorkietis Timotis Fišeris yra vidutinio pasisekimo sulaukiančių detektyvų rašytojas, laikantis save neįdomiu žmogumi, gyvenančiu banalų gyvenimą. Todėl dviejų FTB agentų pasirodymas prie namų slenksčio jam tarsi griaustinis iš giedro dangaus. Pasirodo, FTB vykdo slaptą projektą, kuriame dalyvauja stiprią intuiciją turintys žmonės. Vienas iš jų gali būti Timotis.

Projekto vadovė Ana atskleidžia ilgai stebėjusi viešus jo interviu ir įžvelgusi neeilinę nuojautą. Jei rašytojas sutiktų tapti slaptos programos dalimi, jo gebėjimai galėtų padėti sulaikyti paslaptingą padegėją. Įsitraukęs į mirtiną žaidimą su ieškomiausiu šalies nusikaltėliu Timotis pradeda lenktynes su laiku, pasinaudodamas iki tol nepažinota vidine jėga, ir atranda, kad pasaulyje apstu dalykų, apie kuriuos jis nė nenutuokė.

metas-pasigaileti

Grisham, John

Metas pasigailėti : [romanas] / John Grisham ; iš anglų kalbos vertė Renata Petrylaitė. – Kaunas : Jotema, [2022] (Vilnius : BALTO print). – 590, [2] p.- Orig. antr.: A time for mercy

Klantonas, Misisipė, 1990-ieji. Džeikas Brigansas įtraukiamas į labai kontroversišką bylą. Teismas paskiria jį Driu Gemblo, baugštaus šešiolikmečio, apkaltinto vietinio šerifo pareigūno nužudymu, gynėju. Dauguma miestiečių trokšta greito teismo ir mirties bausmės, bet Brigansas atkapsto tai, kas slypi giliau, nei matoma iš pirmo žvilgsnio. Aršiai atsidavęs tikslui išgelbėti Driu nuo dujų kameros Džeikas pastato į pavojų savo karjerą, finansinį stabilumą ir šeimos saugumą.

lokių miestas 2196

Backman, Fredrik

Lokių miestas : [romanas] / Fredrik Backman ; iš švedų kalbos vertė Virginija Jurgaitytė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 381, [2] p.- Orig. antr.: Björnstad

Veiksmas vyksta išgalvotame Björnstade, Švedijos šiaurės gilumoje pasislėpusiame depresyviame miestelyje. Už miestelio nebėra nieko, tik neįžengiami miškai.  Kadaise Lokių miestas buvo gyvas, čia virė gyvenimas, o dabar klesti bedarbystė ir beviltiškumas. Vienintelė vietos gyventojų atgaiva ir viltis yra vietinis jaunimo ledo ritulio klubas, kadaise užėmęs antrą vietą šalies čempionate.  Ledo ritulys Björnstade yra daugiau nei tik sportas – dėl jo užverda rimtos aistros, aplink jį pinasi įvairūs interesai, nuo jo priklauso žmonių likimų dėlionės. Diena, kai „Lokių miesto“ komanda nugalėjo ketvirtfinalio rungtynėse, tapo laimingiausia miestiečiams, klubo vadovams, komandai ir jos kapitonui. Bet penkiolikmetei Majau Erikson ir jos tėvams ji tapo pačia baisiausia diena, apvertusią aukštyn kojom visą jų gyvenimą...

Mansfilgo parkas

Austen, Jane

Mansfildo Parkas : romanas / Jane Austen ; iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 429, [2] p. - Orig. antr.: Mansfield Park

Aistrų ir tyros meilės kupino Jane Austen romano herojė aštuoniolikmetė Fanė Prais kadaise iš skurdžių tėvų namų persikraustė pas turtingą globėją dėdę serą Tomą į didingą jo dvarą – Mansfildo Parką. Tačiau šiame gerų manierų ir žaismingo flirto pasaulyje drovi, jautri Fanė visuomet jautėsi esanti tik neturtinga giminaitė. Ji nerado bendros kalbos su išlepintomis savanaudėmis pusseserėmis, o svarbiausia – taip ir neišdrįso atskleisti savo slaptos meilės pusbroliui Edmundui.  Tačiau viskas ima keistis, kai į Mansfildą iš Londono atvyksta žavūs ir patrakę Krofordai – prašmatnusis Henris ir jo gražuolė sesuo Merė. Jiems pasirodžius į ramų ir santūrų Mansfildo Parko jaunuolių gyvenimą uraganu įsiveržia pavydas ir pagundos, prasideda aršios varžybos dėl mylimųjų palankumo, įsiplieskia nepadorios aistros, o tuštybė kai kuriems jų užtraukia didžiulių bėdų ...

pirmoji nakties žvaigždė

Ghulam, Nadia

Pirmoji nakties žvaigždė : [tikri Afganistano moterų gyvenimai] / Nadia Ghulam, Javier Diéguez ; iš ispanų kalbos vertė Augustė Čebelytė-Matulevičienė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Standart Impressa). – 300, [2] p.- Orig. antr.: La primera estrella de la noche

„Pirmoji nakties žvaigždė“ – tai paieškų, šeimos paslapčių, neatsakytų klausimų kupina istorija, atskleidžianti, kokia našta tenka moterims nuo Vakarų nutolusiame pasaulyje, kaip narsiai jos įveikia sunkumus ir nenuleidžia rankų net užklupus didžiausioms negandoms. 

Nuotaikingas, atviras ir nuoširdus pasakojimas leis pažinti afganų visuomenės kasdienybę, jos narsių ir kovingų moterų gyvenimą bei jausmus, patirti nuotykių kartu su pagrindine veikėja afgane Nadia Golam, kurios skaudi istorija atskleidžiama anksčiau išleistoje knygoje „Mano turbano paslaptis“. Afganistane kilus pilietiniam karui, dar būdama aštuonmetė ji buvo sužalota ant namų nukritusios bombos, daugiau nei dešimt metų apsimetinėjo berniuku, kad išmaitintų ir apsaugotų savo šeimą, ir tik devyniolikos iš priespaudos paspruko į Barseloną. 

valdoves-gambitas

Tevis, Walter S.

Valdovės gambitas : romanas / Walter Tevis ; iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : ScandBook). – 377, [1] p. - Orig. antr.: The Queen’s gambit

Automobilio avarijoje žuvus motinai, vos aštuonerių sulaukusi Betė Harmon išsiunčiama į našlaičių globos namus. Ji atranda du būdus bent mintimis pabėgti iš slegiančios aplinkos: tai žaidimas šachmatais ir žalios pailgos piliulės, kasdien dalijamos vaikams, kad liktų ramūs. Netrukus tampa akivaizdu, kad Betė turi stulbinamą šachmatininkės talentą. Išskirtinai vyrų dominuojamame žaidime paauglė ima po truputį skintis kelią į svarbiausias Amerikos šachmatų varžybas ir susikuria naują gyvenimą. Bet, kad ir kaip gerai sektųsi varžybose, potraukį tamsai – savidestrukcijai ir priklausomybei nuo raminamųjų ir alkoholio – suvaldyti sunku. Kiekviena šachmatų partija Betei tampa kova ne tik dėl pergalės, bet ir dėl išlikimo.

troskimu-knyga

Kidd, Sue Monk

Troškimų knyga : romanas / Sue Monk Kidd ; iš anglų kalbos vertė Akvilina Cicėnaitė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 429, [3] p.- Orig. antr.: The book of longings

Ana – mergina iš turtingos šeimos. Ji maištinga ir ambicinga, nepasiduodanti ieškotoja, kurios protas smalsus, o dvasia drąsi, tačiau gyvena laikais, kai iš moterų laukiama tik nuolankumo ir palikuonių. Ana nesitaiksto su šia neteisybe ir randa, kaip slapta ne tik skaityti, bet ir rašyti. Ji talentinga pasakotoja, o jos istorijos – skaudūs užmirštų ir balso neturinčių moterų gyvenimai.

somersetas

Meacham, Leila

Somersetas : romanas / Leila Meacham ; [iš anglų kalbos vertė Elžbieta Filipavičiūtė]. – Vilnius : Svajonių knygos, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 606, [1] p. - Orig. antr.: Somerset

Pietų Karolina, 1835 metai. Sailas Toliveris svajoja tik apie viena – išvykti į Teksasą su sužadėtine Lete ir įkurti ten medvilnės plantaciją. Juodu su draugu Džeremiu Voriku jau suplanavo kelionę. Tačiau mirdamas Sailo tėvas visą turtą skiria vyriausiajam broliui. Likęs be pinigų Sailas priverstas atsižadėti ilgai puoselėtos svajonės.

Džesika Vindhem, gimusi turtingo plantatoriaus šeimoje, turėjo ištekėti už jai tinkančio garbingo vyro. Tačiau drąsiomis pažiūromis garsėjanti mergina, grįžusi iš pensiono Bostone, ima kelti rūpesčių šeimai. Valdingas tėvas, sužinojęs, kad Džesika padėjo slėpti pabėgusį vergą, suskumba atsikratyti šeimos garbę suteršusios dukros.

Karsonas Vindhemas pasiūlo Sailui Toliveriui sandorį: jis duos pinigų kelionei į Vakarus, jei Sailas sutiks vesti jo dukrą. Šis sandoris – tik viso ko pradžia.

 

SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

banga-nera-ko-bijoti

Banga: nėra ko bijoti! : [vieno drąsaus gyvenimo istorija] / [sudarytoja Agnė Žemaitytė]. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Spauda). – 279, [1] p.

Banga Kulikauskaitė (1970–2017) – mylinti ir mylima gydytoja akušerė ginekologė, natūralaus, „švelnaus“ gimdymo šalininkė, tiesiogine ir perkeltine prasme atsiklaupianti prieš užgimstančią gyvybę ir gimdyvę. Dviejų vaikų mama. Žinoma gyvybės kultūros puoselėtoja. Giliai tikinti. 5 metus kovojusi su onkologine liga, priėmusi ją kaip Dievo palaiminimą.“  / Žurnalistė Jurga Žiugždienė

„ Ar įmanoma matyti savo gyvenimą gražų, net jei jis labai skaudus? Ar įmanoma, o gal ar normalu mylėti savo vėžį ir priimti jį kaip Dievo dovaną, t. y. su dėkingumu? Ar įmanoma paskui mylėti Dievą ir būti Jam dėkingam, pasitikėti Jo gailestingumu? „Įmanoma!“ – liudiju aš ir labai tikiuosi, kad kada nors paliudys ir mano vaikai...“ /Banga Kulikauskaitė

moterys-istorijos-verpetuose-

Baškienė, Rasa

Moterys istorijos verpetuose : [valdovės, menininkės, mokslininkės, mistikės, herojės, lėmusios miesto ir pasaulio istoriją] / Rasa Baškienė. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 206, [1] p. : iliustr., portr.

Baltarusės, žydės, lenkės, rusės, totorės, austrės, lietuvės, italės, romės – visos jos buvo daugiataučio Vilniaus dalis. Daugelis čia nugyveno gyvenimą, kitos užsukdavo į Vilnių tik trumpam. Žurnalistė Rasa Baškienė savo knygoje „Moterys istorijos verpetuose“ pasakoja apie ypatingų moterų, gyvenusių XIV–XXI a., likimus.

drakono-uodega

Sabas, Rytis

Drakono uodega : [istorinis detektyvinis romanas apie Napoleoną, Lietuvą ir drakono paslaptį] : [romano „Gaono kodas“ tęsinys] / Rytis Sabas. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 235, [5] p.

Naujame Ryčio Sabo istoriniame trileryje „Drakono uodega“ susipina tikri faktai, netikėtos hipotezės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos paslaptys ir žymiojo Vilniaus Gaono, kitų litvakų palikimas. Tai „Gaono kodas“ tęsinys, tačiau „Drakono uodegą“ galima skaityti ir kaip atskirą knygą.

Iš Čikagos meno muziejaus pavagiamas Marko Šagalo paveikslas „Baltasis nukryžiavimas“. Iš pirmo žvilgsnio, tai dar viena vertingo dailės kūrinio vagystė. Vis dėlto nusikaltimo motyvai gali būti kur kas paslaptingesni. Yra manančiųjų, kad dailininkas paveiksle užšifravo informaciją, galinčią pakeisti pasaulį ir nulemti žmonijos likimą.

kvepuoti-kitais

Vilimaitė, Vita

Kvėpuoti kitais : romanas / Vita Vilimaitė-Lefebvre-Delattre. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021] (Vilnius : Petro ofsetas). – 276, [2] p.

Spalvingoje šiuolaikinio Paryžiaus gyvenimo mozaikoje – svetimšalės Elenos istorija. Pasiklydusios moters istorija. Elenai Picard tikrai pasisekė – ji ištekėjusi, augina dukrą ir gyvena savo motinos svajonių šalyje Prancūzijoje. Bet čia jos niekas nelaukia. Ji bijo nepritapti,  bijo būti atstumta ir vieniša. Ji bijo būti savimi ir prarasti save. Susipainiojusi tarp tikrovės ir sapnų, iliuzijų ir apsėdimų, ji tolsta. Tolsta nuo savęs, nuo savo vyro, nuo dukros. Nuo tikrovės.

stebek-kaip-dingstu

Brown, Janelle

Stebėk, kaip dingstu : [romanas] / Janelle Brown ; iš anglų kalbos vertė Milda Baronaitė. – Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 383, [1] p. -Orig. antr.: Watch me disappear

Galbūt todėl ir sako, kad meilė akla – susikuriame kito paveikslą, kurį norime matyti, ir nepastebime tikrojo žmogaus veido.

Bilės gyvenimo daugelis būtų galėjęs pavydėti – regis, ji turėjo viską, ko galima norėti. Tačiau jau beveik metus jos vyras Džonatanas ir dukra Oliv gyvena apimti sielvarto – viena išėjusi į kalnų žygį Nykiajame Slėnyje, Bilė taip ir negrįžo. Buvo rastas tik sudužęs telefonas  ir likimo valiai paliktas „Subaru“. Tėvas ir dukra leidžiasi į tiesos paieškas, kabindamiesi už skurdžių detalių, tačiau paveikslas, kurį iš jų sudėlios, nedžiugins nė vieno. Pamažu jiedu supras, kaip meilė gali iškreipti mūsų gebėjimą matyti realybę.

paskutinis traukinys i londona

Clayton, Meg Waite

Paskutinis traukinys į Londoną : romanas / Meg Waite Clayton ; iš anglų kalbos vertė Jūratė Žeimantienė. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2021. – 464 p.- Orig. antr.: The Last Train To London

1936 metais penkiolikmetis Stefanas Noimanas, turtingos ir įtakingos žydų šeimos vyriausias sūnus, bando rašyti pjeses, kurių veiksmas vyksta gimtosios Vienos gatvėse ir paslaptinguose požemiuose. Naciai jam atrodo viso labo triukšmingi ir storžieviški išsišokėliai. Jo geriausia draugė ir bendražygė, žavioji Sofija Helena – ne žydaitė, bet pažangaus antinacistinio laikraščio redaktorės dukra. Nerūpestingas jų gyvenimas neatpažįstamai pasikeičia, kai Hitlerio kariuomenė aneksuoja Austriją. 

kol-paryzius-miegojo

Druart, Ruth

Kol Paryžius miegojo : romanas / Ruth Druart ; iš anglų kalbos vertė Ieva Albertavičienė. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 492, [3] p.-Orig. antr.: While Paris slept

Tai pasakojimas apie nepalaužiamą meilės galią ir šeimos ryšių tvirtumą, atsparumą žiaurumui ir neteisybei bei drąsą elgtis teisingai net tuomet, kai viskas atrodo prarasta. 1953 metai, Santa Kruzas. Žanas Lukas ir Šarlotė gyvena niekuo neišsiskiriantį gyvenimą Kalifornijos priemiestyje. Jie laimingi, nors kartais aplanko gimtosios Prancūzijos ilgesys. Vieną dieną jų ramią kasdienybę sudrumsčia netikėtai į duris pasibeldę pareigūnai. Juos itin domina randas ant Žano Luko veido – gyvenimo nacių okupuotame Paryžiuje palikimas.

akinantis-sniegas

Jonasson, Ragnar

Akinantis sniegas : romanas / Ragnar Jónasson ; iš islandų kalbos vertė Vaida Jankūnaitė. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021] (Gargždai : ScandBook). – 285, [1] p. : iliustr., žml.- Orig. antr.: Snjóblinda

Šalį krečianti ekonominė krizė priverčia jauną policininką Arį Tourą priimti patį pirmą darbo pasiūlymą ir palikus Reikjavike mylimą merginą, persikraustyti į šiaurę,  į Siglufjordurą - idilišką Islandijos žvejų miestelį, apsuptą fjordų.  Bet Siglufjordurą sergintys kalnai – kaip ir jo gyventojai – atšiaurūs atvykėliui. Aris Touras naujoje vietoje jaučiasi prislėgtas, jo dienos slenka vienodai ir niūriai. Tačiau kai vietinio teatro scenoje randamas negyvas garsus rašytojas, o kitą dieną – sniege iki pusės nuoga, kraujuojanti mergina, Arį lyg vėjo gūsis įtraukia mažos bendruomenės gyvenimas.

miegoti-juroje-zvaigzdziu

Paolini, Christopher

Miegoti jūroje žvaigždžių : [mokslinės fantastikos romanas] / Christopher Paolini ; iš anglų kalbos vertė Bronislovas Bružas. – Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 939, [3] p. : iliustr.- Orig. antr.: To sleep in a sea of stars

Kira Navares svajojo rasti gyvybę naujuose pasauliuose. Bet jos svajonės virto košmaru. Per eilinę žvalgybinę misiją nekolonizuotoje planetoje Kira aptinka svetimos kilmės reliktą. Iš pradžių nudžiunga, bet kai ją supančios senovinės dulkės pradeda judėti, pakili nuotaika greitai užleidžia vietą siaubui. Tarp žvaigždžių įsiplieskus karui, Kira leidžiasi į didžiulius galaktikos plotus aprėpiančią, atradimų ir transformacijų kupiną odisėją. Pirmasis kontaktas su kitomis protingomis būtybėmis anaiptol ne toks, kokį piešė vaizduotė, ir įvykių eiga stumia ją link ribos to, ką reiškia būti žmogumi.

sanatorija

Pearse, Sarah

Sanatorija : [trileris] / Sarah Pearse ; iš anglų kalbos vertė Justė Povilaitienė. – Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). – 447, [1] p.- Orig. antr.: The sanatorium

Įspūdinguose Šveicarijos Alpių kalnuose stūkso nuo pasaulio izoliuotas pastatas. Anksčiau čia buvo įsikūrusi sanatorija, dabar – penkių žvaigždučių viešbutis. Čia vyks Elinos Vorner brolio Izaoko sužadėtuvių šventė. Tačiau detektyvė nejaučia noro vykti į šventę. Nėra tikra, ar ji jau pasiruošusi susitikti su broliu – nuo vieno nelaimingo įvykio jaunystėje jiedu beveik nebendravo. Vis dėlto moteris regi progą išsiaiškinti, kas gi iš tiesų anuomet nutiko.

Vos atvykusi Elina iškart pajunta, kad kažkas ne taip. Ramybės neduoda keistas brolio elgesys, tačiau suvis didžiausias iššūkis kyla kitą rytą, kai visus pribloškia žinia apie dingusią Izaoko sužadėtinę Lorą.

keliones-su-arliu-ieskant-amerikos

Steinbeck, John

Kelionės su Čarliu ieškant Amerikos / John Steinbeck ; iš anglų kalbos vertė Arvydas Malinauskas. – Kaunas : Jotema, [2021] (Vilnius : BALTO print). – 319, [1] p.- Orig. antr.: Travels with Charley

Johno Steinbecko kelionių knyga- vienas geriausių šio žanro literatūros kūrinių. Autorius joje aprašo savo kelionę per Ameriką, kurioje jį lydėjo jo pudelis Čarlis. Steinbeckas keliauja valstijas jungiančiomis automagistralėmis ir užmiesčio keliais, valgo kartu su sunkvežimių vairuotojais, susiduria su Jeloustouno lokiais, lanko senus draugus. Šioje kelionėje jis mąsto apie amerikiečių savybes, rasinį priešiškumą, amerikiečiams savitą, kone visur pastebimą vienišumą ir netikėtą nepažįstamų žmonių gerumą.

žvaigždės virš Romos

Swan, Karen

Žvaigždės virš Romos : romanas / Karen Swan ; iš anglų kalbos vertė Rasa Stamkauskienė. – 2-asis leid.. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 508, [2] p.- Orig. antr.: The Rome affair

Knyga „Žvaigždės virš Romos“ skirta visiems, kurie ieško meilės istorijos, sujungiančios dabarties ir praeities gijas. Paprastas, tačiau įtraukiantis siužetas ir puikus Karen Swan rašymo stilius sužavės visus, pasiilgusius nuoširdžios ir kiek paslaptingos dramos. Nors romantikos gerbėjus užburs aistra ir prabanga, knygoje netrūks ir humoro, intrigų, istorijos vingių ir šešėliuose tūnančių paslapčių. Visa tai jau tapo Karen  Swan vizitine kortele.

be-vyru

Sweeney-Baird, Christina

Be vyrų : romanas / Christina Sweeney-Baird ; iš anglų kalbos vertė Aidas Jurašius. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 454, [2] p.- Orig. antr.: The end of men

2025 metai, Gartnavelis, Škotija. Budinti gydytoja Amanda Maklin susiduria su nežinoma liga, kuri žaibiškai pražudo du vyrus. Netrukus panašius simptomus pajunta dar šeši vyrai, ligoninėje atsidūrę dėl skirtingų priežasčių. Amanda įsitikinusi, tai – ne sutapimas. Jos pastangos užkirsti kelią katastrofai atsimuša į sveikatos priežiūros institucijų abejingumo sieną. Stengdamasi apsaugoti vyrą ir sūnus nuo mirtino užkrato, Amanda nuo jų atsiriboja. Prasideda nuožmios lenktynės su laiku.  Su viruso sukelta visuomenės griūtimi lieka dorotis moterys.

VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

1 10

Dieckmann, Sandra

Miško takeliais : [surask pasislėpusius gyventojus] / autorė ir iliustratorė Sandra Dieckmann ; iš anglų kalbos vertė Irma Šlekytė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]

Patekėjus saulei bunda miškas ir jo gyventojai: galvas pakelia elniai, plačiai nusižiovauja lapiukas ir prie upės ieškoti pusryčių ateina mama lokė su mažyliais. Visas miškas knibždėte knibžda!

Knygoje „Miško takeliais":

kartu su miško gyvūnais prabėgs visa diena nuo ryto iki pat vėlaus vakaro – pamatysite, kas keliasi anksti, o kas mėgsta pamiegoti ilgėliau;

sužinosite įdomių ir dar negirdėtų faktų apie beveik kiekvieną knygelėje sutinkamą gyvūną: ką jie valgo, kur ilsisi, kokių darbų imasi nubudę;

galėsite žaisti ir ieškoti pasislėpusių gyvūnų kiekviename spalvingame atvarte – taip lavinsitepastabumą ir išmoksite atpažinti miško gyventojus

2 7

Field, Jim

Ponulis Oskaras atostogauja : [mokykimės anglų kalbos drauge!] / Jim Field ; [iš angų kalbos vertė Asta Baranauskaitė]. - [Vilnius] : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]

Hello everybody! Mokykimės anglų kalbos drauge su Ponuliu Oskaru!

Ponulis Oskaras ir jo auksinė žuvelė Mailius išsiruošė atostogauti. Prisijunk prie jų miško stovyklavietėje, kalnuose, prie ežero ir paplūdimyje ir tyrinėdamas spalvingus paveikslėlius mokykis naujų angliškų žodžių!

Knygelėje mažieji skaitytojai ras:

 pirmuosius svarbius angliškus žodžius ir pasakymus;
-smagią Ponulio Oskaro ir Mailiaus atostogų istoriją;
 smulkių detalių primargintus ir juokingų situacijų kupinus puslapius.

3

Sein, Liis

Silvija ieško spalvų / Liis Sein, Catherine Zarip ; iš estų kalbos vertė Viltarė Urbaitė. - Vilnius : „Baltų lankų“ vadovėliai, [2021]

Drambliukė Silvija nusiminusi, nes nepažįsta spalvų. Vieną dieną ji ryžtasi leistis į nepaprastą kelionę po spalvų pasaulį…

„Silvija ieško spalvų“ – jauki istorija mažiesiems skaitytojams, kurie dar tik susipažįsta su juos supančia aplinka. Autorė žaismingai pasakoja, kaip pagrindinė veikėja drambliukė Silvija iškeliauja ieškoti spalvų. Skaitydami šią knygelę „Silvija ieško spalvų“ mažieji pasiners į nuotykį, iš kurio grįš pasisėmę daugiau žinių apie spalvingąjį pasaulį.

2019 metais „Silvija ieško spalvų“ įtraukta į TOP 5 geriausio dizaino knygų vaikams Estijoje sąrašą, taip pat pelnė Estijos Vaiko gerovės asociacijos (Lastekaitse Liit) įsteigtą apdovanojimą kaip viena geriausių 2019 metų knygų vaikams.

4 5

Kur pasislėpė šuniukas? : [surask Rudį ir daugiau nei 101 šuniuką!] / iš anglų kalbos vertė Renata Taučiūtė-Zaveckienė ; Vilnius : Alma littera, 2022

Mielas šuniukas Rudis su bičiuliais išsirengė į kelionę po gražiausius pasaulio parkus ir šunelių lankytinas vietas.

 Surask Rudį ir daugiau nei 101 šuniuką!

 Perskaitysi apie šunelių nuotykius ir pramogas Centriniame parke, Trafalgaro aikštėje, SPA centre ir šunų kinkinių lenktynių pasaulio čempionate. Taip pat susipažinsi su daugiau nei 100 šunų veislių.

5 4

Ko norėtum gimtadieniui?

Ne taip lengva pasirinkti! Liuka suka galvą ir kamuojasi – nė vienas iš gausybės pasiūlymų ir   

patarimų nėra tas tikrasis... O gal vis dėlto galima rasti, kas pradžiugintų ir nustebintų? Ir ne tik ją.

Smagių užuominų ieškok šmaikščiose dailininkės Viktorijos Ežiukas iliustracijose!

„Geriausia gimtadienio dovana“:

Skirta besimokantiems skaityti, bet tiks ir jaunesniems.

Skatina daryti gerus darbus.

Padeda geriau suprasti save ir savo norų vertę.

Lavina vaizduotę ir kūrybiškumą.

Šmaikščios iliustracijos įtraukia į knygos turinį.

6 2

Nėris, Salomėja

Senelės pasaka : įgarsinta vakaro pasakėlė / Salomėja Nėris ; iliustravo Vilija Kvieskaitė ; įgarsino Kristina Savickytė. - Vilnius : Alma littera, [2021]

Spalvingoje knygelėje – gerai žinoma Salomėjos Nėries sueiliuota žiemos pasaka. Vaikams tikrai patiks spausti mygtukus ir klausytis aktorės įgarsinto eilėraščio, o gal netgi mokytis jį mintinai.

Salomėjos Nėries „Senelės pasaka":

lavina ritmo ir rimo pojūtį;
plečia žodyną, lavina tartį;
padeda mokytis eilėraščio mintinai;
žaismingos iliustracijos skatina kūrybingumą;
kartoninė knyga suapvalintais kampais yra saugi mažyliams.

7 2

Butchart, Pamela

Šmėkla prie mokyklos perėjos! / Pamela Butchart ; iliustravo Thomas Flintham ; iš anglų kalbos vertė Ieva Šakelaitė. - Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra Publica], [2021]

Autorė Pamela Butchart baigė filosofijos ir pedagogikos studijas. Kurti vaikams ėmė 2014 m. Rašytojos galvoje nuolat kirba daug linksmų ir įdomių minčių, jos sugula į istorijas vaikams. Jau išleista daugiau nei dvidešimt šios autorės knygų. Kelios jų, priklausančios serijai apie mokyklos detektyvus, pelnė „Blue Peter Best Story“ ir „FCBG Children’s Book“ apdovanojimus. 2018 m. P. Butchart tapo viena iš autorių, kuriančių naujas istorijas legendinės vaikų rašytojos Enid Blyton „Paslaptingojo septyneto“ serijai.

„Mokyklos detektyvai“ – P. Butchart knygų serija vaikams apie linksmus, išradingus, šmaikščius ketvirtaklasius. Iza ir jos draugai Zakas, Džudė bei Meisė nuolat įsivelia į įvairias istorijas. O ar gali būti kitaip, kai aplinkui vyksta tiek keistų, visiškai nesuprantamų dalykų?

Knygoje „Šmėkla prie mokyklos perėjos!“ detektyvų ketvertukas imasi naujos bylos. Dingo mokyklos perėjos reguliuotojas, virš pašiūrės kybo keistas debesis, o Izos kojos nuolat šąla. Juk net ir žiopliui aišku, kad sutapimų nebūna. Reguliuotojas virto ŠMĖKLA ir grįžo jų SUČIUPTI.

8 2

Šerelytė, Renata

Lobis / Renata Šerelytė ; iliustravo Irmina Dūdėnienė. - Vilnius : Alma littera, 2022

„Kas gi slepiasi toje paslaptingoje dėžutėje ir kodėl svarbu ją surasti? Ar todėl, kad lobio ieškoti ne tik smagu, bet ir pavojinga?
Šaunioji ketveriukė – Austėja, Martynas, Augustas ir Rytė – ieškodama lobio patiria įvairių nuotykių. Jų laukia išbandymai ir netikėtai atskleistos paslaptys. Gamta vaikams šelmiškai merkia akį ir krečia pokštus. Senelių sodyba, varlės ir salamandros, ežeras ir miškas – visur pilna netikėtumų.
Nuotykiai dažnai liudija paprastą tiesą: draugą pažinsi nelaimėje. O lobį surandi visai ne ten, kur tikėjaisi. Bet dėl to jis ne mažiau svarbus.“

Renata Šerelytė

Šios knygos įkvėpimu tapo scenarijus filmui „Lobis“, kurį režisavo Agnė Marcinkevičiūtė

„Lobis“:

Įtraukianti nuotykinė istorija
Moko vertinti draugystę ir suprasti kitus
Ugdo kalbos jausmą ir turtina žodyną

9 1

Hiranandani, Veera

Nakties dienoraštis : [romanas] / Veera Hiranandani ; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. - Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra Publica], [2021]

Veera Hiranandani romanas „Nakties dienoraštis“ – tai jautrus mažos indų mergaitės pasakojimas apie šeimos, per naktį tapusios pabėgėliais, ištremtaisiais, likimą, kai Indijai 1947 m. buvo suteikta nepriklausomybė.

Sudėtinga šalies padėtis ir dvylikametės Nišos šeimos gyvenimo istorija, kurią mergaitė aprašo dienoraštyje, kupina netikėtumų, vaikiškos nuostabos ir skaudžios patirties susidūrus su lemtingu pasirinkimu: „Mano tėtis – hinduistas, mama – musulmonė. O kas mes su broliu Amilu? Tėtis mano, kad namuose mums nebesaugu. Šiąnakt leisimės į kelionę ieškoti naujų namų...“

10 1

Вдовиченко, Галина Костянтинівна

36 ir 6 katės : ūsuota ir uodeguota istorija vaikams / Halyna Vdovyčenko ; iliustravo Natalka Haida ; iš ukrainiečių kalbos vertė Donata Rinkevičienė. - Vilnius : Tyto alba, 2022

Halyna Vdovyčenko gimė šiaurėje, Laplandijoje, visai netoli Kalėdų Senelio gimtinės. Dabar gyvena Ukrainoje ir rašo knygas vaikams ir suaugusiesiems. Vaikai labiausiai mėgsta jos pasakojimus apie 36 ir 6 kačių nuotykius. Knyga „36 ir 6 katės", be daugybės literatūros premijų, pelnė dar ir linksmiausios metų knygos apdovanojimą.

Jei myli kates, čiupk skaityti šią knygą! Tai ūsuotas ir uodeguotas pasakojimas apie 36 suaugusias kates ir 6 mažas. Veikiausiai nesi matęs tiek kniauklių vienoje vietoje. Lygiai tiek!

O viskas prasidėjo, kai vieną lietingą vakarą į mažą ponios Uogienės butą įsiprašė spalvinga kiemo kačių draugija: smaguriai, gėlelės, šokėjai, spalvingieji, mažiai, katės iš gretimos tarpuvartės ir katės iš rūsio su puikiąja Markize priešakyje. Ir žinot ką? Nei buto šeimininkė, nei jos sūnėnas nė neįsivaizdavo, ko šios viešnios prikrės. Smalsu? Tuomet pirmyn, pasiauskime kartu su 36 ir 6 katėmis!

11 1

Hegarty, Shane

Gelbėjant Rūdžiuką / [Shane Hegarty] ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė ; [iliustravo Ben Mantle]. - Vilnius : Alma littera, 2022

LABAS! AŠ BOTUKAS.
(AŠ ROBOTAS)
Gergždžiančios bėdos prasidėjo tądien, kai mano draugui Džeriui nukrito nosis. Ieškodami jam naujos nosies, radome seną sulūžusį robotą, kurį būtinai reikėjo išlaisvinti. Aš nemažai žinau apie draugystę (nors žmonės vis dar mane trikdo), todėl nė akimirkos neabejojau, kad nepaliksiu sugedusio roboto...
Prisidėk prie BOTUKO pašėlusių nuotykių kelionėje, kupinoje smagumo, tikrų draugų ir daugybės pripučiamų pilių.

12 1

Bucci, ‏Andra

Prisiminimų skrynia : [pasakojimas apie mergaites, išgyvenusias Aušvicą] / Andra Bucci ir Tatiana Bucci ; iš italų kalbos vertė Eglė Kupšytė. - Vilnius : Alma littera, 2022

1950-ieji. Mažo Triesto namelio palėpėje ilsisi didžiulė skrynia. Kai Andra ir Tati nupučia dulkes nuo užrakto ir pakelia sunkų dangtį, laikas akimirkai pasisuka atgal – skrynioje slypi visas jų šeimos gyvenimas iki šių dienų. Saldainių dėžutė, kelios nuotraukos, aliumininis šaukštas, minkštas vilnonis paltukas, džiovinta gėlė...

Tatjana ir Andra Buči gimė Fiumėje – Tatjana, visų vadinama tiesiog Tati, 1937 m. rugsėjo 19 d., o jaunesnioji, Andra, 1939 m. liepos 1 d. Sulaukusias vos šešerių ir ketverių jas išvežė į Aušvicą – tik nedaugelis vaikų, tarp jų ir abi mergaitės, išgyveno toje naikinimo stovykloje. Jau daugybę metų jos dalijasi savo skausminga patirtimi.

Tai tikra sesučių Buči istorija, kurią palydi išraiškingos Elizabetos Stoinich iliustracijos; dramatiška, bet vilties nestokojanti istorija, raginanti mus nepamiršti.

13 1

Kay, Adam

Žmogaus anatomija : išsamus (ir pasibjaurėtinas) vadovas po žmogaus kūną / Adam Kay ; iliustravo Henry Paker ; iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė. - Vilnius : Alma littera, 2022

 AR KADA NORS PAGALVOJI, KAIP VEIKIA TAVO KŪNAS?

 Žmogaus kūnas yra nepaprastas, žavingas ir... na, gana keistas. Tavo keistas. Mano keistas. Tavo matematikos mokytojo – dar keistesnis. Ši knyga pasakoja, kas dedasi tavo kūne, ir atsako net į tokius klausimus, kuriuos išgirdę tėvai ir mokytojai tuoj pat nukreipia kalbą (nes patys tikriausiai atsakymų nežino):

  AR GALIMA VALGYTI BUBULIUS?

  KIEK LAIKO GYVENIME PRALEISI SĖDĖDAMAS TUALETE?

  KODĖL MŪSŲ BLAKSTIENOSE GYVENA BJAURŪS PADARAI?

 Tad atsisėsk, atsipalaiduok, užsimauk gumines pirštines, ir aš tave nusivesiu į kakų ir vėmalų pilną išvyką po tavo vidurius. Pažinti žmogaus kūną dar niekada nebuvo taip smagu ir įdomu!

14 1

Nöstlinger, Christine

Pirmadienį viskas kitaip / Christine Nöstlinger ; iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas. - Vilnius : Alma littera, 2022

Vaikams nuo 10 metų

„Visada turiu daryti, kaip kiti nori. Ir atrodyti, kaip kiti liepia. Ir kalbėti, kaip kitiems patinka. Ir per televiziją žiūrėti, ką kiti užsimano. Ir valgyti, ir žaisti, ir skaityti, ką kiti liepia. Mokykloj. Grupėj. Ir pas mamą. Man niekada nevalia elgtis, kaip noriu. Bent jau apsikirpti turėtų būti galima, kaip patinka, jei jau išvis reikia kirptis.“

Kati nelengva – jos tėtis gyvena kitame mieste, mama dažnai būna griežta, o mokykloje ji nuolat įsivelia į peštynes su kitais vaikais. Mergaitę supranta tik močiutė Ledi, su kuria ji susitinka pirmadieniais. Vieną iš tokių pirmadienių Kati išsireikalauja, kad Ledi nukirptų jos puikiąsias garbanas ir suformuotų pankišką skiauterę. Prasideda tikra suirutė! Ar Kati pavyks išsaugoti naująją šukuoseną ir amžiams nesusipykti su mama bei draugais?

Istorija apie stiprią, drąsią ir atkaklią mergaitę, gebančią apginti savo nuomonę ir įsitikinimus. Aišku, net stipriausieji kartais neatsisako palaikymo bei pagalbos, kad išmoktų pripažinti savo klaidas ir neprarastų draugų.

15 1

Riley, James

Istorijų vagys : [romanas] / James Riley ; iš anglų kalbos vertė Vaida Jankūnaitė. - Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra Publica], [2021]

Kai realybėje tave kamuoja namų darbai ir kiti nykūs reikalai, gyvenimas tampa nuobodus. Bet tik ne Ovenui ir Betani, pagrindiniams J. Rilley knygos „Istorijų vagys" veikėjams!

Nuotykiai, milijonai išgalvotų pasaulių ir pašėlusios lenktynės su laiku. Tarsi žiūrėtum fantastiškiausią filmą, kur įvykis veja įvykį! Leiskitės į pašėlusius nuotykius su „Istorijų vagimis".

Tikrai bus linksma magiškame knygų veikėjų ir realybės pasaulyje!

16 1

Keller, Tae

Kaip sučiupti tigrą : romanas / Tae Keller ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]

„Seniai seniai, kai tigras vaikščiojo kaip žmogus...“

Taip, kiek tik pamena aštuonmetė Lilė, prasidėdavo visos močiutės pasakos. Ir kaip mergaitė nustemba, kai vieną lietingą dieną vidury kelio išvysta tikrų tikriausią milžinišką tigrą – tarsi nužengusį tiesiai iš magiškų istorijų! Bet viskas trunka tik akimirką – kaip netikėtai jis atsirado, taip staiga ir dingsta.

Kiek išsigandusi, Lilė mėgina įtikinti save, jog tai buvo tik sapnas, tačiau neilgai trukęs tigras pasirodo vėl ir pasiūlo netikėtą, bet labai svarbų sandorį. Ilgai negalvojusi mergaitė sutinka, nors ne kartą girdėjo, kokie klastingi ir pavojingi gali būti šie padarai... Kad pažvelgtų gudriajam pasakų plėšrūnui į akis, Lilei prireiks ne tik begalinės drąsos ir ryžto, bet ir naujai atrastų draugų bei nuolat purkštaujančios vyresnės sesers Semės pagalbos.

„Kaip sučiupti tigrą“ – jautri ir magiška pasaka apie mergaitę ir jos šeimą, apie mus supančias istorijas, neapsakomą jų galią, norą surasti savo balsą ir leisti jam suskambėti kitų balsų ir istorijų chore.

17 1

Grušas, Juozas

Meilė, džiazas ir velnias : [tragiška komedija] ; Barbora Radvilaitė : [trijų dalių drama] / Juozas Grušas. - Vilnius : Alma littera, 2022

„Meilė, džiazas ir velnias" (1967 m.) – vaizduojamos epochos dvasia alsuojanti, bet ir šiandien aktualumo neprarandanti tragikomedija, pasakojanti apie jaunus bastūnus – Andrių, Julių ir Luką. Svaigalai, cigaretės, konfliktai su tėvais, neišsipildančios svajonės ir negebėjimas susivaldyti veda į destrukciją ir moralės prarają. Į meilės ir mirties šokį džiazo ritmu įtraukiama likimo taip pat mėtyta ir vėtyta, bet vis dėlto šviesią prigimtį išsaugojusi septyniolikmetė Beatričė, siekianti išgelbėti jaunuolius.

„Barbora Radvilaitė" (1972 m.) – istorinė poetinė drama atgaivina didingiausią Lietuvos meilės istoriją, įsiplieskusią tarp Lenkijos karaliaus ir LDK valdovo Žygimanto Augusto ir jaunos kilmingos našlės Barboros Radvilaitės. Tai kūrinys apie pasiaukojimą, valdžią, intrigas ir meilę, nepaisančią jokių ribų, ir tragišką jos baigtį. Svarbūs didieji istorijos įvykiai dramoje vis dėlto lieka pašonėje, nes į pirmą planą iškeliama vidinė veikėjų drama, jausmų pasaulis ir kova dėl meilės.

18 1

Barnes, Jennifer Lynn

Hotorno palikimas / Jennifer Lynn Barnes ; iš anglų kalbos vertė Indrė Kaulavičiūtė. - Vilnius : Alma littera, 2022

Pribloškiančių siužeto vingių kupina istorija, nuo kurios neįmanoma atsiplėšti. Galvosūkiai, šeimos paslaptys, jaudinanti romantika ir paprasta mergina, gyvenusi mašinoje, o dabar netikėtai paveldėjusi milijardus, įsukta į negailestingus turtuolių žaidimus – tikras bestselerio receptas.

Vienas žingsnis pirmyn.

Eiverė manė, kad išsprendus milijardieriaus Tobijo Hotorno mįslę paaiškės, kodėl turtuolis jai – visiškai nepažįstamai merginai – paliko visą savo turtą.

Du žingsniai atgal.

Tačiau kai mįslė įgauna netikėtą posūkį, o gražuoliai paslaptingieji Hotorno anūkai – Greisonas ir Džeimsonas – verčia ją blaškytis į skirtingas puses, Eiverė iš visų jėgų stengiasi išsiaiškinti, kuo gali pasitikėti, o kas rūpinasi tik savo kailiu.

Kiek žingsnių žengti atgal, kai paaiškėja, kad tiesa slepia tik dar daugiau paslapčių?

Greitai Eiverė suvokia, kad šis turtuolių žaidimas susijęs ne tik su pinigais ir valdžia. Dabar ji žaidžia, kad išsaugotų savo gyvybę.

19 1

Olsberg, Karl

Berniukas akligatvyje : [romanas] / Karl Olsberg ; iš vokiečių kalbos vertė Indrė Dalia Klimkaitė. - Kaunas : Debesų ganyklos [i.e. Terra Publica], [2021]

Po trilerio „Berniukas baltame kambaryje“, iš karto tapusio bestseleriu, apdovanotu prestižinėmis literatūros premijomis, pasirodė nauji Karlo Olsbergo romanai jaunimui: „Mergaitė keistoje šalyje“ ir „Berniukas akligatvyje“. Intriguojantis distopinis romanas „Berniukas akligatvyje“ kelia amžinąjį žmonijos klausimą – ar galima nugalėti mirtį? Kokiu būdu? Gal įmanomas amžinas gyvenimas kompiuteryje?

Kompiuteriniame žaidime „Team Defence“ Manuelis neįveikiamas. Bet komandos nariai nežino, kad jis savo avatarą valdo tik padedant išmaniajam neįgaliojo vežimėliui Marvinui. Manuelis serga nepagydoma nervų liga, gyventi jam beliko vos keli mėnesiai. Sužinojus apie daug diskusijų keliantį eksperimentą įsižiebia viltis – įmanoma sukurti kompiuterinę vaikino smegenų simuliaciją. Tada jo sąmonė toliau gyvuotų kompiuteryje. Tačiau skenuojant smegenys visiškai suardomos...

„Berniukas akligatvyje“ - tai romanas, kuriame autorius drąsiai kelia klausimus apie žmogiškos būties prasmę: ar tikime sielos nemirtingumu? Ar po mirties siela galėtų tęsti egzistenciją kita forma ar virtualiajame pasaulyje? Ar moralu rinktis eutanaziją, kai jautiesi patekęs į akligatvį? Kas skiria žmogų nuo dirbtinio intelekto? Drąsi knyga, kurios ilgai nepamirši!

20l

Verne, Jules

Kapitono Granto vaikai : romanas / Jules Verne ; iš prancūzų kalbos vertė Pranas Kvietkauskas ir Pranas Tamošaitis ; [iliustravo Edouard Riou]. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]

„KAPITONO GRANTO VAIKAI“ – geriausia kada nors parašyta nuotykių ir nepaprastų kelionių knyga, kurią pristatome ypatingu kolekciniu leidimu – daugiau nei 640 puslapių šedevrą su net 176 iliustracijomis! Leiskitės į nepaprastą kelionę aplink pasaulį per nepažintas jūras ir žemynus su mokslinės fantastikos pradininku Jules'iu Verne'u. Patirkite neįtikėtinų nuotykių, rizikos ir išbandymų, atraskite mokslo žinių lobyną su „KAPITONO GRANTO VAIKAI“.

Bandydama naują lordo Glenarvano jachtą „Dunkanas", įgula sugauna ryklį. Ryklio viduriuose jie aptinka butelį, kuriame randa tris laiškus, parašytus skirtingomis kalbomis. Laiškuose dingusio „Britanijos" laivo kapitonas Haris Grantas šakiasi pagalbos.

Kadangi jūros vanduo išblukino laiškus, tiksliai atkurti, kur sudužo laivas, neįmanoma. Tuo pat metu į ledi Glenarvan kreipiasi du vaikai, kapitono Granto duktė ir sūnus, prašydami padėti surasti dingusį tėvą.

Edvardas Glenarvanas su bičiuliais leidžiasi į kelionę jachta per Pietų pusrutulio jūras 37-tąja lygiagrete. Keliautojai patiria ir išgyvena dramatiškus įvykius, pakliūva į neįtikėtinas situacijas, tačiau herojų kilnumas, pasiaukojimas, drąsa ir ištvermė daro stebuklus.

21ju

Dobiášová, Ester

Apie šunis / Ester Dobiášová, Štěpánka Sekaninová ir Jana Sedláčková ; [iš anglų kalbos vertė Vita Šileikienė] ; iliustravo Marcel Králik. - Vilnius : Alma littera, 2022

Jei svajoji turėti šuniuką – ši knyga kaip tik tau! Skaitydamas linksmus pasakojimus sužinosi apie daugybę įvairiausių šunų veislių – nuo mažiausio čihuahua iki gauruočiausio komondoro, – ką jie mėgsta, kaip atrodo, kokiomis savybėmis pasižymi. Juk smalsu, kurie šunys loja garsiausiai, bėga greičiausiai, yra ištikimiausi ar reikalauja ypatingos priežiūros? O gal domina šunys garsenybės, pasaulį sužavėję išskirtiniais poelgiais ir pasiekimais? Stulbinamų dalykų apie juos sužinosi iš pirmųjų laikraščio „Šunų dienos žinios" puslapių! Na, o užvertęs šią knygą jau būsi pramokęs šunų kalbos ir puikiai žinosi, kaip tinkamai pasirūpinti keturkoju draugu.

SKELBIMAS

Geraširdis šiurkščiaplaukis taksas, turintis dviaukštį šunų namelį ir šildomą baseiną kieme, ieško taksų kalaitės (pageidautina šiurkščiaplaukės), su kuria norėtų kartu gyventi ir susilaukti būrio padūkusių mažylių. P. S. Padūkimą paveldės iš manęs!

25gt

Moore, Arden

Šunys : vadovas vaikams / [Arden Moore] ; [iš anglų kalbos vertė Ligita Veselgaitė]. - Vilnius : [Briedis], [2021]

„Šunys. Vadovas vaikams" padės vaikams perprasti pagrindines šunų priežiūros bei dresavimo taisykles ir smagiai, kūrybingai ugdyti geras šunelio manieras. Sužinoję, kaip tinkamai pasiruošti šuns atvykimui į namus ir rūpintis augintinio sveikata, vaikai gaus puikių patarimų, kaip šifruoti šunų kūno kalbą, ir gebės keturkojį išmokyti kelių paprastų triukų. Knygos paraštėse laukia maloni staigmena: saugaus augintinių laikymo specialistė Kona atskleis keletą tik šuneliams žinomų šuniškų paslapčių bei įdomybių. Be patarimų, pamokymų, naudingos informacijos, spalvingų nuotraukų ir iliustracijų, šioje knygoje vaikai ras keletą būdų, kaip lengvai savo rankomis padaryti šuniukui guolį, šunišką skanėstą ar žaisliukų, perskaitys daugybę puikių patarimų, kaip išlikti aktyviems ir mankštinti savo šunis, kokius žaidimus su jais žaisti, kaip elgtis žygyje, prie baseino ir, negana to, kaip šunims surengti vakarėlį ir patiems iškepti šuniškų skanėstų!Ši smagi bei informatyvi knygelė išmokys jaunuosius šunelių šeimininkus paversti šuns priežiūrą maloniu užsiėmimu visai šeimai – šunims, vaikas ir jų tėvams!


SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

juoduju-kaklaraisciu-klubas-2

Bausienė, Agnė

Juodųjų kaklaraiščių klubas : romanas / Agnė Bausienė. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 253, [2] p.

Juodųjų kaklaraiščių klubo nariai – turtingi, įtakingi ir garbingi. Tikri džentelmenai, pasirengę padėti kebliose situacijose ar suvedant senas sąskaitas… Pavojai, kurie tyko šio klubo narių, jiems tėra mažmožiai, nes šiems vyrams baimė – nepažįstamas jausmas. Tačiau priešas nėra svarbus, kol jis nepasikėsina į tavo geidžiamą moterį… Kai klubo vadovas Itanas išgelbėja nuo užpuoliko Evą, ji lieka sužavėta jo sumanumo, jėgos ir… patrauklumo. Ir Itanas po šio įvykio negali pamiršti Evos, tačiau netrukus paaiškėja, kad ji – buvusioji priešininkų klubo vadovo Halo mergina.

spastai-pirklio-zudikui

Viliūnė, Gina

Spąstai pirklio žudikui : antroji budelio mokinio byla : senojo Vilniaus detektyvas / Gina Viliūnė. – Vilnius : Tyto alba, 2021 (Vilnius : BALTO print). – 261, [2] p

„Spąstai pirklio žudikui“ – septintasis Ginos Viliūnės istorinis romanas, kurio veiksmas vyksta Vilniuje. Tai antroji budelio mokinio Ado tiriama byla, pirmoji – „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“.  Adas jau pusmetį yra Vilniaus budelio mokinys ir uoliai mokosi kalaviju kirsti kopūsto galvą, rišti kartuvių kilpos mazgą, bet širdis nelinksta prie tokių mokslų. Užtat narplioti įtartinos mirties aplinkybes jam sekasi neblogai, o Vilniaus knygų pirklys Andrius kaip tik pametėja užduotį pašniukštinėti, ar netikėtai miręs pipirų pirklys Luka Lukičius nebuvo nužudytas…

gimusi-laisva

Adamson, Joy

Gimusi laisva / Joy Adamson ; iš anglų kalbos vertė Osvaldas Aleksa ir Kazys Pūras. – Vilnius : Aukso pieva, 2021 (Vilnius : Spauda). – 553, [2] p. : iliustr. - Orig. antr.: Born free

„Gimusi laisva“ – garsios anglų autorės Joy Adamson pasakojimas apie jos kartu su vyru išaugintą liūtukę Elsą. 1960-ais metais pirmą kartą pasirodžiusi knyga tapo „The New York Times“ bestseleriu, buvo išversta į daugelį kalbų bei ekranizuota. Joy Adamson pasakoja apie liūtukę Elsą, augančią nelaisvėje ir  pamažu atrandančią bauginantį laukinės gamtos pasaulį.

Nortangerio-abatija

Austen, Jane

Nortangerio abatija : romanas / Jane Austen ; iš anglų kalbos vertė Milda Dyke ir Irena Jomantienė. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 318, [2] p.- Orig. antr.: Northanger Abbey

Pagrindinė veikėja – septyniolikmetė Ketrina Morland-  naivi, žavi ir dievina gotikinius romanus. Atostogaudama mergina užmezga pažintį su jaunuoju Henriu Tilniu, kuris moka prajuokinti ir greitai sužavi Ketriną. Henrio tėvas, greitai supratęs, kad Ketrina yra puiki partija jo sūnui, kviečia merginą pasisvečiuoti Nortangerio abatijoje.

Atsidūrusi tamsioje abatijoje, kurioje gausu įvairių užkaborių, Ketrina jaučiasi tarsi mylimų romanų herojė. Čia jos laukia paslaptinga aplinka, keisti giminaičiai ir šiurpios šeimos paslaptys. Kiekviename žingsnyje Ketrina įžvelgia blogį ir sąmokslus...Tai puiki gotikinio meilės romano parodija, primenanti, kad grožinės literatūros knygos ir tikras gyvenimas – du skirtingi dalykai.

juodasis-vikingas

Bergsveinn Birgisson

Juodasis vikingas / Bergsveinn Birgisson ; vertė Aistė Radvilavičiūtė. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 462, [2] p. : iliustr., schem., žml. -Orig. antr.: Leitin ađ svarta víkingnum

Dar niekada vikingų laikai nebuvo parodyti taip įdomiai: kaip istorinių faktų, sagų ir įspūdingo literatūrinio talento lydinys. „Juodasis vikingas“ – kruopščiai restauruota ir naujam gyvenimui prikelta tikra istorija apie vieną galingiausių vikingų pasaulyje. Skandinavų tautose vis dar klajoja daugybė pasakojimų apie Ragnarą Lodbroką ir jo sūnus, apie Flokį, įkūrusį vikingų gyvenvietes Islandijoje, apie karalių Haraldą ir kitus vyrus, jau daugiau nei tūkstantį metų puotaujančius Valhaloje...

Treciasis balsas

Börjlind, Cilla

Trečiasis balsas : romanas / Cilla ir Rolf Börjlind ; iš anglų kalbos vertė Vaida Jėčienė. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 539, [3] p. -Vert. iš: Third voice. – Orig. antr.: Den tredje rösten

Nepaprasto populiarumo 27 šalyse sulaukusio detektyvo "Potvynis" autoriai Cilla ir Rolf Börjlind tęsia pasakojimą apie detektyvą Tomą Stiltoną ir jauną policijos kursantę Oliviją.

 Kai Olivijos draugė Sandra Salman randa koridoriuje kabantį tėvo kūną, policija nustato savižudybę. Bet mergina kažką įtaria ir negali numoti ranka. Ir  Olivija, kuri po kelionės į Meksiką nutarė atsisakyti policininkės karjeros, ateina į pagalbą. Ar muitininko mirtis kaip nors susijusi su didžiule narkotikų siunta?

Byla vėl suveda ją su kriminalistu Tomu Stiltonu…

Nepaprastas paukščių gyvenimas

Dubois, Philippe Jacques

Nepaprastas paukščių gyvenimas / Philippe J. Dubois ir Élise Rousseau ; iš anglų kalbos vertė Saulena Žiugždaitė ; iliustravo Joanna Lisowiec. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 174, [2] p.- Versta iš: A short philosophy of birds

Ši žavi knyga apie paukščių elgesį pakvies stabtelėti ir įsiklausyti, ką sako mažieji dangaus filosofai. Paukščiai – nuo subtilaus mažylio žvirblio iki didingojo erelio – viena iš nuostabiausių gyvybės rūšių Žemėje. Daug ko galima pasimokyti iš šių grožio bei elegancijos įsikūnijimų:

kaip tapti nepriklausomu: ką reiškia, kai tave „išstumia iš lizdo;
kaip nebijoti būti pažeidžiamu: antis moko numesti senas plunksnas ir pakeisti jas naujomis, pakeliančiomis skrydžiui;
lyčių lygybės: kas atsitinka, kai peri tėtis purplelis;
apie įtakos ir galios prigimtį: ką varnas ir grifas žino apie įvaizdžio ir pasitikėjimo savimi svarbą.

nakties paukštė

Mo, Johanna

Nakties paukštė : romanas / Johanna Mo ; vertė Jurga Dirsytė. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 430, [2] p. - Vert. iš: The night singer. – Orig. antr.: Nattsångaren

Kai Hanai buvo devyniolika, jos tėvas buvo nuteistas už žmogžudystę. Slegiama gėdos ji pabėgo nuo mažo miestelio apkalbų ir prisiekė niekada negrįžti. Bet… Po šešiolikos metų, tapusi policininke, Hana atsiduria gimtojoje saloje, apsigyvena savo vaikystės namuose ant jūros kranto. Įsidarbinusi vietos policijoje Hana stengiasi nuslėpti savo šeimos praeitį, tačiau nepavyksta – naujasis viršininkas yra tas pats policininkas, kuris už žmogžudystę areštavo jos tėvą. Negana to, pirmąją savo darbo dieną ji iškviečiama į nusikaltimo vietą, kur rastas negyvas penkiolikmetis, jos vaikystės draugės sūnus.

Slaptoji Geisos knyga

Sei Shōnagon

Slaptoji geišos knyga / Sei Shōnagon ; iš anglų kalbos vertė UAB „Datatex“. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 302, [2] p.- Vert. iš: The pillow book. – Orig. antr.: Makura-no-sōshi

Džiuihicu stiliumi parašytas lyriškas dienoraštis, priklausęs japonų imperatorienės Teiši Sadakos Fudživaros rūmų damai Sei Shonagon (966–1025). Sei Shonagon buvo poeto ir mokslininko dukra, tarnavo imperatorienei. Viename iš „Slaptosios geišos knygos“ tekstų ji aprašo savo pirmąją dieną dvare ir vėlesnę patirtį, svitos keliones į kaimą, užsiėmimus, kurių jos susigalvodavo, norėdamos išsklaidyti nuobodulį.               Knyga pasirodė X amžiaus pabaigoje. Tūkstantį metų  skaičiuojantis kūrinys ir šiandien Japonijoje neprarado svarbos, laikomas svarbiu džiuihicu palikimu. Japonų tauta pasižymi nepaprastu gebėjimu pastebėti kiekvieną trapią akimirką ir momento grožį, o „Slaptojo geišos knyga“ – šios šalies literatūros šedevras.

kapitono granto vaikai virsus

Verne, Jules

Kapitono Granto vaikai : romanas / Jules Verne ; iš prancūzų kalbos vertė Pranas Kvietkauskas ir Pranas Tamošaitis ; [iliustravo Edouard Riou]. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 635, [3] p.- Orig. antr.: Les enfants du capitaine Grant

Klasika tapusių Žiulio Verno knygų populiarumas neblėsta jau šimtmetį. Žiulis Vernas yra antrasis visų laikų daugiausiai verčiamas autorius, nusileidžiantis tik Agatai Kristi.

Lordas Edvardas Glenarvanas su bičiuliais leidžiasi į kelionę jachta po Pietų pusrutulio jūras, ieškodamas dingusio „Britanijos“ laivo kapitono Hario Granto. Į kelionę drauge su juo leidžiasi ir kapitono Granto vaikai. Keliautojai patiria ir išgyvena dramatiškus įvykius, pakeisiančius jų likimą. Herojų kilnumas, ištvermė ir paslaptingi nuotykiai žavi ir įtraukia. Šioje knygoje slypi ir tikras mokslo žinių lobynas. Tačiau pirmiausia tai – knyga apie drąsą, tikėjimą, pasiaukojimą ir ryžtą.


SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

pažeme

Dirmauskaitė, Greta

Pãžeme : trumpos istorijos / Greta Dirmauskaitė. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 150, [2] p.. – (Pirmoji knyga)

„Pãžeme“ – mano pirmoji knyga,  ji be 30-to puslapio. Kodėl? Nes visi ankstesni bandymai parašyti knygą baigdavosi ties šiuo nelemtu skaičiumi... Knyga skiriama stebėtojams – tai galimybė virsti balandžiu ir nardant tarp miesto pastatų stebėti svetimus gyvenimus, susivejančius ir išsivejančius tarsi siūlų kamuolys. Jų lietimosi taškas – kartais lengvas stuktelėjimas petimi prasilenkiant gatvėje, netikėtai sutiktas atidus žvilgsnis ar nugirstas iš pažiūros nereikšmingas žodis. Kaip visa tai paveikia tolimesnes susikirtusių gyvenimų trajektorijas? Jeigu tik Anuška nebūtų prapylusi aliejaus…“ – autorė Greta Dirmauskaitė.

tigras-glostantis-pedas

Gaižauskas, Juozas

Tigras, glostantis pėdas / Juozas Gaižauskas. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 234, [2] p.

Kvapą gniaužiantis, kupinas tūkstantmečių paslapčių, mistiškas, detektyvinis pasakojimas „Tigras, glostantis pėdas“, besidriekiantis rūkuose paskendusiose Astūrijos kalnų grandinėse, Afrikos dykynėse ir Islandijos žaižaruojančiuose ledynuose.  Tai kelionė, kurioje nebesvarbūs kilometrai, nuovargis, pokšinčios gyslos ar braškantys kaulai. Tai kelias į priešingą pusę, nei nukreipia rodyklės, o antspaudus čia renkiesi ne į piligrimo pasą, bet tiesiai į širdį. Kiek jų reikia surinkti, kad gautum sertifikatą už gyvenimą?

keliones-ant-sofos-alys-i-kurias-savaitgaliui

Morkūnas,  Algirdas

Kelionės ant sofos : [šalys, į kurias savaitgaliui nenuskrisi, – nuo egzotiškosios Etiopijos iki atokių genčių Vakarų Papua] / Algirdas Morkūnas. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 389, [3] p.

Kitoks keliautojas, kitokios kelionės po pasaulį… Taip galima apibūdinti  populiarų  tinklaraščio Journey.lt  autorių Algirdą Morkūną ir jo lankomas šalis. Visą Europą seniai išmaišęs lietuvis dabar yra susižavėjęs tolimais kraštais, kurių pažinimo sąlygos priklauso tik nuo atsitiktinumo: vietinių gyventojų ir valdžios nusiteikimo, gamtos stichijų, kitų palankių ar nepalankių aplinkybių.

tobulu-zmoniu-istorijos

Raustytė,  Dovilė

Tobulų žmonių istorijos : novelės / Dovilė Raustytė. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 151, [1] p.

Mergina druska ir pipirais barsto karantino mandalą, stebuklingą rašalą atradusi netalentinga rašytoja imasi šedevro, žmonės priešinasi įstatymui iškirsti visus miesto medžius, paminklas broliams Vileišiams rūpinasi trimis benamiais, kad šie neišsikeltų „pas Cvirką“, o berniuko vaiduoklis važinėjasi dviračiu netolimoje ateityje…

Šiuos ir dar daugiau įtraukiančių siužetų rasite knygoje „Tobulų žmonių istorijos“, nagrinėjančioje žmogaus ribas, jausmų pinkles, saviapgaulę, vyrų ir moterų vaidmenis, pilietiškumą, virtualybės ir realybės santykį. Autorė eksperimentuoja su žanrais, pasitelkdama švelnų humorą ir magiškajam realizmui būdingas išraiškos priemones.

karantino-dienorastis-keturiasdesimt-dienu-izoliacijoje-2020-m

Laima Vincė

Karantino dienoraštis : keturiasdešimt dienų izoliacijoje 2020 m. kovo 19 d. – balandžio 27 d. / Laima Vincė. – [Vilnius] : Dominicus Lituanus, 2021. – 135, [1] p.

Trečios kartos amerikos lietuvė Laima Vincė pirmosios pandemijos bangos metu rašė dienoraštį. Simbolines 40 dienų buvo užsidariusi Lietuvos pjūryje Juodkrantėje. Rašė sau, savo draugams, studentams, kolegoms, nepažįstamiesiems. Keturiasdešimt dienų dalijosi savo jausmais, prisiminimais, mintimis. Sukaupusi daug labai įvairios profesinės bei gyvenimiškos patirties, autorė per save labai intymiai perleidžia karantino laiką. Jos ir mentalitetas yra kitoks, o tai labai įdomiai ir savotiškai atsiskleidžia kūryboje, leidžia visai kitu kampu pamatyti ir save, ir aplinką.

viena-draugyste

Avallone, Silvia

Viena draugystė : [romanas] / Silvia Avallone ; iš italų kalbos vertė Ieva Frigerio. – Vilnius : Alma littera, 2021 (Vilnius : BALTO print). – 518, [2] p. - Orig. antr.: Un' amicizia

Elizos ir Beatričės draugystė – audringa ir nenuspėjama, stipri ir neteisinga, absoliuti ir prieštaringa, o svarbiausia – užgimusi dalijantis tokia pat vidine tuštuma. Kada ji prasidėjo? Eliza nėra tikra. Tačiau vieną dalyką Eliza prisimena labai gerai – dieną, kai ta draugystė baigėsi. Praėjo trylika metų, o šis prisiminimas ją vis dar skaudina… 

kai-grisiu

Balzano, Marco

Kai grįšiu : romanas / Marco Balzano ; iš italų kalbos vertė Rasa Klioštoraitytė. – Vilnius : Alma littera, 2021 (Vilnius : BALTO print). – 219, [3] p. - Orig. antr.: Quando tornerò

Daniela gyvena Rumunijos provincijoje. Ji turi darbą, kuris neužtikrina nei buities, nei būties, turi vyrą, kuriam šeima visai nerūpi, ir du paauglius – Andželiką ir Manuelį. Vieną naktį Daniela pasprunka į Milaną – vietą, kurioje svajonės, atrodo, pildosi greičiau. Čia ji prižiūri senelius, ligonius, vaikus, dideliame mieste ketina likti tik trumpam, kol sukaups šiek tiek pinigų ir pakeis kankinančią savo ir savo šeimos kasdienybę. Tačiau pažadų grįžti mėnesiai virsta metais. Vaikų priešiškumas ir vyro atsainumas širdyje įrėžia randus.

Rašytojas kuria istoriją apie tas, kurios išvyksta, ir tuos, kurie lieka. Apie motinas, kurios palieka savo vaikus, kad sukurtų jiems geresnę ateitį. Šitaip jos praranda galimybę matyti, kaip vaikai auga, bręsta, kuo jie gyvena. O šie laukia, kol mamos grįš, tame laukime mėgindami atsikratyti nuolatinio liūdesio ir pykčio. 

kai-tavo-veidas-isnyksta-dumuose-ir-kitos

Doughty, Caitlin

Kai tavo veidas išnyksta dūmuose : ir kitos istorijos iš krematoriumo / Caitlin Doughty ; [vertė Diana Urbonė]. – Vilnius : Liūtai ne avys, 2022.- Orig. antr: Smoke gets in your eye.

Ar mirtis – visada tragedija? Kaip veikia ir ko siekia visa apimantis ir laidotuvių madas begėdiškai diktuojantis mirties verslas? Kokią įtaką jis daro mūsų mirties suvokimui ir laidojimo tradicijoms? Iš kur kyla Vakarų visuomenių paniška mirties baimė, senėjimo, ligos ir mirties neigimas? Ar laidotuvės gali apsieiti be kičo, skubos ir tūkstantinių išlaidų šeimai? Ar mirtis gali būti rami?

Kai kurios knygos autorės  idėjos gali pasirodyti keistos ar sunkiai priimtinos, tačiau į mirtį ji žvelgia iš labai arti ir su begaline pagarba.

skirtingi-metu-laikai

King, Stephen

Skirtingi metų laikai : [novelės] / Stephen King ; iš anglų kalbos vertė Bronislovas Bružas ir Asta Tvirbutienė. – Vilnius : Alma littera, 2021 (Vilnius : BALTO print). – 491, [3] p.- Orig. antr.: Different seasons

Šias keturias skirtingas istorijas suartina fantastiškas autoriaus gebėjimas sukurti dramatišką įvykių atmosferą, sužadinti skaitytojui jausmus net tada, kai veikėjų prototipų toli gražu neįmanoma atpažinti tikrame gyvenime. Noveles sąlygiškai sieja skirtingi metų laikai ir praeities apmąstymo motyvas. Ištikimiausi S. Kingo gerbėjai dar kartą mėgausis šia ankstyvąja autoriaus kūryba.

„Rita Heivort ir išganymas Šošenko kalėjime“ – viena įsimintiniausių istorijų nuo „Grafo Montekristo“ laikų apie nepagrįstai iki gyvos galvos nuteisto, bet neprarandančio vilties žmogaus pabėgimą iš kalėjimo. O  „Kūnas“ - keturiems vaikams  tai veikiau nuotykis, išsiruošus  į Meino miškus ieškoti tragiškai žuvusio mažamečio. Bet  netikėtai šiame žygyje jie suvokia savo pačių mirtingumą.

 Musu-skausmo-veidrodis

Lemaitre, Pierre

Mūsų skausmų veidrodis : [romanas] / Pierre Lemaitre ; iš prancūzų kalbos vertė Pranas Bieliauskas. – Vilnius : Alma littera, 2021 (Vilnius : Petro ofsetas). – 414, [1] p.- Orig. antr.: Miroir de nos peines

1940-ųjų Paryžius. Trisdešimtmetė Luiza dirba pradinių klasių mokytoja, o savaitgaliais papildomai uždarbiauja restorane, kur aptarinėjami naujausi įvykiai: Vokietijai įsiveržus į Lenkiją, darosi vis aiškiau, kad naujo karo išvengti nepavyks. Hitlerio pajėgoms įsiveržus į Prancūziją, Nyderlandus, Belgiją ir Liuksemburgą, Prancūzijos sostinės gatvėse įsiviešpatauja chaosas. Su visais miestą palikti skubančiais paryžiečiais savu tikslu į kelią patraukia ir Luiza. Per šią kelionę mergina permąstys savo ir visos šalies gyvenimą, pažins niekšus, melagius, bailius ir didvyrius, supras, kad žmogus gali būti absoliučiai visoks, o jo moralinės vertybės neretai priklauso nuo aplinkybių.  „Mūsų skausmų veidrodis" yra romanų „Iki pasimatymo ten aukštai" ir „Gaisro spalvos" tęsinys. Visą trilogiją galima skaityti ir kaip atskirus romanus.

-rytus-nuo-edeno

Steinbeck, John

Į Rytus nuo Edeno : [romanas] / John Steinbeck ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. – Kaunas : Jotema, [2021] (Vilnius : BALTO print ). – 751, [1] p.- Orig. antr.: East of Eden

„Į rytus nuo Edeno“ laikomas vienu iš klasikinės Amerikos literatūros šedevrų. Pasakojimas vyksta XX a. pradžioje auksiniame Salinaso slėnyje, Kalifornijoje. Romane vaizduojamos dvi dinastijos — Traskai ir Hamiltonai, iš kurių kilęs pats J. Steinbeckas, — ir trys kartos, nuolat atsiduriančios gėrio ir blogio kovos sūkuryje. Adamas Traskas, su žmona atvykęs iš JAV rytų, nusprendžia apsistoti ir įsikurti jam naujoje vietoje, turtingame Salinaso slėnyje, tačiau gimus dvyniams Kalebui ir Aronui, jis lieka vienas ir jam vienam tenka išbandymai užauginti du motinos meilės nepažinusius ir tokius skirtingus sūnus: vienas jų auga gaubiamas visų aplinkinių švelnumo, o kito pasaulyje dominuoja vienatvė ir paslaptinga tamsa. Hamiltonų giminė, priešingai, gausi ir gyva, ji kuria ir atnaujina pasaulį, tačiau ir ją nuolat supurto nerimas: kaip reikės išlikti pasaulyje, kai jame neliks visa jungiančio tėvo, išmintingojo Samuelio?

silmariljonas

Tolkien, John Ronald Reuel

Silmariljonas : [romanas] / J.R.R. Tolkien ; tekstą parengė Christopheris Tolkienas ; iš anglų kalbos vertė Leonas Judelevičius. – Vilnius : Alma littera, 2021 (Vilnius : BALTO print). – 495, [1] p.- Orig. antr.: The Silmarillion

Anglų mokslininkas, Oksfordo universiteto profesorius J. R. R. Tolkienas milijonams žmonių žinomas kaip apysakos „Hobitas, arba Ten ir atgal“ bei romano „Žiedų valdovas“ autorius. Šie nuostabūs kūriniai tapo ryškiausiais pasaulinės fantastikos lobyno perlais, tačiau paties didingiausio darbo rašytojas nespėjo užbaigti.

Nuo 1917 metų iki pat savo mirties J. R. R. Tolkienas rašė ir perrašinėjo „Silmariljoną“ – pasakojimą apie Senąsias dienas, kai ainurų Muzika sukūrė Pasaulį, kuriame ilgainiui apsigyveno elfai, nykštukai, hobitai, žmonės ir visos kitos genialios J. R. R. Tolkieno vaizduotės būtybės. Praėjus ketveriems metams po autoriaus mirties, J. R. R. Tolkieno sūnaus Christopherio pastangomis dienos šviesą pagaliau išvydęs „Silmariljonas“ atspindi visą 6000 metų Viduržemio istoriją.

VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

1

Wieker, Katharina

Kur ropoja boružiukas : [žaislinė knyga] / Katharina Wieker ; [vertė Laima Kuprienė] . - Vilnius : Nieko rimto, [2021]

Boružiukas labai nori į darželį. O darželis taip toli! 

Kad jį pasiektų, reikia keliauti per pievas, upes, sodus ir laukus, kuriuose knibždėte knibžda pelių, drugelių, kiškių, vikšrų, sraigių ir paukščių. 

Ar kelias visada toks ilgas? Ar boružiukas atvyks laiku? 

Padėkime mažyliui surasti kelią!

2

Žutautienė, Lina

Kakė Makė ir katinas vienai savaitei / Lina Žutautė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Iš kačių parodos Kakė Makė su visa šeima išėjo sužavėti! Kokios katės tvarkingos, švarios ir kultūringos! Kaip tyčia, einant namo jų kelyje išdygsta benamis vienaakis katinas. Kakė Makė užsigeidžia jį pasiimti, tačiau tėvai sutinka priglausti tik savaitei… Padūkėlis katinas tuojau nugraužia močiutės gėles, visur mėto plaukus ir drasko baldus. Bet kaip su juo smagu ir gera! Net šuneliui Čiūčiai jis labai patinka. Ar gali būti, kad katinas jau rado savo namus?

Tai nepaprastai šilta ir kupina juokingų situacijų istorija apie atsakomybę už augintinius, didelę vaikų meilę gyvūnams ir tai, kad negalia nėra kliūtis gyventi visavertį gyvenimą.

33

Zarambaitė, Ignė

Simas ir jo kalavijas / parašė Ignė Zarambaitė ; iliustravo Ieva Zalepugaitė. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Niekas kitas neturi tokio kalavijo kaip Simas.
Su juo berniukas įveikia klastingas audras, drakonų antpuolius ir kitas negandas.
Labai jį prižiūri ir saugo, net aptvėrė tvora.
Pala pala, sakysit, o kam ta tvora?
Matot, Simo kalavijas yra... gėlė. Tik ji vadinasi ypatingai – kardelis arba gladiolė. Aukšta, smaila it geležtė, todėl primena gladiatoriaus ginklą.
Stropiai augindamas gėlę Simas nejučia užaugs ir pats.
Taps tikrų tikriausiu kovotoju!

4

Nordqvist, Sven

Kur dingo Petsonas? / Sven Nordqvist ; [vertė Greta Barkauskytė]. - Vilnius : Nieko rimto, [2021]

Findusas nupiešė piešinį Petsonui. 

Bet kur yra Petsonas? Findusas visų klausinėja, tačiau nei vištos, nei muklos nežino, kur dingo dėdulė.

5

Volpe, Giorgio

Prieš užmiegant / Giorgio Volpe ir Paolo Proietti ; iš italų kalbos vertė Laura Vilkaitė. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Gamtoje žalią spalvą pamažu ima keisti raudoni ir geltoni atspalviai. Gyvūnams vis lengviau prisitaikyti ir žaisti slėpynių. O besikeičiant metų laikams, keičiasi ir vidinės būsenos.

Rudis ir Kvikis – geriausi draugai. Lapinas Rudis norėtų visus metus leisti laiką kartu su bičiuliu, bet miegapelė Kvikis, kad ir kiek stengtųsi likti žvalus, ima vis dažniau žiovauti ir privalo iškeliauti žiemos miego.

Koks vienatvės kvapas? O koks liūdesio garsas? 

Rudis padarytų viską, kad tik galėtų nuolat būti šalia Kvikio.

„Kviki, gal šiemet miegosi trumpiau?“

6

Alūzaitė, Gabjota

Nuo ryto iki vakaro : [paveikslėlių knyga] / Gabjota Alūzaitė ; iliustravo Agnė Nananai. - [Vilnius] : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]

Paveikslėlių knyga, iliustruojanti vieną šiuolaikiškų miestiečių dieną didmiestyje ir ūkininkų dieną kaime – nuo ryto iki vakaro.

Klausimai ir užduotys skatins vaiko pastabumą, norą ieškoti ir surasti, suskaičiuoti pasislėpusias kates, šunis, striksinčias voveres ar zuikius.

7

Swift, Bella

Mopsas, svajojęs tapti moliūgėliu / Bella Swift ; iš anglų kalbos vertė Šarūnas Šavėla. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Mažoji mopsė Pegė jau seniai tapo tikrų tikriausia šeimos nare. Šunytė puikiai žino, kad jokia šventė neapsieis be jos, net jei tai – šiurpusis Helovynas. Bėda, kad Pegė išties truputį prisibijo ir siaubo istorijų, ir pabaisiškų kostiumų. Tačiau tai galėtų būti puiki proga išmokti įveikti baimę.

„Mopsas, svajojęs tapti moliūgėliu“ – jau daugelio pamėgtų knygų apie mopsiukę Pegę tęsinys, tačiau jį galima skaityti ir kaip atskirą pamokomą istoriją apie meilę gyvūnams bei draugystę. Knygų autorė Bella Swift gyvena Londone kartu su vyru, dviem dukromis ir kate, kuriuos labai myli, tačiau paslapčia svajoja auginti ir šunį.

8

Mabbitt, Will

Meibelė Džons ir lemtingosios dienos knyga / Will Mabbitt ; iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė ; iliustravo Ross Collins. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

 

Meibelė atsiduso. Sunkus darbas būti pirate. PAVOJINGAS DARBAS. Ji pasiėmė trumpą kardą, kabantį ant hamako virvių, ir pasiruošė dar vienam jūrų mūšiui.

– Mano vardas Meibelė Džons ir aš NIEKO NEBIJAU!

Įsivaizduok, kad esi vienui vienas visiškai svetimame pasaulyje, kuriame nėra nei mamos su tėčiu, nei minkštos lovos, nei sausų pusryčių, tik SIAUBAI, PIRATAI ir PAVOJAI.

Turbūt išsigąstum. Turbūt daugelis išsigąstų.

Tik ne Meibelė!

Apsitaisiusi pižama, su šlepetėmis ir nešina tikru pirato kardu ji narsiai neria į nuotykius. Kas, jei ne Meibelė, pajėgs surasti seniai dingusią knygą, išnaikinusią visą žmogų rasę?!

9

Hiranandani, Veera

Nakties dienoraštis : [romanas] / Veera Hiranandani ; vertė Viktorija Uzėlaitė. - Kaunas : Debesų ganyklos

Veera Hiranandani romanas „Nakties dienoraštis" – tai jautrus mažos indų mergaitės pasakojimas apie šeimos, per naktį tapusios pabėgėliais, ištremtaisiais, likimą, kai Indijai 1947 m. buvo suteikta nepriklausomybė.

Sudėtinga šalies padėtis ir dvylikametės Nišos šeimos gyvenimo istorija, kurią mergaitė aprašo dienoraštyje, kupina netikėtumų, vaikiškos nuostabos ir skaudžios patirties susidūrus su lemtingu pasirinkimu: „Mano tėtis – hinduistas, mama – musulmonė. O kas mes su broliu Amilu? Tėtis mano, kad namuose mums nebesaugu. Šiąnakt leisimės į kelionę ieškoti naujų namų..."

10

Chapman, Linda

Nauji namai Lunai / Linda Chapman ; iliustravo Sophy Williams ; iš anglų kalbos vertė Dangirutė Giedraitytė . - Vilnius : Alma littera, 2021

Greisei ir Džekui patinka gyvūnams ieškoti NAUJŲ NAMŲ!

LUNA yra graži katytė, kuriai patinka myluotis, bet ją labai gąsdina triukšmas. Ar dvyniams pavyks jai rasti MURKIUS namus?

11

Owen, Laura

Vinė nardo : [keturios nepaprastos istorijos] / Laura Owen ir Korky Paul ; iš anglų kalbos vertė Kšištofas Kšivecas. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Pasaulio vaikų pamėgti personažai raganėlė Vinė ir katinas Vilburas ir toliau džiugina Lietuvos skaitytojus. Šioje knygoje netrūksta burtų ir linksmybių – Vinė ruošia vakarėlį milžinui, kartu su Vilburu stato besmegenius, groja pelių vargonais ir patenka į undinių karalystę. Keturios pašėlusios istorijos padės vaikams linksmai įtvirtinti skaitymo įgūdžius.

12

Wieslander, Jujja

Gražiausios Mamulės Mū ir Varnos istorijos / Jujja Wieslander, Sven Nordqvist ; iš švedų kalbos vertė Raimonda Jonkutė. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Sveiki atvykę į Mamulės Mū ir Varnos pasaulį! Čia kiekviena diena – kaip šventė, kupina nuotykių, juoko, išdaigų ir linksmybių. Ar kada nors teko regėti karvę, besiropščiančią į medį? O važiuojančią dviračiu? Mamulė Mū – fantastiškai šauni karvė, sugebanti ne tik karstytis šakomis ir minti pedalus, bet ir nebijanti čiuožykla į vandenį nučiuožti ar išplaukti drauge su Varna valtimi pažuvauti. Mamulės Mū niekas nesustabdys, net nuolat niurzganti atsarguolė geriausia jos draugė Varna!

Labiausiai skaitytojų pamiltų istorijų rinkinyje „Gražiausios Mamulės Mū istorijos" – dešimt linksmų ir nuotaikingai iliustruotų pasakojimų apie pašėlusias draugužes Mamulę Mū ir Varną bei jų nuotykius, šmaikščius ginčus ir nesibaigiančius žaidimus. Mažiesiems skaitytojams skirtos istorijos šiltu humoru sužavės visą šeimą.

13

Wallace, Danny

Heimišas ir laiko stabdytojai / Danny Wallace ; iliustravo Jamie Littler ; iš anglų kalbos vertė Mindaugas Eidimtas. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Ką darytum, jei visas pasaulis SUSTOTŲ?

Taip taip, VISAS PASAULIS.

Paukščiai medžiuose. Lėktuvai danguj. Ir visi visi žmonės – išskyrus tave!

Būtent tokie dalykai vis nutinka Heimišui Elerbiui.

Dėl to kalti Laiko stabdytojai ir jų šiurpieji Siaubai. Jie turi PLANĄ! Jie nori pasisavinti mūsų pasaulį...

Ai, ir dar jie nekenčia vaikų. Ypač tų vaikų, kurie apie juos ŽINO. Pala pala – juk dabar jau ir tu apie juos žinai, ar ne? O varge.

Tuomet verčiau keliauk kartu su Heimišu gelbėti pasaulio – tuoj pat!

14

Walliams, David

Bakingamo rūmų pabaisa / David Walliams ; iš anglų kalbos vertė Marija Bogušytė ; iliustracijų autorius Tony Ross. - Vilnius : Tyto alba, 2021

Sveiki atvykę į ateities pasaulį! Pasaulį, kuriame viešpatauja tamsa, atgyja paslaptingos mitinės būtybės ir verda pašėlusiai pavojingi nuotykiai!
BRITANIJA 2120-ieji. Karalystė skendi tamsoje ir griuvėsiuose, žmonėms trūksta maisto, o už nepaklusimą karaliui gresia griežtos bausmės... Bakingamo rūmai dabar ne tik karališkosios šeimos namai, bet ir tvirtovė, į kurią niekas negali nei patekti, nei iš jos ištrūkti.
Štai tokią karalystę vieną dieną paveldės dvylikametis PRINCAS ALFREDAS. Ligotas berniukas dar niekada nėra matęs pasaulio už Bakingamo rūmų, jis dienų dienas leidžia savo kambaryje skaitydamas knygas. Tuo tarpu rūmuose dedasi vis keistesni dalykai: vienas po kito dingsta svarbūs asmenys, keistai silpsta karaliaus sveikata, o vieną dieną karalienė paskelbiama išdavike ir įkalinama Londono Taueryje. Jaunasis princas Alfredas supranta, kad privalo sukaupti bent dalį savo pro-pro-pro-pro-pro-pro-pro-pro-pro...prosenio Liūtaširdžio dvasios ir išvaduoti mamą... bei VISĄ ŠALĮ! O priešų daug: karalystę ir visą pasaulį norintis užvaldyti LORDAS PROTEKTORIUS, nuolat aplinkui zujanti VISAREGINTI AKIS, negailestinga karališkoji sargyba ir baisiausias iš visų – mitinis UGNINIS GRIFAS... Tačiau kai į kovą netikėtai stoja Alfredo močiutė su būriu draugių ir povandeniniu laivu, tiesiog NEGALI NEPASISEKTI! Juk niekas nėra per senas ar per jaunas nuotykiams! Atėjo laikas pasitikti savo likimą! Te PERVERSMAS prasideda!

15

Taylor, Thomas

Gargantė / Thomas Taylor ; iliustravo Tom Booth ; iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

– Herbertai Apelsine, nekamantinėk, ką pamečiau, – pasigirdo vyro balsas. Atrodė, kad kiekvienas žodis iš jo pareikalauja baisinių pastangų. – Paklausk, ką radau.

Vėl trenkė žaibas ir viešbučio šviesos užgeso.

Virš Jūros Mėlio pamažu tvenkiasi debesys ir kyla vėjas. Miestelio žvejai kalba, kad laukia siaubinga audra, kurią sukels milžiniška jūrų pabaisa. Anot pasakojimų, pabudo Gargantė – šiurpi senovinė būtybė, iki šiol miegojusi pajūrio olose. Jūros Mėlio gyventojų laukia galas, jei pabaisa negaus to, ko ieško... 

O ko ji ieško? Kalbama apie kažkokį iš jos olos pagrobtą lobį... Hm. Lyg tyčia „Didžiojo Nautilo“ viešbučio radinių valdytojas Herbertas Apelsinas ką tik gavo labai keistą senovinį daiktą, kurio trokšta beveik visi miestelio gyventojai. Ar tai galėtų būti TAS lobis? O jeigu taip – tai KAS jį pavogė iš Gargantės olos? Miestelyje, pilname paslapčių, įtarti galima kiekvieną!

16

Thornton, Nicki

Galvažudžių kavinė / Nicki Thornton ; iš anglų kalbos vertė Miglė Šaltytė. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Setas Sepis netveria džiaugsmu galėdamas apsilankyti mieste, kuriame gyvena daugybė burtininkų šeimų. Galbūt svajonė patekti į kerėtojų mokyklą pagaliau išsipildys? Tačiau iki šiol visi jo bandymai burti buvo tikra katastrofa. Be to, Seto magija iš tiesų labai pavojinga. Kas, jei apie tai sužinoję didieji burtininkai uždraus jam net prisiartinti prie taip trokštamų stebuklų ir paslapčių?

Bet gal viskas ne taip ir blogai. Galbūt Setui tereikia rasti gerą mokytoją? Deja, panašu, kad vaikinukas į burtininkų miestą atvyko ne pačiu geriausiu metu. Kažkas puldinėja magijos mokyklos mokinius. Savo paties norus ir siekius vėl teks atidėti – dabar svarbiausia ištirti dar vieną pavojingų nusikaltimų seriją.

FANTASTIŠKAS DETEKTYVAS, PILNAS MAGIJOS IR ŠIURPIŲ PASLAPČIŲ!

17

Lewis, Clive Staples

Princas Kaspianas / C. S. Lewis ; iliustravo Pauline Baynes ; iš anglų kalbos vertė Aurelija Jucytė . - Vilnius : Alma littera, 2021

NARNIJA... Kur žvėrys moka kalbėti. Kur vaikšto medžiai. Kur bręsta neišvengiamas mūšis dėl teisybės ir gėrio...

Tai vaikų literatūros klasika, kviečianti į stebuklingą šalį Narniją, kur vyksta amžina kova tarp gėrio ir blogio, kur nestinga jaudinančių herojų nuotykių ir išmėginimų. Jau septyniasdešimt metų ši serija žadina skaitytojų fantaziją ir skatina visada stoti į gėrio ir teisybės pusę.

Narniją užvaldė tironas Mirazas. Jis klasta atėmė valdžią iš teisėto sosto paveldėtojo princo Kaspiano. Siekdamas išvyti netikrą karalių ir apsaugoti senuosius Narnijos gyventojus Kaspianas papučia karalienės Susanos ragą ir keturi legendiniai herojai – Susana, Piteris, Edmundas ir Liusė – po daugybės metų sugrįžta į Narniją. Jų visų laukia kova.

18

Lagerlöf, Selma

Stebuklingosios Nilso kelionės / Selma Lagerlöf ; iš vokiečių kalbos vertė Adelė Laigonaitė ; [iliustravo B. Libekas]. - Vilnius : Tyto alba, 2021

Pirmoji Nobelio literatūros premijos laureatė moteris – švedų rašytoja Selma Lagerlöf (Selma Lagerliof, 1858–1940) – nepakartojama pasakotoja, su jos knygomis jau užaugo ir neabejotinai dar užaugs ne viena skaitytojų karta. Garsiausia jos knyga vaikams „Stebuklingosios Nilso kelionės" iš pradžių buvo sumanyta kaip patraukliai parašytas geografijos vadovėlis, bet šios didžios pasakotojos rankose virto dėmesį prikaustančia kelione, kurioje nepaprastai įdomios žinios apie geografiją ir gamtą susipina su stebukliniais ir tikrais keturiolikmečio Nilso nuotykiais.

Nevykusiai pajuokavęs ne itin gero būdo paauglys Nilsas pavirsta nykštuku ir netyčia užsiropštęs žąsinui Martynui ant sprando kartu su juo leidžiasi į kelią – iki Laplandijos pačioje šiaurėje. Taip prasideda nuostabi įvairiausių nuotykių ir išbandymų kupina kelionė. Berniukas su savo naujuoju draugu žąsinu praskris virš įlankų ir uostų, uolėtų kalnų ir neįžengiamų miškų, ežerų ir upių su grėsmingais kriokliais, apsilankys paslaptinguose miestuose ir didingose pilyse. Susipažins su didžiuliais lokiais, drąsiais elniais, šokančiomis varnomis ir tik stebuklingose kelionėse sutinkamomis mitinėmis būtybėmis. Bet dar svarbiau – Nilsas nukeliaus nepaprastai turiningą vidinę kelionę ir grįš namo pažinęs ne tik pasaulį ir jo grožį, bet ir patį save.

19

Tolkien, John Ronald Reuel

Silmariljonas : [romanas] / J.R.R. Tolkien ; tekstą parengė Christopheris Tolkienas ; iš anglų kalbos vertė Leonas Judelevičius. - Vilnius : Alma littera, 2021

Nuo 1917 metų iki pat savo mirties J. R. R. Tolkienas rašė ir perrašinėjo „Silmariljoną" – pasakojimą apie Senąsias dienas, kai ainurų Muzika sukūrė Pasaulį, kuriame ilgainiui apsigyveno elfai, nykštukai, hobitai, žmonės ir visos kitos genialios J. R. R. Tolkieno vaizduotės būtybės.

Epinių sakmių stiliumi sudėliotas „Silmariljonas" apima tris Pasaulio istorijos amžius – nuo Pirmajame amžiuje kilusios elfų meistro Feanoro ir Tamsos valdovo Morgoto kovos dėl stebuklingų brangakmenių Silmarilų, kuriuose švytėjo dievų krašto – Valinoro – šviesa, iki Žiedo saugotojų išplaukimo iš Mitlondo uosto Trečiojo amžiaus pabaigoje. Jame skaitytojas aptiks ir „Hobito" bei „Žiedų valdovo" ištakas, susipažins su absoliutaus Blogio įsikūnijimu tapusio Saurono iškilimu ir žlugimu bei Galios žiedų atsiradimo istorija.

20

Barnes, Jennifer Lynn

Paveldėtojų žaidimai / Jennifer Lynn Barnes ; iš anglų kalbos vertė Dalius Norkūnas. - Vilnius : Alma littera, 2021

Eiveri Znaks gyvena mašinoje ir turi ateities planą: šiaip taip baigti mokyklą, laimėti stipendiją ir išvažiuoti. Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojomis, kai ji sužino paveldėjusi kone visus milijardieriaus Tobijo Hotorno turtus. Eiveri nė nenutuokia, kas tas Tobijas Hotornas ir kodėl jis įtraukė ją į savo testamentą.

Jei nori paveldėtų milijardų, Eiveri turi apsigyventi tviskančiame Hotornų name su daugybe slaptų takų. Kiekviename namo kambaryje gausu velionio senuko, be galo mėgusio galvosūkius, mįsles ir visokiausius simbolius, paliktų pėdsakų.

Eiverės nelaimei, Hotornų name vis dar gyvena šeima, kuriai Tobijas Hotornas paliko vos keletą skatikų. Tarp gyventojų yra ir keturi Hotorno vaikaičiai – pavojingi, patrauklūs, protingi gražuoliai, nuo pat mažens tikėjęsi vieną dieną paveldėti senelio turtus. Greisonas Hotornas, vienas iš vaikaičių, įsitikinęs, kad Eiveri apgavikė, ir pasiryžęs žūtbūt ją demaskuoti. Jo broliui Džeimsonui ji – paskutinė senelio mįslė, suktas ir daugiasluoksnis galvosūkis. Pakliuvusi į pavojų kupiną turtų ir privilegijų pasaulį, Eiveri priversta leistis į žaidimus, kad išsaugotų sveiką kailį.

„Barnes – galvosūkių ir siužeto posūkių virtuozė. „Paveldėtojų žaidimai“ – smagiausia metų knyga.“ –  E. Lockhart, bestselerio „Melagiai“ ir kitų autorė

21

House, Rowena

Žąsų keliu : ilga vienos mergaitės kelionė namo Pirmojo pasaulinio karo chaose / Rowena House ; iš anglų kalbos vertė Rita Bakanienė. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Anglų korespondentė Rowena House, rašydama šią istoriją, nuodugniai išnagrinėjo Pirmojo pasaulinio karo laikotarpio archyvus, dokumentus, faktus bei rėmėsi savo kaip karo lauko žurnalistės patirtimi, siekdama kuo tiksliau perteikti to meto įvykius, žmonių išgyvenimus ir patirtis. 

Visgi šis pasakojimas nėra vien tik apie karą. Knygoje kalbama apie šeimą, draugystę, meilę, vertybes, asmenybės augimą, gebėjimą atsilaikyti, priimti tinkamus sprendimus. Autorė kuria stiprius, tikroviškus personažus, meistriškai atskleidžia jų išgyvenimus, patiriamus jausmus. 

Pagrindinė knygos herojė keturiolikmetė Anželika mums leidžia pamatyti karą ir jo baisybes iš jauno žmogaus perspektyvos. Ši tema išlieka aktuali visais laikais – juk karai vyksta nuolat, ir ne tik mūšio lauke.

Autorei būdingas aiškus, skaidrus stilius, geras humoras. Rašoma paprasta, jaunam žmogui suprantama kalba, meistriškai kuriamas pasakojimas bei atidumas detalėms prikausto tiek paauglio, tiek suaugusio skaitytojo dėmesį.

22

Babendererde, Antje

Laumžirgių vasara : [romanas] / Antje Babendererde ; iš vokiečių kalbos vertė Angelė Barkauskienė. - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Antje Babendererde (g. 1963) – vokiečių autorė, jau daugiau nei du dešimtmečius kurianti jaunimui ir suaugusiesiems. Rašytoja išsiskiria savo kūrybos temomis – ji itin domisi Šiaurės Amerikos indėnų kultūra bei jos vieta šiandieniame pasaulyje, taip pat jai rūpi ekologinės idėjos. Lietuvių skaitytojams autorė pažįstama iš tokių kūrinių kaip „Indigo vasara“, „Nematoma mėnulio pusė“ ir „Sniego šokėjas“. Tai ketvirtoji jos knyga jaunimui.

Pabėgti iš namų – ši mintis kaipmat užvaldo penkiolikmetę Džodę po dar vieno barnio su mama. Nuo to laiko, kai merginos tėvą dėl indėnų streikų atleido iš darbo, namuose tvyro slogi atmosfera. Kelionė autostopu pas internete atrastą meilę atrodo vienintelė išeitis. Tik ar tikrai saugi?

Gavusi skaudžių gyvenimo pamokų, Džodė vis dėlto netikėtai patenka į saugų indėnų vaikino glėbį ir trims savaitėms įstringa stovykloje prie Vindigo ežero.

Pirmoji ir be galo jaudinanti meilė, laukinė gamta ir laisvės pojūtis – visa tai Džodę pakeičia visam laikui.

23

Turtschaninoff, Maria

Maresi / Maria Turtschaninoff ; iš švedų kalbos vertė Elžbieta Kmitaitė. - Vilnius : Aukso pieva, 2021

Į Raudonąjį vienuolyną Maresi atvyksta trylikos, per bado žiemą. Apie šią paslaptingą vietą tebuvo girdėjusi legendose. Pasaulyje, kuriame mergaitėms draudžiama mokytis, keliauti ir turėti savo nuomonę, sala, kurioje laisvai gyvena vien moterys, skamba neįtikėtinai. Bet atsidūrusi čia, Maresi įsitikina, kad legendos nemelavo. Ji saugi.

Tačiau vieną dieną į vienuolyną laivu atplaukia Jaja, susivėlusiais šviesiais plaukais, purvu apkepusiais drabužiais ir randų išvagota nugara. Į šią salą mergina pabėgo nuo siaubingo pavojaus ir protu nesuvokiamo žiaurumo. Jają nuskriaudę vyrai viską atiduos, kad tik ją surastų.

Raudonojo vienuolyno moterys ir merginos privalo pasitelkti savo galias ir senovės seserų žinias, kad nugalėtų užpuolikus, trokštančius nušluoti vienuolyną nuo žemės paviršiaus. O Maresi teks stoti akistaton su savo baisiausiomis, juodžiausiomis baimėmis. Tai pasakojimas apie draugystę ir išgyvenimą, magiją ir stebuklus, grožį ir siaubą – „Maresi" prikaustys ir kerės iki paskutinio puslapio.

24

Pullman, Philip

Slaptoji sandrauga / Philip Pullman ; iš anglų kalbos vertė Aidas Jurašius . - Vilnius : Nieko rimto, 2021

Po visko, ką Lairai teko patirti ir kur nukeliauti, ji subrendo ir pradėjo didžiausią kelionę – į save. Kokios gyvenimo aplinkybės ją pavertė tuo, kuo ji yra dabar? Ar galėjo viskas būti kitaip, jei ji būtų priėmusi kitokius sprendimus? Kas yra tikra, o kas ne? Ar ji pervertina protą pamiršdama savo širdį? Ar ji tikrai neturi vaizduotės? Kaip išsilaisvinti iš nuolat gaubiančio sielvarto? Visi šie klausimai be galo kankina. Tačiau Laira priversta juos neišvengiamai apmąstyti, jei nori susigrąžinti savo sielos dalį – deimoną Panteleimoną, kuris ją palieka pats. Be vidinių išgyvenimų, ir toliau vyksta kova su Magisteriumu, siekiančiu dar vieno perversmo. Metas Lairai ir vėl leistis į kelią...


SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

adamkus 1

Adamkus /  . – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 476, [2] p., [12] iliustr. lap.

   „Tai pirmoji išsami biografija žmogaus, kuris jau įėjo į Lietuvos istoriją kaip populiariausias Kovo 11-osios Respublikos politikas, kone aštuonis dešimtmečius aktyviai veikęs ir šiandien tebeveikiantis visuomenės ir valstybės laisvės labui. Knygoje „Adamkus“ lieka ir neatsakytų klausimų, kuriuos istorikai ir giminingų mokslų tyrinėtojai turėtų ateityje patikslinti. Knygoje stengiausi parodyti, kad Adamkus yra žmogus, nusipelnęs išsamios biografijos, net jeigu niekada nebūtų tapęs Lietuvos Respublikos Prezidentu.“

/ Prof. Egidijus Aleksandravičius

ir-tada-jie-isplauke

Ir tada jie išplaukė : romanas / Asta Jolanta Miškinytė. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 205, [2] p.

   Pagrindiniai knygos veikėjai neįvardinti. Tai Vyras ir Moteris, atstovaujantys kiekvieną iš mūsų. Juk mes visi su skirtinga patirtimi ir likimais, įstrigę rutinoje ir gyvenimuose, kuriuos pakeisti trūksta drąsos.

Vyras ir Moteris labai skirtingi, tačiau jie abu nebejaučia gyvenimo džiaugsmo. Ji nebepakelia gyvenimo, į kurį spraudžia visuomenė. Jis, patyręs visko ir dalyvavęs kariniuose konfliktuose, nebesitiki jokių likimo dovanų. Ar įmanoma užgesusiems gyvenimams įkvėpti naujos kibirkšties? Naujų jausmų fone jiems teks rinktis, ko nori iš ateities, o vėliau prisiimti savo sprendimų pasekmes.

28-vasaros

28 vasaros : romanas / Elin Hilderbrand. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 492, [2] p.

   Tai uždraustos meilės, kaltės ir liūdesio istorija, kuri sugraudins net kiečiausią širdį.  Vienas paskutinių Melorės Blesing nurodymų buvo paimti stalčiuje paslėptą voką. Tačiau Melorės devyniolikmetis sūnus Linkas jame randa tik telefono numerį ir raštelį, prašantį paskambinti. Jokio vardo. Vaikinas nė nenumano, ko tikėtis. Kai kitame gale atsiliepia kandidatės į šalies prezidentus vyras, Linkas dar labiau nustemba. Kas siejo paprastą mokytoją ir Džeiką Maklaudą? Jų meilės istorija prasidėjo 1993-ių metų vasarą. Melorė paveldėjo tetos paplūdimio namelį ir sutiko čia surengti brolio bernvakarį. Taip ji susipažino su Džeku..

antrasis-kvepavimas

Antrasis kvėpavimas : romanas / Anne Tyler . – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 358, [1] p.

   Megė ir Aira susituokę jau 28 metus. Ji – impulsyvi optimistė, mėgstanti rikiuoti visų gyvenimus, jis – nepaprastai praktiškas ir organizuotas perfekcionistas. Kad ir kokie skirtingi, per ilgus metus kartu jie kiek aptrynė aštrius kampus, o ryškesnius jausmus prislopino kasdienybės rutina. Tačiau vieną dieną pora išsirengia į neplanuotą kelionę. Pakeliui juodu ne kartą turės keisti kelionės kryptį, sutiks daugybę spalvingų personažų. Vos keli šimtai kilometrų netikėtai virs ilga kelione per jų kartu nugyventą gyvenimą, susitikimu su giliai paslėptais jausmais, skausmu, kasdienybės nuoboduliu ir primirštomis nuostabiomis akimirkomis, ir ne tik jų pačių, bet ir jų jau užaugusių vaikų likimu.

kaput

Kaput : romanas / Curzio Malaparte. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 618, [1] p.

   1941 metais knygos autorius buvo pasiųstas į Rytų frontą kaip Italijos karo korespondentas. Jis keliavo per nacių okupuotą Rytų Europą ir rašė apie tai, ką matė iš arti ir už uždarų durų. Šioje beprotiškoje kelionėje per karo nusiaubtas teritorijas gimė ir romanas „Kaput“. Vokiškas žodis kaputt – „sulaužytas“, „sugadintas“ – tiksliausiai nusako Europą, kokią matė Malaparte. Vis dėlto karas romane nėra pagrindinis veikėjas ir net ne fonas – labiau gausybės žmonių, įtakingų ir eilinių, lemtis; jų istorijas Malaparte suveria į vieningą pasakojimą, liudijantį apie apgailėtiną valstybių vadovų bejėgiškumą ir nacių lyderių aroganciją, sumaitotus kūnus ir gyvenimus, šiukšlių krūva virtusius miestus...

paskutine-naktis-londone

Paskutinė naktis Londone : romanas / Karen White. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 556, [2] p.

   Karen White romane „Paskutinė naktis Londone“ dabartis ir praeitis sklandžiai susilieja ir sujungia trijų moterų likimus. Tai šimtmetį apimanti istorija apie draugystę, šeimą, meilę, intrigas, paslaptis, karą, pasitikėjimą ir išdavystes. 1939-ieji, Londonas. Gražios ir ambicingos merginos Eva bei jos draugė Žana siekia išgarsėti mados pasaulyje. Kai Eva įsimyli Karališkųjų oro pajėgų pilotą, negali patikėti savo sėkme, nes gauna viską ko norėjo – svajonių darbą ir svajonių vyrą. Tiesa, tai turi savo kainą.

   2019-ieji. Medisona keliauja į Londoną ruošti interviu su Žana Diubua apie jos gyvenimą bei madą Antrojo pasaulinio karo metais. Šimtametė senutė jaunoje moteryje įžvelgia savo pačios praeities šešėlį. Pamažu Žana pradeda pasakoti ne tik apie mados pasaulį, bet ir kitas paslaptis… Galiausiai senoji moteris paprašo surasti karo laikų draugę Evą…

pieniu-vynas

Pienių vynas : romanas / Ray Bradbury. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 334, [2] p.

   Tai vienas gražiausių vaikystės įamžinimų literatūroje. Autoriaus kūryba išsiskiria ne įmantriais siužetais, o emocija, detalėmis bei kuriama atmosfera.

    Apie ką šis romanas, laikomas vienu garsiausių Ray Bradbury kūrinių? Apie 1928-ųjų vasarą, tą svajingą jausmą sklandantį ore, atostogas ir basas kojas, kaimynus ir gyvenimo džiaugsmą. Apie obelų, šienaujamų pievų, laimės mašinos ir naujų sportbačių vasarą. Apie lėtą mėgavimąsi dienomis, šypsenas ir paprastą kasdienybę. Tai džiaugsmo ir liūdesio, poezijos ir prozos, melancholijos, gražiausių atsiminimų ir bėgančio gyvenimo dermė. Tai knyga apie gyvenimo tėkmę, mirtį, vaikystę ir senatvę.

 

slaptoji-ilanka

Slaptoji įlanka : romanas / Karen Swan. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 444, [2] p.

   Pagrindinė knygos veikėja britė Bela dirba aukle turtingoje švedų šeimoje. Jos prižiūrimos dvynukės Elizė ir Tildė – penkerių, Linusas – devynerių. Vaikų tėvai – Hana ir Maksas – miela, laiminga šeima, kuriai malonu dirbti. Auklės pareigos Belai teikia džiaugsmo ir padeda pabėgti nuo asmeninių problemų, paliktų gimtojoje šalyje. Vieną ankstyvą pavasario rytą Bela atsiliepia į telefono skambutį, kuris sugriauna mylimos šeimos idilę. Moteris, skambinusi iš klinikos, praneša, kad Hanos vyras atsibudo iš komos. Tačiau, kaip taip gali būti? Juk Bela ką tik matė iš namų išeinantį Maksą.

  Netrukus paaiškėja tiesa: pirmasis Hanos vyras po avarijos paniro į komą, kurioje praleido septynerius metus. Dabar jis atsibudo, tačiau buvusio gyvenimo nebėra. Morgetų šeimos ir Belos pasaulis pasikeis visiems laikams...

Tiesos ministerija

Tiesos ministerija : George'o Orwello 1984-ųjų biografija / Dorian Lynskey. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 367, [1] p.

   Šioje knygoje ne tik pasakojama apie Orwello gyvenimą ir kūrybą, bet ir apžvelgiama daug kitų temų: utopinės ir antiutopinės literatūros raida, konkuruojančių ideologijų plėtotė XX a. Europoje ir ilgas, permainingas, spalvingas garsiojo romano gyvavimas per visus dešimtmečius nuo jo pasirodymo, taip pat ir po 1984 metų datos.

tik-vienas-zingsnis

Tik vienas žingsnis : romanas / Anne Tyler. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 188, [2] p.

    Mika Mortimeris yra kitoks. Taip, jis turi merginą, nors jam neapsiverčia liežuvis suaugusio žmogaus vadinti mergina. Turi būrį seserų, kurios laiko Miką keistu, tačiau myli. Visgi, Mika yra gana vienišas, o jo gyvenimas ribotas. Tačiau vieną dieną jo nusistovėjusi kasdienybė susvyruoja. Mikos draugė pasako, kad jai teks išsikelti iš namų, o prie durų pasirodo paauglys tvirtinantis besąs jo sūnus. Tai staigmena, kuriai vyras tikrai nepasirengęs…

vasara-kornvalyje

Vasara Kornvalyje : romanas / Karen Swan. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 451, [2] p.

   Populiariame romane „Kalėdų dovana“ prasidėjusi nepaprasta istorija tęsiama naujoje knygoje „Vasara Kornvalyje“. Pirmoje dalyje pagrindinė veikėja Keisė išgyveno skaudžias skyrybas, o jos draugės ištiesė pagalbos ranką. Pamažu moteris atsigavo, pražydo ir surado savo meilę Henrį. Jiems puikiai sekasi, mylimieji įsikūrė nuostabius namus Londone, o Keisės pirštą padabino prabangus sužadėtuvių žiedas. Ko dar gali trūkti? Drąsos ir saugumo jausmo? Moteris, patyrusi ankstesnio vyro išdavystę, nesiryžta žengti to lemtingo žingsnio, nors yra visiškai įsitikinusi, kad Henris yra jai skirtasis. Šąlant santykiams Henris iškelia ultimatumą: jei per tris mėnesius Keisė nepaskirs vestuvių datos, tai jų santykiai nutrūks. Suglumusi moteris nusprendžia vasarą praleisti nuošalioje sodyboje Kornvalyje ir čia atrasti ramybę, kurios jai reikia, kad galėtų judėti į priekį. Tačiau nuostabiame gamtos kampelyje laukia ne ramybė, o buvęs vyras...

ziema-rojuje-1

Žiema rojuje : romanas / Elin Hilderbrand. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 340, [2] p.

   Rami, santūri žurnalo redaktorė Airinė Stil neturi abejonių dėl vieno dalyko – jai pasisekė sukurti nuostabią šeimą. Abu sūnūs atrado savo gyvenimo kelią, vyras net ir po 35 metų santuokos lepina meile ir dėmesiu, o naujas jo darbas investicijų įmonėje leidžia imtis jų išsvajotos Viktorijos laikų namo renovacijos. Viskas apvirsta aukštyn kojomis, kai pirmąją Naujųjų metų dieną Airinę pasiekia siaubinga žinia – jos vyras Rasas žuvo sraigtasparnio katastrofoje Mergelių salose. Į įvykio vietą su sūnumis atvykusią  Airinę pasitinka dešimtmečius saugotų paslapčių virtinė.

monijos-gerumas

Žmonijos gerumas : naujas požiūris į mus / Rutger Bregman. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 461, [2] p.

    Vienas gajus įsitikinimas suvienijo kairiuosius ir dešiniuosius, psichologus ir filosofus, senovės mąstytojus ir šių dienų politikus. Tai yra prielaida, kad žmonės iš prigimties blogi. Žmogus yra žvėris, sakė karaliai. Nusidėjėlis, antrino kunigai. Egoistas, teigė buhalteriai. 

Apžvelgdamas kelis šimtus tūkstančių žmonijos metų, Rutger Bregman siekia įrodyti, kad esame pasirengę bendradarbiauti, o ne konkuruoti. Autoriaus teiginys, kad iš esmės esame geri, tai proveržis mąstyme, paskatinantis milijonus žmonių gyventi tvariau, mažinti susvetimėjimą, balsuoti už klimato išsaugojimą ir kovoti dėl savo ateities.


SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

Paltinienė

Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą: [biografija] / Irma Laužikaitė. – 2-asis leid.. – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2021. – 359, [1] p.

„Gyvenimas labai gražus – ir su tuo, kas buvo gera, ir su tuo, kas buvo bloga. Aš buvau laiminga scenoje. Galiu atvirai pasakyti: visų pirma buvau dainininkė, tik paskui – moteris. Ir dėl nieko nesigailiu.“
Nelly Paltinienė

Enigma dulpex jpg

Enigma duplex: [dviguba mįslė]: [meistriškas istorinis detektyvas apie Vilniaus ir Lietuvos istorijos paslaptis, vertas lietuviško Da Vinčio kodo vardo] : romanas / Sondra Rankelienė. – Kaunas: Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 413, [3] p.

Senovinių knygų ekspertė Sondra Rankelienė skaitytojus sužavėjo istoriniu trileriu „Enigma Orbi“, nenusileidžiančiu Dan Brown kūrybai. Antroje knygoje „Enigma duplex“ vėl susitiksime pamėgtus veikėjus ir leisimės į painų žmogžudysčių tyrimą.  Tai – istorinis detektyvas, nenuspėjamu siužetu ir įtampa nenusileidžiantis pirmajam. Autorė kviečia atrasti Lietuvos sostinės ir mūsų šalies paslaptis.

...Vilniuje siautėja žiaurus žudikas. Merginos žudomos viena po kitos. Ar jis maniakas, ar žmogžudysčių priežastys sudėtingesnės? Tyrimai atveda iki Lenkijos princesės Jadvygos Jogailaitės skrynutės, kurią šiuo metu galima apžiūrėti Valdovų rūmų ekspozicijoje. Panašu, kad ši mįslė siekia tolimą senovę.

Kaimynai

Kaimynai: psichologinis trileris / Sally Hepworth. – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2021. – 333, [2] p.

Gyvenimas Žaviojo kiemo gatvelėje atitinka pavadinimą. Kaimynai čia pažįsta vieni kitus, jų atžalos ramiai žaidžia gatvėje. Tad šeimyniško rojaus paveiksle visiškai nedera ką tik atsikrausčiusi Izabelė Heterington. Vieniša, nors aplink gyvena vien šeimos su vaikais. Būstą nuomojasi, o visi kiti čia įsigiję namus. Apie jos darbą irgi niekas nieko nežino.

Naujoji gyventoja ypatingą susidomėjimą kelia trims jaunoms mamoms. Tik kad jos ir pačios turi ką nutylėti. Kodėl Endžė jaučia poreikį kontroliuoti visas savo gyvenimo sritis? Kodėl Franė rūpestingam, švelniam savo vyrui neleidžia artintis prie kūdikio? Kodėl prieš trejus metus Esė nusivežė dukrelę į parką, o grįžo namo be jos?

Izabelė nevengia bičiuliautis su kaimynėmis, ypač – su dviejų mažylių mama Ese. Moterų draugystei stiprėjant, į paviršių ima kilti vis daugiau nutylėtų paslapčių...

Karo lakūnės

Karo lakūnės: romanas / Noelle Salazar. – Vilnius: Tyto alba, 2020. – 430, [2] p.

Audrey Coltrane visuomet norėjo skristi. Būtent todėl ji kadaise išmeldė, kad tėtis išmokytų ją pilotuoti mažame aerodrome Teksaso valstijos užkampyje. Būtent todėl ji užsirašė į karo lakūnų mokymus Havajuose, kai Europoje prasidėjo karas. Ir tik dėl to ji užsispyrusiai teigia, kad jos nedomina jautrūs  romantiniai santykiai, net su nuginkluojančios šypsenos savininku leitenantu James Hartu, kuris galiausiai tapo geru draugu. Visa tai įgavo naują prasmę vieną baisią dieną Pearl Harbore, kai pradėjo kristi bombos ir nebeliko jokios saugios vietos…

Kebliausias gyvenimo darbas

Kebliausias gyvenimo darbas: romanas / Pete Fromm. – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2021. – 349, [2] p.

Tazas ir Marnė – jauni, beprotiškai įsimylėję, kupini svajonių ir planų. Santūrus stalius meistrauja baldus ir remontuoja namus, tiesa, savajam laiko beveik nelieka. Namą, kurį jie įsigijo, kone reikia perstatyti, jiems trūksta pinigų, santykiai su tėvais komplikuoti, bet tai nesvarbu – jie turi vienas kitą. O netrukus gims ir pirmas jų vaikelis, kuriam sukurs jaukius namus, išmokys plaukti ir meškerioti, visi drauge klajos po gražiausias Montanos vietas... Tačiau viena lemtinga akimirka – ir tobula ateities vizija dūžta į šipulius. Tazas stačia galva įmetamas į naują ir nepažįstamą tėvystės pasaulį, pilną atsakomybės, nemigos naktų, netikėtų džiaugsmų ir nepakeliamo sielvarto.

Klara ir saulė

Klara ir Saulė: romanas / Kazuo Ishiguro. – Vilnius: Baltos lankos, [2021]. – 330, [1] p.

Tai romanas apie vienatvę, empatiją, pasiaukojimą, autentiškumą, tikėjimą ir staigiai besikeičiantį pasaulį. Jo centre iškyla pamatinis klausimas – ką mums, žmonėms, reiškia mylėti?

Parduotuvės vitrinoje Klara, vaikų Dirbtinė Draugė, gebanti išskirtinai mąstyti ir suprasti žmones, atidžiai ir smalsiai stebi pirkėjų ir praeivių lauke elgesį. Klara viliasi, kad ją pagaliau kas nors išsirinks. Bet prieš iškeliaudama į žmonių namus, ji perspėjama, kad iš jų nei meilės, nei draugystės per daug tikėtis neverta. Ir vis dėlto atsakingai vykdydama savo pareigą apsaugoti žmogų nuo vienatvės, Klara bando perprasti žmogaus esmę.

Kopa

Kopa : [romanas] / Frank Herbert. – [Vilnius] : Kitos knygos, [2021]. – 722, [2] p.

Jei „Žiedų valdovas“ yra laikomas maginės fantastikos žanro Biblija, tai mokslinės fantastikos kategorijoje toks statusas drąsiai atitenka Franko Herberto kūriniui „Kopa“. Teigiama, kad su šia knyga savo literatūriniu svoriu konkuruoti gali nebent tik Isaac’o Asimovo „Fondo“ serija. Romanas „Kopa“ pasižymi detaliu pasauliu, kurį autorius apipina visatos istorija, religija bei mitologija. Siužete gausu politinių intrigų, išdavysčių ir mūšių. Svarbi nagrinėjama tema – žmonių santykis su galia. Akyli skaitytojai pastebės, kad mokslinės fantastikos kūrinyje atsispindi daugybė šių laikų realijų, pavyzdžiui, naftos karai ir išteklių šaltinių kontrolė. Be viso kito „Kopa“ vadinama ir ekologiniu romanu, o autorius įtaigiai vaizduoja mūsų kasdienybės ir gamtos ryšį. Teigiama, kad 1965-tais metais išleistas kūrinys padarė nemenką įtaką gamtosaugininkų judėjimams.

Mergaitė pajūryje

Mergaitė pajūryje : detektyvinis romanas / Anna Johannsen. – Vilnius : Briedis, 2021. – 299, [2] p.

Vyriausioji komisarė Lena Lorencen dalyvauja plataus masto paieškose Šiaurės Fryzų saloje Fiore. Dingo keturiolikmetė Marija Logener, kilusi iš ekstremaliai religingos šeimos ir visų apibūdinama kaip pagal savo amžių neįprastai brandi. Antrą paieškos dieną mergaitė randama nuošaliame pajūrio ruože su perpjautomis venomis.

Lenai ir jos jaunajam kolegai Johanui Grazmanui tuojau kyla įtarimas, kad tai – ne savižudybė. Marijos tėvai vengia bendradarbiauti su policija, tačiau jie pasirodo esą ne vieninteliai, lyg ir turintys ką slėpti.

Žingsnis po žingsnio tyrėjai skverbiasi į mergaitės gyvenimą ir paslaptis. Vyriausioji komisarė įsitikinusi, kad bylos raktas glūdi būtent čia

Myliu dar labiau

Myliu dar labiau : [detektyvinis romanas] / Lisa Gardner. – Vilnius : Metodika, 2011. – 348, [1] p.

Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo įprastas nusikaltimas. Pareigūnė Tesa Leoni nebeapsikentė vyro smurto ir nušovė jį tarnybiniu ginklu. Mėlynės ant moters kūno patvirtina, kad ji gynėsi. Tačiau kur dingo šeimos dramą turėjusi matyti šešiametė dukra? Bylą pradeda tirti patyrusi detektyvė Didi Voran ir buvęs jos mylimasis Bobis Dodžas.

Sekdami bylos pėdsakais pareigūnai kiekviename žingsnyje susiduria su paslaptimis. Jie sužino apie baisų nusikaltimą Tesos Leoni paauglystėje, gėdingą jos vyro pomėgį ir neįsivaizduojamą draugų išdavystę. Tačiau blogiausia dar ateityje...

Psichoterapeutas

Psichoterapeutas : trileris / B.A. Paris. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 406, [1] p.

Alisai ir Leo įsikrausčius į ką tik renovuotą namą Rate, – uždarame neeilinių gyventojų rajone, – galima pamanyti, kad visos poros svajonės pagaliau išsipildė. Vis dėlto išorinis įspūdis – apgaulingas...

Susipažinusi su naujaisiais kaimynais, Alisa apie savo naujuosius namus sužino siaubingą paslaptį ir pajunta stiprų emocinį ryšį su anksčiau čia gyvenusia Nina.

Pamažu Alisa vis labiau įninka į dvejų metų senumo įvykius. Ji po gabalėlį mėgina sunarstyti tikrąjį nesenos praeities vaizdą. Tačiau niekas nelinkęs apie tai atvirauti. Kaimynai stengiasi žūtbūt išsaugoti paslaptis. Visgi ima aiškėti, kad viskas čia toli gražu ne taip tobula, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio.

Tu manęs nepažįsti

Tu manęs nepažįsti: [trileris] / Sara Foster. – Vilnius: Sofoklis, 2021. – 382, [2] p.

Lizė – žavi raudonplaukė – dingo būdama aštuoniolikos. Nelaimė aukštyn kojomis apvertė ne tik jos šeimos, bet ir aplinkinių gyvenimus. Ypač – Nojaus ir Tomo, dviejų brolių, palaikiusių su mergina artimą ryšį. Prabėgus dvylikai metų, Nojus merginos vis dar nepamiršo – ji buvo pirmoji jo meilė, nors ir draugavo su Tomu. Paskutinį vakarą žmonės matė, kaip Lizė susibarusi su savo vaikinu išėjo namo, tik taip ir negrįžo. Vos merginai dingus Tomas išvyko, taip sukeldamas daugybę įtarimų. Po daugiau nei dešimtmečio Lizės bylos nagrinėjimo procesas atnaujinamas.

Tuo metu keliaudamas po Tailandą Nojus susipažįsta su Alisa. Jiedu netrunka įsimylėti, tačiau nė vienas nesijaučia galintis būti visiškai atviras, mat abu slepia tamsias paslaptis. Galiausiai juos pasiveja ir pasiglemžia praeitis: viskas, kas jų gyvenime vyko iki šiol, buvo apgaulingas miražas. Ar verta pasakyti tiesą, jei žinai, kad ji viską sugriaus?

Žarijų sala

Žarijų sala : [romanas] / Kimberley Freeman. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 457, [3] p.

Tai kupinas intrigos ir netikėtų siužeto vingių pasakojimas apie dvi moteris, gyvenusias skirtingais šimtmečiais, ir seną vilą Australijoje, išsaugojusią ne vieną tolimos praeities paslaptį.

1891-ieji. Tilės Kirkland vos kelis mėnesius trukęs nelaimingas santuokinis gyvenimas užsibaigia siaubinga nelaime. Tilė sukrėsta, ją persekioja slogus kaltės jausmas, todėl ji pabėga į kitą pasaulio kraštą, į Australiją. Jai pasisekė, gavo darbą Mortono įlankos Žarijų saloje; tapo ne pagal metus protingos tenykščio kalėjimo viršininko dukrelės Nelės guvernante. Tilė supranta – norėdama pradėti naują gyvenimą saloje, turi gerai slėpti savo praeitį. Tik ji nepastebi, kad Nelė akylai stebi kiekvieną jos žingsnį ir viską užsirašo, savo dienoraščio lapus sukaišiodama į viso jų didelio seno namo plyšelius...

VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

 Be pavadinimo1

Kussat-Deviatnikovė, Vaida

Tukutaškės pasakos / Vaida Kussat-Deviatnikovė ; iliustravo Indrė Salanginaitė. - Vilnius : Briedis, 2021

Knygelę sudaro dvi eiliuotos istorijos, kuriose mažieji skaitytojai skatinami mylėti net pačius mažiausius gyvūnėlius. Istorijos ragina patikėti, kad viskas įmanoma, jeigu tik pasirenkame teisingą kelią ir atkakliai siekiame savo svajonių.

„Kirmėlytė svajotoja" – tai pasaka apie mažos kirmėlytės turimą didelę svajonę. Apie jos drąsą keisti nusistovėjusias tradicijas ir leistis į kelionę savo norų link.

„Voriukas siuvėjas" – istorija apie nelabai mėgstamą vabaliuką, kuris iš kasdienės ir jaukios aplinkos patenka į visiškai jam nepažįstamą. Naujieji aplinkiniai nėra juo sužavėti ir pašiepia jo išvaizdą, bet tai, ką jis moka geriausiai, priverčia pažvelgti į jį visai kitomis akimis. Be to, knygelėje pateikiama užduotis – įvairiose iliustracijų vietose besislepianti Tukutaškė ragina vaikus ne tik klausytis, bet ir aktyviai dalyvauti istorijoje ieškant boružėlių.

Be pavadinimo2

Spragtukas ir pelių karalius : pagal E.T.A. Hoffman / pasaką [pagal Adelės Laigonaitės vertimą] adaptavo Gaja Guna Eklė ; iliustravo Eidvilė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Vaikams nuo 5 m.

Laikui nepavaldi klasikinė kalėdinė pasaka apie gerumą, drąsą ir meilę.

Kalėdų proga septynmetė Marija gauna daugybę nepaprastų dovanų, bet jos akį patraukia mielas kareivukas – Spragtukas, skirtas riešutams gliaudyti. Netrukus paaiškėja, jog jis yra užburtas princas. Kad atvirstų į žmogų, jis turi nugalėti septyngalvį pelių karalių, o jį patį, net ir negražų, turi pamilti kilni mergaitė. Ar pavyks Spragtukui ir Marijai išsklaidyti piktus burtus?

Vokiečių romantiko Ernsto Theodoro Amadėjaus Hoffmanno stebuklų, nuotykių ir išbandymų kupinas pasakojimas „Spragtukas ir pelių karalius" pasaulį keri jau 200 metų. Šiame leidime klasikinis kūrinys adaptuotas mažiesiems skaitytojams.

Be pavadinimo3

Savickytė-Damanskienė, Kristina (1975–)

Kaip Tilis džiaugsmo ieškojo : pasaka su uodega / Kristina Savickytė, Motiejus Damanskis ; iliustravo Marija Smirnovaitė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Tobula knyga jaukiems vakarams su vaikais – skaitykite, kalbėkitės, gaminkite, žaiskite ir džiaukitės vienas kito draugija.

Nykštukas Tilis kalno papėdės gyventojams kasmet dovanoja džiaugsmą, jis padeda jiems išgyventi tamsius ir šaltus žiemos vakarus. Bet kaip Tiliui dalintis džiaugsmu su kitais, jei šiemet jis krūtinėje tejunta šaltį ir tuštumą? Nykštukas nesėdi vietoje – tuojau pat išsiruošia ieškoti, kas pažadintų džiaugsmą širdyje. Įlindęs į olą kalnuose, Tilis sutinka paslaptingus kibučius. Viešėdamas pas juos nykštukas ne tik įsigyja naujų draugų, jis atranda kur kas daugiau, nei galėjo įsivaizduoti.  

Kiekvieną pasakos skyrių lydi „uodega“ – „pasikalbėk“ ir „atlik“. Tai veiklos idėjos, susijusios su turiniu, ir klausimai pokalbiui su vaiku, kurie padės ugdyti emocinį intelektą, paskatins pasigilinti į save ir pagalvoti apie brangiausius žmones bei savo aplinką. 

Be pavadinimo4

Baltrukonytė, Jurgita (1969–)

Blynai spintoje / Jurga Baltrukonytė ; iliustravo Algis Kriščiūnas. - Vilnius : Alma littera, 2021

Sukurti daugiau linksmosios šeimynėlės nuotykių paskatino „Torčiuko ant debesėlio“ sėkmė ir šilti skaitytojų atsiliepimai. „Blynai spintoje“ – nuoširdi ir linksma istorija apie draugų ieškojimą. Stebuklų name atsiranda keistas išdykėlis – Dinozauras Frankas, kuris jaučiasi labai vienišas. Ir Tėtis, ir Mama, ir mažoji Paula puola jam ieškoti draugų. Bet kaip rasti tikrą draugą?

Kaip atskirti jį nuo apsimetėlio?

Kaip pačiam būti geru draugu?

Be pavadinimo5

Hemming, Alice

Lapų vagis / Alice Hemming, Nicola Slater ; [iš anglų kalbos vertė Vainius Bakas]. - Vilnius : Alma littera, 2021

VOVERIUKAS TOKS SUTRIKĘS!
Vakar ant jo medžio buvo daugybė nuostabių lapų, o šiandien? Keletas jų dingo! Tikriausiai juos kažkas pavogė, taigi...
GIRIOJE SIAUČIA LAPŲ VAGIS!

„Lapų vagis“ - nepakartojamai smagi istorija, kaip voveriukas nustemba susidūręs su neišvengiama metų laikų kaita.

Be pavadinimo6

Noriu sužinoti apie save ir pasaulį : enciklopedija / [sudarytojos Eglė Čebatorienė ir Vaida Dubickienė] ; [dailininkė Lina Žutautė]. - Vilnius : Alma littera, 2021

 „Kakė Makė. Enciklopedija. Noriu sužinoti apie SAVE ir PASAULĮ“ skirta 4–7 metų vaikams.

DĖMESIO: atnaujintas leidimas. 2015 m. ši enciklopedija buvo išleista pavadinimu Kakės Makės enciklopedija. Pažink save ir pasaulį”.

Kakė Makė jau seniai suprato, kad pasaulis kupinas įdomybių ir paslapčių. Jai galvoje nuolat kirba milijonai klausimų klausimėlių: Kodėl esu tokia, kokia esu, ir kaip veikia mano kūnas? Kokie augalai yra valgomi ir kur jie auga? Kas slypi Žemės gelmėse ir kas savo jauniklius maitina pienu?

Kartu su profesoriumi Lempučiu ir Kake Make drąsiai leiskis į smagią pažinimo kelionę.

Sužinok, kas sudaro tavo kūną ir kaip jis veikia.

Išmok pažinti jausmus ir suprasti, iš kur jie atsiranda.

Įsimink, ko reikia, kad būtum sveikas kaip ridikas.

Patyrinėk žmones: ką jie veikia, kokius išradimus kuria ir kodėl eina į koncertus?

Susipažink su spalvotu augalų pasauliu: kurie iš jų valgomi, o kurių geriau neragauti?

Pasimatuok ūgiu su žirafomis ir pasidegink saulėje su krokodilais.

Keliauk į Žemės centrą, perplauk vandenynus ir, jei dar turėsi jėgų, aplankyk visas Saulės sistemos planetas.

Be pavadinimo7

Laukinių pievų kiškis : [apysaka] / Holly Webb ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė ; iliustravo Dawn Cooper. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Elė nebuvo tikra, kas privertė ją pakelti akis.[...] Bet priešais, šiek tiek žemiau šlaitu, tupėjo kiškis. Saulė nušvietė jo gelsvai rudą kailiuką, akys spindėjo tarsi gintarėliai.
Kiškis žiūrėjo į ją.“

Anksčiau Elė mėgdavo kartu su mama stebėti pievose liuoksinčius ir žaidžiančius kiškius. Tačiau po mamos mirties, praėjus kiek laiko, mergaitei vis sunkiau prisiminti tas laimingas akimirkas.

Vieną dieną Elė randa sužeistą kiškutį. Vargšas gyvūnėlis atrodo toks išsigandęs, kad mergaitė pajuto privalanti ko nors imtis ir jam padėti. Pasirūpinti gyvūnėlio sveikata bus didžiulis iššūkis, bet gal tai suteiks progą Elei pasijusti geriau ir susirasti naujų draugų?

Be pavadinimo8

Dirgėla, Tomas

Akių obuolių pyragas / Tomas Dirgėla ; iliustravo Eglė Gelažiūtė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Ar žinai, koks jausmas apima, kai staiga ir visiems laikams iš tavo gyvenimo dingsta labai brangus žmogus?

Netekęs močiutės ir jos skaniausio pasaulyje obuolių pyrago Jokūbas supranta, kad taip lengvai jis su tuo nesusitaikys. Jam kyla mintis pasinaudoti 3D spausdintuvu – juk jei šis spausdina viską, tai gali atspausdinti ir močiutę, ar ne? Tačiau Jokūbo planas vieną audringą naktį apvirsta aukštyn kojomis, o skaniausias močiutės pyragas gali virsti... akių obuolių pyragu!

„Gerai, kai apie rimtas temas kalbama nuotykių kupinose knygose. Dar geriau, kai smagios knygos mus moko suprasti ir priimti mums kylančius sunkius jausmus.“

Be pavadinimo9

Pinigai : [kaip uždirbti, leisti, taupyti, investuoti, aukoti] / Rashmi Sirdeshpande ; iliustravo Adam Hayes ; iš anglų kalbos vertė Asta Tobulevičienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

UŽDIRBK. TAUPYK. LEISK. AUKOK. TAPK PINIGINIŲ REIKALŲ ŽINOVU!

 Nesvarbu, ko trokšti – tapti verslininku, būti sumaniu pirkėju, taupyti savo monetas ar pirkti tai, ko tavo širdis geidžia, visada smagu savo kišenėje turėti šiek tiek šlamančiųjų. O kai pinigai yra naudojami kaip jėga, skatinanti gerus pokyčius, net ir tos smulkios tavo monetos turi galią keisti pasaulį.

Pasinerk į nuostabų pinigų pasaulį kartu su vaikų rašytoja, buvusia teisininke Rashmi Sirdeshpande ir sužinok, kas yra pinigai, kodėl jie mums reikalingi, kaip juos leisti ir kokiais būdais jų uždirbti daugiau!

 „Pinigai. Kaip uždirbti, leisti, taupyti, investuoti, aukoti“:

glaustai pristato pinigų istorija; moko finansinio raštingumo ir finansinio atsakingumo; skatina suvokti, kad vertingi ne patys pinigai, o ką su jais darai; skatina apgalvoti savo norus ir mokytis taupyti, kad juos įgyvendintum; skatina nebūti godžiam ir dalintis pinigais: aukoti tam, kam labiausiai jų reikia.

Be pavadinimo10

Marx, Jonny

Herojai : įkvepiantys žmonės ir jų neįtikėtini darbai / Jonny Marx, Gerhard van Wyk ; [iš anglų kalbos vertė Vainius Bakas]. - Vilnius : Alma littera, 2021

NE VISI HEROJAI DĖVI APSIAUSTUS...

...bet kai kurie turi ne mažiau įspūdingus kostiumus, nuostabias kaukes ir stebina savo antgamtiškais sugebėjimais.

Ši knyga supažindina su daugiau nei šimtu tikrų superherojų – tyrinėtojų, sportininkų, žmogaus teisių gynėjų, mokslininkų, menininkų – ir pristato jų stulbinamus pasiekimus. Pradedant bebaimiais ugniagesiais, kurie puola prie milžiniškų liepsnų, ir baigiant patyrusiais gydytojais, kasdien gelbėjančiais gyvybes, – pasaulis yra pilnas nuostabiausių žmonių, kurių atsidavimas, idėjos ir pasiekimai gali įkvėpti mus visus.

Be pavadinimo11

Hai, Magdalena (1978–)

Baisingas sniego žmogus / Magdalena Hai, Teemu Juhani ; iš suomių kalbos vertėja Viltarė Urbaitė. - Vilnius : Briedis, 2021

Košmarų krautuvėlę užvertė sniegas!

Dar viena lengvai skaitoma Košmarų krautuvėlės serijos knygelė neleis nuobodžiauti, mat krautuvėlėje prasideda tikra sniego pūga. Ar ši bjauri išdaiga – baisingo sniegžmogio darbas?

Nina, Bertis ir ponas Keistutis mėgina išvaduoti Košmarų krautuvėlę iš mažojo ledynmečio gniaužtų. Išsiruošę į sniegingą ekspediciją, jie susiduria su dideliu, gauruotu sniego žmogumi, kuris vis kur nors įstringa – ypač Ninai ir Berčiui ant tako.

Sniego pėdsakai atveda draugiją ant Košmarų krautuvėlės stogo. O ten jie randa ne ką kitą, o į ledą sušalusį žemės aštuonkojį Žliugį Lipčių. Ką dabar daryti?..

Be pavadinimo12

Head, Honor (1954–)

Tavo geriausias Tu : [nuo smegenų iki socialinių tinklų: ką reikia žinoti, kad būtum sveikas ir laimingas] / Honor Head ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Tavo geriausias Tu neprivalo būti turtingas, garsus,turėti madingiausius sportinius batelius ar daugiausia patiktukų socialiniuose tinkluose. Tavo geriausiasis Tu yra psichiškai ir fiziškai stiprus, laimingas ir supratingas kitiems.“

Tavo kūnas ima keistis, supranti ir jauti vis daugiau,susiduri su sudėtingomis emocijomis. O socialiniai tinklai, kuriais pradedi naudotis, ne tik džiugina ar leidžia atsipūsti, bet sukelia ir nemalonių išgyvenimų.Ši knyga padės tau geriau suprasti save ir patars, kaip elgtis susidūrus su stresu, įvairiomis baimėmis, kaip valdyti socialiniuose tinkluose praleidžiamą laiką ir kitų naudingų dalykų, kad augtum sveikas ir laimingas.

Juk Tavo geriausias Tu – stiprus, laimingas ir supratingas kitiems.

Be pavadinimo13

Žilinskas, Justinas (1974–)

Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas : [romanas] / Justinas Žilinskas ; iliustravo Gediminas Skyrius. - 2-asis atnauj. leid.. - Vilnius : Aukso žuvys, 2021

Seniai seniai Lietuvos giriose, upėse ir pelkėse gyveno galybė padarų – aitvarai, laumės, maumai, kipšai ir... kaukai. Apie vieno iš jų – Gugio iš girių kaukų giminės – nuotykius ir pasakoja ši knyga.

Tais laikais kaukai žmonių privengė. Tik ne smalsus ir bebaimis Gugis – padėjęs išgelbėti Pagirių kaimą nuo grėsmingų priešų, jis susibičiuliavo su galiūno Ruokio šeimyna ir net į tolimus žygius kartu su kariais patraukė. Taip pat vadavo aitvarus iš klastingų godišių pinklių, tramdė maumus, sprendė meilės ir garbės reikalus. Per daugybę nutikimų pažino pasaulį, jo gėrį ir žiaurumą, džiaugsmą ir liūdesį.

Tai pirmoji trilogijos apie kauką Gugį knyga „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“, skirta vyresniems vaikams ir paaugliams. Pirmą kartą ji buvo išleista dar 2006 metais. Istorinis nuotykinis pasakojimas, unikaliai sujungęs lietuvišką mitologiją su maginės fantastikos elementais, buvo šiltai sutiktas skaitytojų, pateko į „Metų knygos“ rinkimus ir apdovanotas IBBY Lietuva debiuto premija. Jūsų rankose – visiškai atnaujintas šios knygos leidimas.

Be pavadinimo14

Paterson, Katherine (1932–)

Smarkuolė Gilė Hopkins : [apysaka] / Katherine Paterson ; iš anglų kalbos vertė Romualda Zagorskienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Aš nesupuiki. Aš nuostabi. Ir garsi visoje apygardoje. Niekas nenori prasidėti su

smarkuole Galadriele Hopkins. Esu per daug protinga ir nesuvaldoma. Pabaisa Gilė – taip visi mane vadina.“

Vienuolikmetę Gilę gyvenimas užgrūdino. Stumdoma iš vienos globėjų šeimos į kitą ji išmoko sukerinčia šypsena veide pasinaudoti žmonėmis ir nieko neįsileisti į širdį. Pasiųsta gyventi į dar vienus naujus namus mergaitė sukurpia nedorą planą, kaip prasimanyti pinigų ir visiems laikams iškeliauti į kitą šalies galą pas mamą, kurios nematė jau daugybę metų. Tačiau Gilės planai vienas po kito griūva, o ypač siekis neprisirišti prie naujosios globėjos ponios Troter... Tik ar padarytos klaidos Gilės nepasivys ir neapvers jos gyvenimo dar kartą aukštyn kojomis?

Knyga vieną akimirką privers jus Gile žavėtis, o kitą gailėtis ar net pykti ant jos. Ši istorija apie tikrą nepadailintą gyvenimą, kuris ne visada lengvas ir teisingas, bet jame daug gerumo ir meilės.  

 

SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI